Appartement te koop: Korendijk 34D, Middelburg
KopenMiddelburgAppartementenKorendijk 34D

Korendijk 34D

Damplein, Middelburg

€ 379.500
Buurt Damplein, MiddelburgBekijk buurt
Energiezuinige woning met label B
Lagere energiekosten dan het merendeel van de woningen
SPAR op 236m afstand
10 supermarkten binnen 1 km
Populaire buurt voor senioren
41% van de bewoners is 65+
AI-samenvatting

Een appartement met historie

Dit appartement aan de Korendijk 34D in Middelburg ademt geschiedenis. Het pand uit 1722 is met 76 m² woonoppervlak een knusse woning in de oude binnenstad. De vraagprijs van €379.500 is aan de hoge kant voor een appartement van deze omvang, maar de ligging in het historische centrum en het energielabel B maken het een interessante optie. Bekijk ook andere appartementen in Middelburg voor een prijsvergelijking.

De buurt Damplein

De buurt Damplein is een levendige wijk in het hart van Middelburg. Met 1.750 inwoners is het een dichtbevolkt gebied, waar veel alleenstaanden wonen (685 eenpersoonshuishoudens). De buurt kent een mix van jong en oud, met een opvallend groot aandeel 65-plussers (715). Het is een stedelijke omgeving met een hoge dichtheid aan voorzieningen.

Leven in de straat

In de ochtend loop je zo naar de SPAR om de hoek (twee straten verder) voor je dagelijkse boodschappen. Voor een uitgebreidere boodschap is de Jumbo op vijf minuten lopen. Kinderen kunnen naar ABS Middelburg, een basisschool op loopafstand, of naar het Calvijn College voor voortgezet onderwijs. De gemeente Middelburg biedt een compleet voorzieningenniveau.

Aanbod

Op het moment van schrijven wordt de woning via meerdere kanalen aangeboden, waaronder O'key makelaars en adviseurs.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt24 maart 2026
StatusBeschikbaar
Prijs€ 379.500
Prijs per m²€ 4.993
Woonoppervlakte76m²
Perceeloppervlakte173m²
Bouwjaar1722
EnergielabelB
BuurtDamplein
WijkBinnenstad
GemeenteMiddelburg

Locatie

Korendijk 34D, Middelburg

Buurt statistieken

Gegevens uit Damplein

Inwoners1.750
Mannen48%
Vrouwen52%

Woningmarkt

Gegevens uit Damplein

Woningvoorraad1.227
Gem. WOZ-waarde€ 290.000
Koopwoningen49%
Huurwoningen50%

Supermarkten

16 binnen 5 km

SPAR
Segeersstraat 15-17
236m
Jumbo
Vrijlandstraat 51
599m
Albert Heijn
Pottenbakkerssingel 2
817m

Scholen

41 binnen 5 km

Calvijn College Middelburg
Voortgezet onderwijs · 418 leerlingen
536m
ABS Middelburg
Basisonderwijs · 487 leerlingen
679m
Wilgenhof
Basisonderwijs · 151 leerlingen
807m

Veelgestelde vragen

Over Korendijk 34D, Middelburg

Welk energielabel heeft Korendijk 34D?

De woning aan Korendijk 34D in Middelburg heeft energielabel B.

Is de vraagprijs van €379.500 marktconform voor deze buurt?

De gemiddelde vraagprijs in de buurt Damplein is €486.389, maar dat is inclusief grotere woningen. De mediaanprijs ligt op €425.000. Met €379.500 zit dit appartement onder beide gemiddelden, wat het relatief scherp prijst voor een woning van 76 m² in het centrum van Middelburg.

Hoe oud is het pand en wat betekent dat voor onderhoud?

Het appartement is gebouwd in 1722, wat betekent dat het een historisch pand is. In de buurt is 44,4% van de woningen van voor 1945, dus dit past in het straatbeeld. Het energielabel B is gunstig voor een oud pand, maar je kunt rekening houden met onderhoud aan authentieke elementen.

Wat is de gemiddelde verkoopprijs per m² in deze buurt?

De gemiddelde vraagprijs per m² in Damplein is €6.217. Voor dit appartement van 76 m² komt dat neer op €4.993 per m², wat lager is dan het buurtgemiddelde. Dat kan komen doordat het een kleiner appartement is in een ouder pand.

Hoe lang staan woningen gemiddeld te koop in Damplein?

In de afgelopen periode stonden verkochte woningen gemiddeld 66 dagen te koop. Dat is een normale looptijd. Dit appartement is pas op de markt, dus het is lastig te zeggen hoe snel het zal gaan.

Zijn er veel voorzieningen in de buurt?

Ja, de buurt is zeer stedelijk met een omgevingsadressendichtheid van 2.746. Binnen vijf minuten lopen vind je een SPAR, een Jumbo en diverse scholen. Ook het treinstation is op loopafstand (0,7 km).

Wat is het energielabel en wat zegt dat over de stookkosten?

Het energielabel is B, wat betekent dat de woning redelijk zuinig is. In de buurt heeft 33,3% van de woningen label A en 33,3% label B, dus dit appartement scoort gemiddeld. Je kunt lagere stookkosten verwachten dan bij een woning met label G.

O'key makelaars en adviseurs
Mail beschikbaarQuicklane beschikbaar
Bekijk
Gevonden op 4 bronnen