Tussenwoning te koop: Voorstraat 49, Franeker
KopenWaadhoekeTussenwoningenVoorstraat 49

Voorstraat 49

Franeker Binnenstad, Waadhoeke

€ 1.275.000
Buurt Franeker Binnenstad, FranekerBekijk buurt
Ruim woonoppervlak van 527m²
231% groter dan gemiddeld in de buurt
Poiesz op 173m afstand
10 supermarkten binnen 1 km
Populaire buurt voor senioren
36% van de bewoners is 65+
AI-samenvatting

Een monumentaal pand in Franeker

Deze tussenwoning aan de Voorstraat 49 is een waar monument, gebouwd in 1658. Met 527 m² woonoppervlak en een perceel van 647 m² biedt het ongekende ruimte in de historische binnenstad. De vraagprijs van €1.275.000 is aan de hoge kant, maar past bij de zeldzame omvang en ouderdom. Ter vergelijking: de gemiddelde vraagprijs voor tussenwoningen in Waadhoeke ligt lager, maar dit pand is uitzonderlijk.

De buurt Franeker Binnenstad

Franeker Binnenstad is een levendige wijk met 1.365 inwoners, waar veel alleenstaanden en ouderen wonen. De sfeer is historisch en centraal. Er zijn geen bewonersreviews beschikbaar, maar de cijfers laten een gemengde bevolking zien. De buurt heeft een gemiddelde stedelijkheid (3 op een schaal van 5) en een omgevingsadressendichtheid van 1.355. Bekijk meer over de buurt Franeker Binnenstad.

Leven in de straat

In de ochtend loop je zo naar bakker of krantenwinkel; de Voorstraat is het kloppende hart. Voor dagelijkse boodschappen is Poiesz om de hoek (173 m) en Albert Heijn op loopafstand (577 m). Ook Lidl en SPAR express zijn dichtbij. Kinderen gaan naar Basisschool De Kabas (268 m) of IKC de Korendrager (299 m). Het station Franeker ligt op 1 km. De gemeente Waadhoeke biedt verder alle voorzieningen.

Bron en makelaar

Op het moment van schrijven wordt de woning alleen via Redres de Bouwkunstmakelaar op Funda aangeboden.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt4 mei 2026
StatusBeschikbaar
Prijs€ 1.275.000
Prijs per m²€ 2.419
Woonoppervlakte527m²
Perceeloppervlakte647m²
Bouwjaar1658
EnergielabelE
BuurtFraneker Binnenstad
WijkFraneker
GemeenteWaadhoeke

Locatie

Voorstraat 49, Franeker

Buurt statistieken

Gegevens uit Franeker Binnenstad

Inwoners1.365
Mannen50%
Vrouwen51%

Woningmarkt

Gegevens uit Franeker Binnenstad

Woningvoorraad933
Gem. WOZ-waarde€ 193.000
Koopwoningen39%
Huurwoningen61%

Supermarkten

6 binnen 5 km

Poiesz
Sjaardemastraat 9
173m
Albert Heijn
Leeuwarderweg 8A
577m
Poiesz
Julianastraat 1
615m

Scholen

10 binnen 5 km

Basisschool De Kabas
Basisonderwijs · 245 leerlingen
268m
IKC de Korendrager
Basisonderwijs · 217 leerlingen
299m
Openbare Basisschool De Steven
Basisonderwijs · 128 leerlingen
304m

Veelgestelde vragen

Over Voorstraat 49, Franeker

Welk energielabel heeft Voorstraat 49?

De woning aan Voorstraat 49 in Franeker heeft energielabel E.

Is de prijs van €1.275.000 reëel voor deze woning?

De vraagprijs ligt fors boven het buurtgemiddelde van €439.000, maar dat komt door de uitzonderlijke grootte (527 m²) en het monumentale karakter uit 1658. In de buurt worden woningen gemiddeld voor €308.824 verkocht, maar die zijn veel kleiner (gemiddeld 159 m²). Voor een pand van deze omvang en historie is de prijs marktconform, al is het een niche.

Wat is het energielabel en wat betekent dat?

Het energielabel is E. Dat is minder zuinig dan de meeste koopwoningen in de buurt, waar 25% label A heeft en 50% label C. Label E betekent dat je hogere stookkosten kunt verwachten. Bij een monument uit 1658 is isolatie vaak lastig te verbeteren, maar het is goed om te weten dat dit invloed heeft op de maandlasten.