Appartement te koop: Okeghemstraat 8H, Amsterdam
Onder bod
KopenAmsterdamAppartementenOkeghemstraat 8H

Okeghemstraat 8H

Valeriusbuurt-West, Amsterdam

€ 2.850.000
Buurt Valeriusbuurt-West, AmsterdamBekijk buurt
Onder bod
Er is al een bod uitgebracht op deze woning
Jumbo op 178m afstand
10 supermarkten binnen 1 km
Populaire buurt voor starters
33% van de bewoners is 25-45 jaar
AI-samenvatting

Een statig appartement in de Valeriusbuurt-West

Dit appartement aan de Okeghemstraat 8H ademt de chique sfeer van het oud-Zuid. Met 78 m² woonoppervlak in een klassiek pand uit 1912 is het een typisch Amsterdams stadsappartement: hoog plafond, royale ramen en karakteristieke details. De vraagprijs van €2.850.000 is aan de hoge kant, ook vergeleken met andere appartementen in Amsterdam.

De buurt: Valeriusbuurt-West

De buurt Valeriusbuurt-West is een rustige, groene oase in het drukke Amsterdam. Het is een buurt met veel gezinnen en een hoog aandeel koopwoningen (45%). Er zijn geen bewonersreviews beschikbaar, maar de cijfers spreken voor zich: een lage misdaadcijfer (184 misdrijven) en veel voorzieningen op loopafstand.

Het dagelijks leven in de straat

De Okeghemstraat ligt in een van de meest gewilde wijken van Amsterdam. Voor je dagelijkse boodschappen loop je naar de Jumbo om de hoek (178 m) of de Albert Heijn op 449 m. Basisschool De Kleine Nicolaas zit op 35 m. Het Amsterdams Lyceum (211 m) en het Montessori Lyceum (346 m) zijn dichtbij voor voortgezet onderwijs. De gemeente Amsterdam biedt verder alle stedelijke voorzieningen.

Aanbod en makelaar

Op het moment van schrijven wordt de woning alleen via Dop Makelaars op Funda aangeboden.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt3 mei 2026
StatusOnder bod
Prijs€ 2.850.000
Prijs per m²€ 36.538
Woonoppervlakte78m²
Perceeloppervlakte93m²
Bouwjaar1912
BuurtValeriusbuurt-West
WijkWillemspark
GemeenteAmsterdam

Locatie

Okeghemstraat 8H, Amsterdam

Buurt statistieken

Gegevens uit Valeriusbuurt-West

Inwoners2.610
Mannen48%
Vrouwen52%

Woningmarkt

Gegevens uit Valeriusbuurt-West

Woningvoorraad1.265
Gem. WOZ-waarde€ 1.016.000
Koopwoningen45%
Huurwoningen55%

Supermarkten

151 binnen 5 km

Jumbo
Hendrik Jacobszstraat 9
178m
Albert Heijn
Amstelveenseweg 186
449m
Ekoplaza
Marathonweg 18-24
479m

Scholen

196 binnen 5 km

De Kleine Nicolaas
Basisonderwijs · 199 leerlingen
35m
Het Amsterdams Lyceum
Voortgezet onderwijs · 1092 leerlingen
211m
Montessori Lyceum Oostpoort ISK C. Krusemanstraat
Voortgezet onderwijs · 195 leerlingen
346m

Veelgestelde vragen

Over Okeghemstraat 8H, Amsterdam

Is de vraagprijs van €2.850.000 reëel voor deze buurt?

De vraagprijs ligt 20% boven de gemiddelde vraagprijs in de Valeriusbuurt-West (€2.380.000). De mediaanprijs is €2.495.000. Het appartement is met 78 m² wel kleiner dan het buurtgemiddelde van 156 m². De prijs per m² (€36.538) is fors hoger dan het gemiddelde van €15.474, wat deels te verklaren is door de kleine oppervlakte. Of de prijs reëel is, hangt af van de staat en de exacte ligging.

Hoe is de bereikbaarheid met het openbaar vervoer?

Het dichtstbijzijnde treinstation ligt op 2,1 km afstand. Dat is ongeveer 25 minuten lopen of een korte tramrit. Voor een snelle verbinding met het centrum ben je met de tram binnen 15 minuten op de Dam.

Wat voor energielabel heeft dit appartement?

In de buurt heeft 80% van de woningen label A, en 20% label D of lager. Omdat het pand uit 1912 stamt, is het verstandig om bij bezichtiging te vragen naar het energielabel en de isolatie.

Zijn er parkeermogelijkheden in de buurt?

In de Valeriusbuurt-West geldt betaald parkeren. De parkeerdruk is hoog, zoals in de meeste Amsterdamse wijken. Er zijn geen specifieke parkeergegevens in de data opgenomen. Het is aan te raden om bij de gemeente te informeren naar parkeervergunningen en tarieven.

Hoe veilig is de Valeriusbuurt-West?

De buurt kent 184 misdrijven per jaar, wat relatief laag is voor Amsterdam. Het is een rustige woonwijk met veel gezinnen. De omgevingsadressendichtheid is met 7720 adressen per km² zeer hoog, wat typerend is voor de stad. Over het algemeen staat de buurt bekend als veilig en prettig wonen.

Wat is de gemiddelde verkooptijd in deze buurt?

In de Valeriusbuurt-West stonden woningen in de afgelopen periode gemiddeld 29 dagen te koop voordat ze verkocht werden. Dat is vrij snel, wat duidt op een actieve markt. Er zijn momenteel slechts 3 koopwoningen beschikbaar in de buurt, dus het aanbod is beperkt.