Hoekwoning te koop: Kloosterstraat 33, Simpelveld
KopenSimpelveldHoekwoningenKloosterstraat 33

Kloosterstraat 33

Simpelveld, Simpelveld

€ 475.000
Buurt Simpelveld, SimpelveldBekijk buurt
Ruim woonoppervlak van 316m²
316m² woonoppervlakte
PLUS op 122m afstand
10 supermarkten binnen 1 km
Populaire buurt voor senioren
37% van de bewoners is 65+
AI-samenvatting

Een karakteristieke hoekwoning met een rijk verleden

Deze hoekwoning aan de Kloosterstraat 33 in Simpelveld ademt geschiedenis. Gebouwd in 1900, heeft het pand een authentieke uitstraling met royale afmetingen: 316 m² woonoppervlak op een perceel van 380 m². De woning is een echte blikvanger in de straat. Met een vraagprijs van €475.000 is dit een marktconform aanbod voor een woning van dit formaat in Simpelveld. Bekijk ook andere hoekwoningen in Simpelveld voor een vergelijking.

Simpelveld: een dorp met karakter

Simpelveld is een rustige kern in Zuid-Limburg, omgeven door groen. De buurt telt ruim 2.200 inwoners, met een bovengemiddeld aandeel 65-plussers (825). Het is een plek waar je elkaar kent. Er zijn geen buurtreviews beschikbaar, maar de cijfers spreken voor zich: veel eenpersoonshuishoudens en een mix van gezinnen en ouderen. De buurt Simpelveld biedt een dorps karakter met alle basisvoorzieningen op loopafstand.

Het dagelijks leven in de straat

De Kloosterstraat ligt in het hart van Simpelveld. Voor je dagelijkse boodschappen loop je naar de PLUS en Aldi, beide om de hoek (122 meter). Ook basisschool de Meridiaan is twee straten verder (702 meter). Voor het voortgezet onderwijs moet je iets verder, maar de rust en ruimte van het dorp maken dat meer dan goed. De gemeente Simpelveld staat bekend om haar Limburgse gastvrijheid en landelijke sfeer.

Aanbod en makelaar

Op het moment van schrijven wordt de woning via meerdere kanalen aangeboden, waaronder Boon Heuvelland Makelaars. Het is een unieke kans voor wie van karakteristieke woningen houdt.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt2 februari 2026
StatusBeschikbaar
Prijs€ 475.000
Prijs per m²€ 1.503
Woonoppervlakte316m²
Perceeloppervlakte380m²
Bouwjaar1900
EnergielabelF
BuurtSimpelveld
WijkSimpelveld
GemeenteSimpelveld

Locatie

Kloosterstraat 33, Simpelveld

Buurt statistieken

Gegevens uit Simpelveld

Inwoners2.255
Mannen48%
Vrouwen52%

Supermarkten

12 binnen 5 km

PLUS
Kloosterplein 27
122m
Aldi
Marktstraat 1
122m
PLUS
Gasthof 2
2636m

Scholen

17 binnen 5 km

Basisschool de Meridiaan
Basisonderwijs · 323 leerlingen
702m
Basisschool Bocholtz
Basisonderwijs · 305 leerlingen
2454m
Basisschool Klavertje Vier
Basisonderwijs · 93 leerlingen
3185m

Veelgestelde vragen

Over Kloosterstraat 33, Simpelveld

Welk energielabel heeft Kloosterstraat 33?

De woning aan Kloosterstraat 33 in Simpelveld heeft energielabel F.

Is €475.000 een realistische prijs voor deze woning?

De vraagprijs van €475.000 is marktconform voor een hoekwoning van 316 m² in Simpelveld. Het energielabel F is wel een aandachtspunt: dat betekent dat je hoge stookkosten kunt verwachten. Vergelijk met andere hoekwoningen in de gemeente om te zien of de prijs past bij jouw budget.

Wat betekent energielabel F voor mijn maandlasten?

Energielabel F is onzuinig. De woning is slecht geïsoleerd, wat leidt tot hoge energiekosten. De exacte besparing hangt af van je verbruik, maar reken op een aanzienlijke stijging ten opzichte van een woning met label A.

Hoe is de buurt Simpelveld om in te wonen?

Simpelveld is een rustig dorp met veel voorzieningen op loopafstand. Er wonen veel ouderen, maar ook gezinnen. De omgeving is groen en er zijn voldoende supermarkten en basisscholen. Het treinstation ligt op 7,5 km, dus je bent aangewezen op de auto of bus voor verder reizen.

Zijn er scholen in de buurt?

Ja, basisschool de Meridiaan ligt op 702 meter lopen. Andere basisscholen in de omgeving zijn Basisschool Bocholtz (2,5 km) en Klavertje Vier (3,2 km). Voor voortgezet onderwijs moet je naar Heerlen of een andere stad, op 6,7 km afstand.

Wat is de staat van onderhoud van deze woning?

De woning is gebouwd in 1900 en heeft energielabel F, wat wijst op verouderde isolatie en installaties. De oppervlakte van 316 m² biedt veel potentie voor renovatie.

Hoe ver is het naar het centrum van Simpelveld?

Het centrum van Simpelveld is op loopafstand. De Kloosterstraat ligt centraal, dus je bent binnen enkele minuten bij winkels, horeca en voorzieningen. De dichtstbijzijnde supermarkt (PLUS) is slechts 122 meter verderop.