Vrijstaande woning te koop: Groningerstraatweg 23, Grijpskerk
KopenWesterkwartierVrijstaande woningenGroningerstraatweg 23

Groningerstraatweg 23

Grijpskerk, Westerkwartier

€ 745.000
Buurt Grijpskerk, GrijpskerkBekijk buurt
Ruim woonoppervlak van 328m²
328m² woonoppervlakte
Vrijstaande woning
Geen directe buren
Jumbo op 326m afstand
10 supermarkten binnen 1 km
AI-samenvatting

Een vrijstaand huis met een verhaal

Deze vrijstaande woning uit 1915 staat in Grijpskerk, een dorp waar rust en ruimte de boventoon voeren. Met 328 m² woonoppervlak en een perceel van maar liefst 3024 m² is dit een plek waar je echt kunt ademen. De woning heeft een authentieke uitstraling en vraagt om liefde voor karakter. De vraagprijs van €745.000 is marktconform voor een woning van dit formaat in deze regio. Vergelijk eens met andere vrijstaande woningen in Westerkwartier.

De buurt Grijpskerk

Grijpskerk is een dorp met zo'n 2450 inwoners, waar het aandeel eengezinswoningen hoog is (90%). De sfeer is dorps en gemoedelijk, al is er één bewoner die het roddelen in de buurt aankaart: "Wordt veel geroddeld, maar durven niet bij je te komen wat ze horen of dat ook waar is." Toch geeft hij de buurt een 6,25. De meeste huishoudens bestaan uit stellen of gezinnen, en de inkomens zijn doorsnee. Ontdek meer over de buurt Grijpskerk.

Het dagelijks leven in de straat

Voor je dagelijkse boodschappen loop je naar de Jumbo, die om de hoek ligt. Ook de PLUS en Aldi zijn binnen een straal van 6 km te vinden. Kinderen kunnen naar basisschool De Triangel of cbs De Borgstee, beide op loopafstand. Het Lauwers College Grijpskerk voor voortgezet onderwijs zit er ook vlakbij. Het treinstation is op 1,2 km. De gemeente Westerkwartier biedt een landelijke omgeving met voorzieningen dichtbij.

Over de aanbieding

Op het moment van schrijven wordt de woning alleen via ALFRED+ | Groningen-Amsterdam | Quality Realtors aangeboden.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt3 mei 2026
StatusBeschikbaar
Prijs€ 745.000
Prijs per m²€ 2.271
Woonoppervlakte328m²
Perceeloppervlakte3024m²
Bouwjaar1915
BuurtGrijpskerk
WijkWijk 15
GemeenteWesterkwartier

Locatie

Groningerstraatweg 23, Grijpskerk

Ervaringen uit de buurt

Voldoende · 1 bewoner

6.3
Bianca
09-09-2024
Roddel buurt

Wordt veel geroddeld,maar durven niet bij je tekomen wat ze horen of dat ook waar is

Buurt statistieken

Gegevens uit Grijpskerk

Inwoners2.450
Mannen50%
Vrouwen50%

Supermarkten

1 binnen 5 km

Jumbo
Schoutstraat 5
326m
PLUS
Bloemersmastraat 12
5029m
Aldi
Abel Tasmanplein 1
6043m

Scholen

4 binnen 5 km

Lauwers College Grijpskerk
Voortgezet onderwijs · 299 leerlingen
453m
Basisschool De Triangel
Basisonderwijs · 78 leerlingen
453m
cbs De Borgstee
Basisonderwijs · 196 leerlingen
714m

Veelgestelde vragen

Over Groningerstraatweg 23, Grijpskerk

Is €745.000 een realistische prijs voor deze vrijstaande woning?

De vraagprijs van €745.000 is marktconform voor een vrijstaande woning van 328 m² met een perceel van 3024 m² in Grijpskerk. Het bouwjaar 1915 betekent wel dat er mogelijk onderhoudskosten bijkomen, maar de prijs weerspiegelt de ruimte en het karakter. Vergelijk met andere vrijstaande woningen in de regio om een beeld te krijgen.

Hoe is de bereikbaarheid van Grijpskerk?

Grijpskerk heeft een treinstation op 1,2 km afstand, waarmee je bijvoorbeeld naar Groningen kunt reizen. De omgevingsadressendichtheid is laag (359), wat duidt op een rustige, landelijke omgeving. De woning ligt aan de Groningerstraatweg, een doorgaande weg, maar de buurt is overwegend stil.

Wat voor onderhoud vraagt een huis uit 1915?

Een woning uit 1915 heeft vaak karakteristieke details, maar kan ook verouderde installaties of isolatie hebben. Het perceel van 3024 m² biedt veel tuinonderhoud.

Zijn er scholen in de buurt?

Ja, er zijn meerdere scholen op loopafstand. Basisschool De Triangel en cbs De Borgstee zitten op 453 en 714 meter. Het Lauwers College Grijpskerk voor voortgezet onderwijs is op 453 meter. Ook kinderdagverblijven zijn dichtbij (0,3 km).

Hoe is de sfeer in de buurt?

Op basis van één beoordeling krijgt de buurt een 6,25. De bewoner noemt dat er veel geroddeld wordt, maar dat men niet direct confronteert. Het is een dorp met veel eengezinswoningen en een gemengde bevolking. De meeste inwoners zijn tussen 45 en 65 jaar.

Wat is de stedelijkheidsgraad van Grijpskerk?

Grijpskerk is niet stedelijk (mate van stedelijkheid 5). De omgevingsadressendichtheid is 359, wat betekent dat er weinig bebouwing is. Het is een rustig dorp met veel ruimte.