Koopwoningen Molenwijk (zuid), Loon op Zand
Ontdek het actuele aanbod koopwoningen in Molenwijk (zuid) en bekijk buurtdata, bewonersreviews en marktcijfers om te bepalen of deze buurt bij jou past.
Huizenprijzen en marktcijfers Molenwijk (zuid), Loon op Zand
De koopmarkt in Molenwijk (zuid) is relatief klein maar stabiel. Van de 611 woningen in de buurt is 62% koopwoning, de rest wordt verhuurd via corporaties (10%) of overige verhuurders (28%). De gemiddelde WOZ-waarde ligt op €350.000, wat iets onder het wijkgemiddelde van Loon op Zand (€377.000) en ook onder het gemeentegemiddelde van €365.000 valt. Dat geeft de buurt een toegankelijker karakter dan de rest van de wijk, al vertellen de recente verkooptransacties een ander verhaal.
In de afgelopen twaalf maanden zijn er slechts 3 woningen verkocht, met een gemiddelde koopprijs van €656.667. De prijzen liepen uiteen van €500.000 tot €845.000, bij een gemiddeld woonoppervlak van 157 m². Dat komt neer op een prijs per m² van circa €4.180. Dit zijn ruime woningen in een hogere prijsklasse, wat suggereert dat het aanbod in Molenwijk (zuid) voornamelijk bestaat uit vrijstaande of halfvrijstaande woningen. Het aantal transacties is te klein om harde conclusies te trekken over markttrends, maar de bandbreedte laat zien dat er flinke prijsverschillen zijn. Bekijk bovenaan deze pagina het actuele aanbod en de huidige vraagprijzen voor de meest recente stand van zaken. Wil je ook kijken naar koopwoningen in de bredere wijk Loon op Zand? Daar is het aanbod doorgaans groter.
Wonen in Molenwijk (zuid), Loon op Zand
Molenwijk (zuid) is een rustige, overwegend woonbuurt aan de zuidkant van het dorp Loon op Zand. Het karakter is dorps en groen, met een mix van wat oudere en nieuwere koopwoningen op ruimere kavels. De buurt heeft geen winkelstraat of drukke doorgaande weg, wat bijdraagt aan de lage verkeersdruk die veel bewoners waarderen. Het is een buurt waar je je auto kwijt kunt, de hond uitlaat en de buren kent.
De bevolkingssamenstelling vertelt iets over de sfeer: de grootste leeftijdsgroep is 65-plus (375 van de 1.320 inwoners), gevolgd door de 45-65 jarigen (350 personen). Dat geeft de buurt een volwassen, rustige toon. Jonge gezinnen zijn er wel, maar minder dominant aanwezig dan in bijvoorbeeld Molenwijk (noord), dat een wat jongere bevolkingsopbouw heeft. Eenpersoonshuishoudens vormen de grootste huishoudensgroep (210), wat past bij het hoge aandeel senioren.
Wat voorzieningen betreft is Loon op Zand een compact dorp. Het centrum met supermarkt, basisscholen en lokale winkels is op fietsafstand. Voor uitgebreidere boodschappen of middelbaar onderwijs rijden bewoners naar Waalwijk of Tilburg. De nabijheid van het Nationaal Park Loonse en Drunense Duinen is een concreet pluspunt: de toegang tot dit zandverstuivingsgebied ligt op een paar minuten fietsen. Dat maakt de buurt aantrekkelijk voor wie natuur en rust zoekt.
Qua bereikbaarheid is de buurt afhankelijk van de auto. Er is geen treinstation in Loon op Zand zelf; het dichtstbijzijnde station is Waalwijk (circa 10 minuten rijden) of Tilburg (circa 20 minuten). Via de N261 is de A59 snel bereikbaar, waarmee zowel Den Bosch als Tilburg binnen een halfuur te bereiken zijn. Busverbindingen rijden, maar de frequentie is beperkt. Wie geen auto heeft, merkt dat in het dagelijks leven.
Bewoners waarderen de rust, de ruimte en de groene omgeving. Op de buurthoofdpagina van Molenwijk (zuid) vind je bewonersreviews en scores per categorie. Een bewoner schrijft: "Het is hier rustig, groen en je kent je buren. Niet spannend, maar dat hoeft ook niet." Kritiek richt zich soms op de beperkte voorzieningen in de buurt zelf en de afhankelijkheid van de auto. Vergeleken met buurtgenoten als Oud-Loon of Bergeind heeft Molenwijk (zuid) een wat anoniemer karakter, maar ook meer ruimte per woning.
Voor wie is kopen in Molenwijk (zuid) interessant?
Gezien de hoge gemiddelde koopprijs (€656.667) en de ruime woningoppervlaktes is Molenwijk (zuid) geen buurt voor starters. De doelgroep bestaat eerder uit doorstromers en senioren die ruimte zoeken, privacy willen en bereid zijn om voor een vrijstaande of halfvrijstaande woning in een rustige omgeving te betalen. De combinatie van een WOZ-waarde onder het wijkgemiddelde en relatief hoge verkoopprijzen suggereert dat de woningen die te koop komen bovengemiddeld zijn in kwaliteit of grootte. Wees eerlijk naar jezelf: het aanbod is beperkt, dus overbieden of lang wachten is realistisch. Wie flexibeler wil zijn, kan ook kijken naar huurwoningen in Molenwijk (zuid) als tussenoplossing, of de zoekradius verbreden naar Mussenhoek of andere buurten in de gemeente.
