Spiegel

Spiegel, Gooise Meren

Wijk in Gooise Meren

Spiegel heeft 5.155 inwonersDe meeste zijn 45 tot 65 jaar oud
Er zijn 2.343 woningen in SpiegelMomenteel staan er 28 te koop en 4 te huur
Energielabel A komt het vaakst voor in SpiegelOp basis van geregistreerde woningen

Spiegel bevindt zich in de provincie Noord-Holland, in de gemeente Gooise Meren De wijk heeft een totaal oppervlakte van 336 hectare, waarvan 330 hectare land en 6 hectare water is. De wijk is gecodeerd als WK194203. Het postcodegebied is 1404AN-1406TX.

Inwoners

Spiegel telt 5.155 inwoners. Hiervan is 47,0% man en 53,0% vrouw. De meeste inwoners zijn 45 tot 65 jaar (31,8%). De overige leeftijden zijn 24,2% voor '65 jaar of ouder', 18,3% voor '0 tot 15 jaar', 14,5% voor '25 tot 45 jaar' en 11,3% voor '15 tot 25 jaar'. Van de inwoners is 46,2% is ongehuwd, 41,0% is gehuwd, 6,8% is gescheiden en 6,0% is verweduwd. 3.910 inwoners komen uit Nederland, 505 komen uit Europa en 740 komen uit landen buiten Europa.

Er zijn 2.220 huishoudens in Spiegel. 37,2% daarvan zijn eenpersoonshuishoudens, 26,6% huishoudens zonder kinderen en 36,3% huishoudens met kinderen. De gemiddelde huishoudensgrootte is 2,3 personen. Landelijk ligt dit op 2,1 personen.

In Spiegel zijn er 4.000 inkomensontvangers. Het gemiddelde inkomen per inkomensontvanger is €79.800, wat €42.400 (113%) hoger is dan het nationale gemiddelde van €37.400. Per inwoner ligt het gemiddelde inkomen op €60.900, wat €30.100 (98%) hoger is dan het nationale gemiddelde van €30.800. De meeste inwoners van Spiegel zijn hoogopgeleid. 63,1% heeft HBO of WO, 23,7% heeft HAVO, VWO of MBO 2-4 en 13,1% heeft VMBO of MBO 1.

Van de 5.155 inwoners heeft ongeveer 64% betaald werk, wat neerkomt op 3.299 mensen. Dit is 1% lager dan het nationale gemiddelde van 65%. Het merendeel van de werknemers werkt in loondienst (67%), terwijl 33% als zelfstandige actief is. In Spiegel ontvangt 25% van de inwoners een uitkering. De grootste groep is die met een AOW-uitkering. 1.140 personen ontvangen deze uitkering.

Woningen

In Spiegel zijn er 2.343 woningen met een gemiddelde WOZ-waarde van €916.000. Hiervan is ongeveer 95% bewoond en 5% onbewoond. De meeste woningen zijn koopwoningen. Dit komt neer op 25% huurwoningen en 75% koopwoningen. Van de woningen is 75% in particulier bezit, 11% in handen van woningcorporaties en 14% van overige verhuurders. De meest voorkomende bouwperiodes in Spiegel zijn 1900-1925 (34%) en 1970-1980 (19%).

Koopwoningen

Momenteel zijn er geen woningen te koop in Spiegel. De nieuwste aangeboden woning is Koningin Emmalaan 22 door Visch & van Zeggelaar 't Gooi op Funda. Afgelopen jaar zijn er geen woningen verkocht in Spiegel.

Huurwoningen

Momenteel zijn er geen woningen te huur in Spiegel. De meest recentelijke woning is Gudelalaan 3 aangeboden door Liesbeth Ament Makelaars op Funda. Afgelopen jaar zijn er geen woningen verhuurd in Spiegel.

Geen recente verhuurdata beschikbaar voor Spiegel.

Energie

In Spiegel zijn er 2.390 adressen met een geregistreerd energielabel. De meest voorkomende labels zijn G (30%), C (17%) en E (12%). Gemiddeld verbruikt een adres in Spiegel 3.580 kWh aan elektriciteit per jaar. Dit ligt 36% boven het landelijke gemiddelde van 2.640 kWh. Het aardgasverbruik ligt met 1.760 m³ per jaar 80% boven het landelijke gemiddelde van 980 m³.

