Nude-buurt
Gelderland›Wageningen›Nude›Nude-buurt

Nude-buurt, Wageningen

Buurt in Wageningen

Nude-buurt heeft 2.425 inwonersDe meeste zijn 25 tot 45 jaar oud
Er zijn 1.452 woningen in Nude-buurtMomenteel staan er 31 te koop en 4 te huur
Energielabel A komt het vaakst voor in Nude-buurtOp basis van geregistreerde woningen

Nude-buurt bevindt zich in de provincie Gelderland, in de gemeente Wageningen, in de wijk Nude De buurt heeft een totaal oppervlakte van 24 hectare, waarvan 24 hectare land en 0 hectare water is. De buurt is gecodeerd als BU02890801. Het postcodegebied is 6702AA-6702EC.

Inwoners

Nude-buurt telt 2.425 inwoners. Hiervan is 48,9% man en 51,1% vrouw. De meeste inwoners zijn 25 tot 45 jaar (36,9%). De overige leeftijden zijn 20,6% voor '15 tot 25 jaar', 20,0% voor '65 jaar of ouder', 15,1% voor '45 tot 65 jaar' en 7,4% voor '0 tot 15 jaar'. Van de inwoners is 67,4% is ongehuwd, 16,7% is gehuwd, 8,5% is gescheiden en 7,0% is verweduwd. 1.550 inwoners komen uit Nederland, 295 komen uit Europa en 580 komen uit landen buiten Europa.

Er zijn 1.645 huishoudens in Nude-buurt. 72,6% daarvan zijn eenpersoonshuishoudens, 17,0% huishoudens zonder kinderen en 10,3% huishoudens met kinderen. De gemiddelde huishoudensgrootte is 1,4 personen. Landelijk ligt dit op 2,1 personen.

In Nude-buurt zijn er 2.000 inkomensontvangers. Het gemiddelde inkomen per inkomensontvanger is €32.400, wat €9.800 (23%) lager is dan het nationale gemiddelde van €42.200. Per inwoner ligt het gemiddelde inkomen op €28.600, wat €6.300 (18%) lager is dan het nationale gemiddelde van €34.900. De meeste inwoners van Nude-buurt zijn hoogopgeleid. 52,3% heeft HBO of WO, 34,2% heeft HAVO, VWO of MBO 2-4 en 13,5% heeft VMBO of MBO 1.

Van de 2.425 inwoners heeft ongeveer 66% betaald werk, wat neerkomt op 1.601 mensen. Dit is 6% lager dan het nationale gemiddelde van 72%. Het merendeel van de werknemers werkt in loondienst (91%), terwijl 9% als zelfstandige actief is. In Nude-buurt ontvangt 28% van de inwoners een uitkering. De grootste groep is die met een AOW-uitkering. 470 personen ontvangen deze uitkering.

Woningen

In Nude-buurt zijn er 1.452 woningen met een gemiddelde WOZ-waarde van €263.000. Hiervan is ongeveer 95% bewoond en 5% onbewoond. De meeste woningen zijn huurwoningen. Dit komt neer op 69% huurwoningen en 31% koopwoningen. Van de woningen is 31% in particulier bezit, 41% in handen van woningcorporaties en 28% van overige verhuurders. De meest voorkomende bouwperiodes in Nude-buurt zijn 1950-1970 (75%) en 2000-2010 (11%).

Koopwoningen

Momenteel staan er 28 woningen te koop in Nude-buurt. De nieuwste aangeboden woning is Troelstraweg 41 door BMV Makelaars Ede op Funda. Afgelopen jaar zijn er 101 woningen verkocht in Nude-buurt. Een woning werd gemiddeld in 66 dagen verkocht.

De gemiddelde vraagprijs voor een koopwoning in Nude-buurt was afgelopen jaar €310.094. Dit is 18% hoger dan de gemiddelde WOZ-waarde van €263.000. De gemiddelde vraagprijs per m² perceel is €4.135.

Huurwoningen

Er zijn 2 woningen te huur in Nude-buurt. De meest recentelijke woning is Costerweg 65-702 aangeboden door Roommatch. Het afgelopen jaar zijn er 6 woningen verhuurd in Nude-buurt. Een aanbod werd gemiddeld in 5 dagen verhuurd.

De gemiddelde huurprijs voor een huurwoning in Nude-buurt was afgelopen jaar €1.086 per maand. Per m² perceeloppervlak is dat €13 per maand.

Energie

In Nude-buurt zijn er 1.190 adressen met een geregistreerd energielabel. De meest voorkomende labels zijn A (47%), B (22%) en C (12%). Gemiddeld verbruikt een adres in Nude-buurt 1.670 kWh aan elektriciteit per jaar. Daarmee ligt het 35% lager dan het landelijke gemiddelde van 2.550 kWh. Met een jaarlijkse verbruik van 520 m³ per adres ligt het aardgasverbruik 35% onder het landelijke gemiddelde van 800 m³.