Wat bewoners zeggen over Molenwijk (zuid)
Op de buurtpagina van Molenwijk (zuid) vind je bewonersreviews met scores op categorieën als veiligheid, groen, voorzieningen en sfeer. Bewoners zijn over het algemeen positief over de rust en de leefbaarheid. Een veelgehoord geluid: "Voor een gezin met kinderen is het hier fijn en veilig, maar je moet wel een auto hebben voor alles buiten de dagelijkse boodschappen." Minder positief zijn sommige bewoners over de beperkte speelmogelijkheden voor jongeren en de magere OV-verbindingen. Bekijk alle beoordelingen en scores op de buurthoofdpagina voor een volledig beeld.
Koopwoningen vergelijken in en rond Molenwijk (zuid)
Buurtje.nl combineert woningaanbod van meer dan 1.500 bronnen met buurtscores, bewonersreviews en wijkdata op één pagina, zodat je niet alleen een woning zoekt maar ook weet of de buurt bij je past. Wil je vergelijken? Bekijk het aanbod in Oost-Loon of De Hoogt voor andere opties binnen dezelfde wijk. Voor een breder beeld kun je ook kijken naar Kaatsheuvel-West of De Moer. Meer over de gemeente vind je op de pagina koopwoningen in de gemeente Loon op Zand. Voor algemene gemeentelijke informatie, zoals bestemmingsplannen of bouwvergunningen, kun je terecht op de website van de gemeente Loon op Zand.
Veelgestelde vragen
Wat kost een koophuis in Molenwijk (zuid)?
In de afgelopen twaalf maanden werden er 3 woningen verkocht in Molenwijk (zuid), met een gemiddelde koopprijs van €656.667. De prijzen liepen uiteen van €500.000 tot €845.000, bij een gemiddeld woonoppervlak van 157 m². Dat komt neer op een prijs per m² van circa €4.180. Het gaat daarmee om een hogere prijsklasse, passend bij ruimere vrijstaande of halfvrijstaande woningen.
Wat is de WOZ-waarde in Molenwijk (zuid)?
De gemiddelde WOZ-waarde in Molenwijk (zuid) bedraagt €350.000. Dat ligt iets onder het gemiddelde van de wijk Loon op Zand (€377.000) en ook onder het gemeentegemiddelde van €365.000. De WOZ-waarde is lager dan de recente verkoopprijzen, wat erop wijst dat de woningen die te koop komen bovengemiddeld groot of kwalitatief hoogwaardig zijn.
Hoe is het wonen in Molenwijk (zuid)?
Molenwijk (zuid) is een rustige, dorpse buurt aan de zuidkant van Loon op Zand, met een groen karakter en weinig verkeersoverlast. De buurt heeft een volwassen bevolkingssamenstelling, met relatief veel 65-plussers en 45-65 jarigen. Bewoners waarderen de rust en de nabijheid van de Loonse en Drunense Duinen, maar noemen de beperkte OV-verbindingen als nadeel.
Is Molenwijk (zuid) geschikt voor senioren of doorstromers?
Ja, de buurt past goed bij senioren en doorstromers die op zoek zijn naar ruimte en rust. De grootste leeftijdsgroep is 65-plus (375 inwoners), gevolgd door 45-65 jarigen (350 inwoners). De ruime woningen en de lage verkeersdruk maken de buurt aantrekkelijk voor wie de drukte van een stad achter zich wil laten. Starters vinden het aanbod waarschijnlijk te prijzig.
Hoe is de bereikbaarheid van Molenwijk (zuid)?
Molenwijk (zuid) is het best bereikbaar per auto. Via de N261 sluit je snel aan op de A59, waarmee Waalwijk, Tilburg en Den Bosch binnen 20 tot 30 minuten te bereiken zijn. Er is geen treinstation in Loon op Zand; het dichtstbijzijnde station is Waalwijk of Tilburg. Busverbindingen zijn beschikbaar maar beperkt in frequentie. Voor dagelijks OV-gebruik is de buurt minder geschikt.
Welk type woningen staan te koop in Molenwijk (zuid)?
Op basis van de recente verkooptransacties gaat het in Molenwijk (zuid) voornamelijk om ruime woningen met een gemiddeld oppervlak van 157 m², vermoedelijk vrijstaande of halfvrijstaande woningen. Het aanbod is beperkt: er werden in de afgelopen twaalf maanden slechts 3 woningen verkocht. Appartementen kopen in Molenwijk (zuid) is minder gangbaar; de buurt bestaat overwegend uit grondgebonden koopwoningen.
Zijn er scholen en voorzieningen in de buurt van Molenwijk (zuid)?
Molenwijk (zuid) heeft zelf geen grote voorzieningen, maar het centrum van Loon op Zand met basisscholen, een supermarkt en lokale winkels is op fietsafstand. Voor middelbaar onderwijs, grotere supermarkten of medische specialisten rijden bewoners naar Waalwijk of Tilburg. Een concreet pluspunt is de directe nabijheid van het Nationaal Park Loonse en Drunense Duinen, dat op een paar minuten fietsen ligt.