Voorzieningen

Huisarts
1,1 km
Apotheek
0,9 km
Ziekenhuis
4,8 km
Supermarkt
0,9 km
Treinstation
1,0 km
Dagverblijf
0,5 km
Basisschool
0,6 km
Middelbare school
0,7 km
Bekijk woningen in Spiegel

Vind gemakkelijk beschikbare woningen, scholen en supermarkten op onze kaart.

Bekijk koopwoningen Bekijk huurwoningen
Beoordeel Spiegel

Deel je mening en help bij het verbeteren van de buurt.

  • Minder dan 2 minuten tijd

Spiegel heeft nog geen beoordelingen
Beoordelingen kunnen worden gegeven via de knop hieronder

Huishoudens per categorie
825Eenpersoonshuishoudens
590Huishoudens zonder kinderen
805Huishoudens met kinderen

Arbeidsparticipatie en gemiddeld inkomen
€60.900 P.J.gemiddeld per inwoner98% boven landelijk gemiddelde
€79.800 P.J.gemiddeld per inkomstenontvanger114% boven landelijk gemiddelde
1%is in loondienst
0%werkt zelfstandig
1%
van de inwoners heeft werk
72%
is het landelijk gemiddelde

Opleidingsniveau

Inwoners per opleidingsniveau
VMBO, MBO 1
HAVO/VWO, MBO 2-4

Sponsored
Bekijk meer dan 250 onderwerpen over Spiegel in duidelijke cijfers en grafieken op AlleCijfers.nl!
Bekijk op AlleCijfers.nl

Woningmarkt in Spiegel

Verkoopprijs koop · Q2 2026
€1.289.909
gemiddeld▲ 203,5%
€1.165.000
mediaan▲ 174,1%
11 verkopen · t.o.v. Q1 2026
€/m² koop · Q2 2026
€7.247
gemiddeld▲ 34,7%
€7.516
mediaan▲ 39,7%
+120% vs. landelijk gemiddelde

Koopmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
42 dagen ▲ 4,6%
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
20
verkopen in afgelopen jaar
163 m²
gemiddelde woonoppervlakte
+120%
duurder dan landelijk gemiddelde

Huurmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
46 dagen
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
10
verhuringen in afgelopen jaar
187 m²
gemiddelde woonoppervlakte
+88%

Energieverbruik

Gemiddeld per adres, vergeleken met Nederland
Aardgas (m³)
Spiegel
1.760
Nederland
1.280
Elektriciteit (kWh)
Spiegel
3.580
Nederland
2.810

Veelgestelde vragen over Spiegel

Welk type woningen overheerst in Spiegel?

De woningvoorraad is overwegend vooroorlogs — 62% van de woningen is van vóór 1945.

Hoe duur zijn huizen in Spiegel?

Een koopwoning in Spiegel werd afgelopen jaar gemiddeld aangeboden voor €1.141.825 (€6.845 per m²). Daarmee ligt het 120% boven het Nederlands gemiddelde.

Wat is de huurprijs in Spiegel?

Een huurwoning in Spiegel kostte gemiddeld €3.952 per maand (€22 per m²). Dat is 88% boven het landelijk gemiddelde.

Wie wonen er in Spiegel?

Wijk Spiegel telt 5.155 inwoners. De grootste leeftijdsgroep is 45 tot 65 jaar (32%). Veel gezinnen: 36% van de huishoudens heeft kinderen.

Welke voorzieningen liggen in de buurt van Spiegel?

Vanuit Spiegel bereik je gemiddeld een supermarkt op 0,9 km, een huisarts op 1,1 km, een treinstation op 1,0 km, een basisschool op 0,6 km (hemelsbreed, bron: CBS).

Wat is het actuele woningaanbod in Spiegel?

Op dit moment vind je in Spiegel 28 koopwoningen en 4 huurwoningen.

Buurtje.nl
Als eerste reageren?Download de gratis Buurtje.nl app
Bekijk