Straatnamen

  • Nolensstraat
  • Abraham Kuyperstraat
  • Troelstraweg
  • Treubstraat
  • Costerweg
  • Groen van Prinstererstraat
  • Vadaring
  • De Savornin Lohmanstraat
  • Albardaweg
  • Van Houtenstraat
  • Cort van der Lindenstraat
  • Mennonietenweg
  • De Arc
  • Thorbeckestraat
  • Lawickse Allee
  • Schaepmanstraat

Voorzieningen

Huisarts
1,0 km
Apotheek
1,0 km
Ziekenhuis
1,4 km
Supermarkt
0,4 km
Treinstation
6,0 km
Dagverblijf
0,3 km
Basisschool
0,4 km
Middelbare school
0,8 km
Bekijk woningen in Nude-buurt

Vind gemakkelijk beschikbare woningen, scholen en supermarkten op onze kaart.

Bekijk koopwoningen Bekijk huurwoningen
Beoordeel Nude-buurt

Deel je mening en help bij het verbeteren van de buurt.

  • Minder dan 2 minuten tijd
  • Help woningzoekenden
  • Verbeter je buurt
Schrijf een beoordeling
–
Nude-buurt heeft nog geen beoordelingen
Beoordelingen kunnen worden gegeven via de knop hieronder
Schrijf een beoordeling
Veiligheid
Woningen
Hygiëne
Voorzieningen
Onderwijs
Gemeenschap
Groen
Bereikbaarheid

Statistieken over de inwoners

Leeftijden

Inwoners per leeftijds categorie

Huishoudensverhouding

Huishoudens per categorie
1.195Eenpersoonshuishoudens
280Huishoudens zonder kinderen
170Huishoudens met kinderen

Geslacht

Inwoners per geslacht
Mannen
Vrouwen

Burgerlijke staat

Inwoners per burgerlijke staat
Gehuwd
Ongehuwd
Gescheiden
Verweduwd

Herkomst

Inwoners per categorie herkomst
Nederland
Europa
Buiten Europa

Arbeid & inkomen

Arbeidsparticipatie en gemiddeld inkomen
€28.600 P.J.gemiddeld per inwoner18% onder landelijk gemiddelde
€32.400 P.J.gemiddeld per inkomstenontvanger23% onder landelijk gemiddelde
91%van de werkenden is in loondienst
9%van de werkenden is zelfstandig
66%
van de inwoners heeft werk
72%
is het landelijk gemiddelde

Opleidingsniveau

Inwoners per opleidingsniveau
VMBO, MBO 1
HAVO/VWO, MBO 2-4
HBO-WO

Vermogen

Mediaan vermogen per huishouden
Nude-buurt
Nederland

Uitkeringen

Inwoners per uitkering
Bijstand
AO
WW

Woningmarkt in Nude-buurt

Verkoopprijs koop · Q4 2026
€350.000
gemiddeld▲ 8,2%
€320.000
mediaan▲ 8,5%
5 verkopen · t.o.v. Q3 2026
€/m² koop · Q4 2026
€4.172
gemiddeldstabiel
€3.951
mediaan▼ 1,2%
-41% vs. landelijk gemiddelde

Prijsontwikkeling koop

Verkoopprijs per kwartaal · Q4 '25 – Q4 '26
Gemiddeld
Mediaan

Koopmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
70 dagen ▼ 5,5%
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
101
verkopen in afgelopen jaar
76 m²
gemiddelde woonoppervlakte
-41%
goedkoper dan landelijk gemiddelde

Bouwjaar

Leeftijd van de woningvoorraad

Energielabels

Duurzaamheid van de woningvoorraad

Woonoppervlakte

Verdeling van woninggroottes

Statistieken over de woningen

Type woningen

Adressen per type woning

Bouwperiodes

Adressen per bouwperiode

Labels

Adressen per energielabel

Energieverbruik

Gemiddeld per adres, vergeleken met Nederland
Aardgas (m³)
Nude-buurt
520
Nederland
800
Elektriciteit (kWh)
Nude-buurt
1.670
Nederland
2.550

Veelgestelde vragen over Nude-buurt

Welk type woningen overheerst in Nude-buurt?

De woningvoorraad is voornamelijk naoorlogs — 67% is gebouwd tussen 1945 en 1990. Daarnaast is het meest voorkomende type is appartementen (94%).

Hoe duur zijn huizen in Nude-buurt?

Een koopwoning in Nude-buurt werd afgelopen jaar gemiddeld aangeboden voor €312.678 (€4.117 per m²). Daarmee ligt het 41% onder het Nederlands gemiddelde. Afgelopen kwartaal stegen de prijzen met 8%.

Wat voor mensen wonen er in Nude-buurt?

Buurt Nude-buurt telt 2.425 inwoners. De grootste leeftijdsgroep is 25 tot 45 jaar (37%). Opvallend: 73% van de huishoudens is een eenpersoonshuishouden.

Wat ligt er op loopafstand in Nude-buurt?

Vanuit Nude-buurt bereik je gemiddeld een supermarkt op 0,4 km, een huisarts op 1,0 km, een treinstation op 6,0 km, een basisschool op 0,4 km (hemelsbreed, bron: CBS).

Hoeveel huizen worden aangeboden in Nude-buurt?

Op dit moment vind je in Nude-buurt 31 koopwoningen en 4 huurwoningen.

Buurtje.nl
Buurtje.nl in de appSneller zoeken en als eerste reageren
Openen