Vruchtenbuurt
Zuid-HollandDen HaagVruchtenbuurt

Vruchtenbuurt, Den Haag

Wijk in Den Haag

7.7
Bewoners geven Vruchtenbuurt een goede beoordelingDeze score komt uit 4 reacties
Bekijk
Vruchtenbuurt heeft 9.895 inwonersDe meeste zijn 45 tot 65 jaar oud
Er zijn 4.589 woningen in VruchtenbuurtMomenteel staan er 57 te koop en 12 te huur
Energielabel A komt het vaakst voor in VruchtenbuurtOp basis van geregistreerde woningen

Vruchtenbuurt bevindt zich in de provincie Zuid-Holland, in de gemeente Den Haag De wijk heeft een totaal oppervlakte van 104 hectare, waarvan 104 hectare land en 0 hectare water is. De wijk is gecodeerd als WK051819. Het postcodegebied is 2552GJ-2564XZ.

Inwoners

Vruchtenbuurt telt 9.895 inwoners. Hiervan is 47,2% man en 52,8% vrouw. De meeste inwoners zijn 45 tot 65 jaar (28,3%). De overige leeftijden zijn 26,9% voor '25 tot 45 jaar', 17,9% voor '65 jaar of ouder', 17,0% voor '0 tot 15 jaar' en 9,9% voor '15 tot 25 jaar'. Van de inwoners is 55,3% is ongehuwd, 33,0% is gehuwd, 8,3% is gescheiden en 3,4% is verweduwd. 6.900 inwoners komen uit Nederland, 1.250 komen uit Europa en 1.745 komen uit landen buiten Europa.

Er zijn 4.545 huishoudens in Vruchtenbuurt. 36,6% daarvan zijn eenpersoonshuishoudens, 27,1% huishoudens zonder kinderen en 36,3% huishoudens met kinderen. De gemiddelde huishoudensgrootte is 2,1 personen. Landelijk ligt dit op 2,1 personen.

In Vruchtenbuurt zijn er 7.700 inkomensontvangers. Het gemiddelde inkomen per inkomensontvanger is €45.000, wat €7.600 (20%) hoger is dan het nationale gemiddelde van €37.400. Per inwoner ligt het gemiddelde inkomen op €36.000, wat €5.200 (17%) hoger is dan het nationale gemiddelde van €30.800. De meeste inwoners van Vruchtenbuurt zijn hoogopgeleid. 53,5% heeft HBO of WO, 32,3% heeft HAVO, VWO of MBO 2-4 en 14,2% heeft VMBO of MBO 1.

Van de 9.895 inwoners heeft ongeveer 70% betaald werk, wat neerkomt op 6.927 mensen. Dit is 5% hoger dan het nationale gemiddelde van 65%. Het merendeel van de werknemers werkt in loondienst (83%), terwijl 17% als zelfstandige actief is. In Vruchtenbuurt ontvangt 20% van de inwoners een uitkering. De grootste groep is die met een AOW-uitkering. 1.540 personen ontvangen deze uitkering.

Woningen

In Vruchtenbuurt zijn er 4.589 woningen met een gemiddelde WOZ-waarde van €421.000. Hiervan is ongeveer 96% bewoond en 4% onbewoond. De meeste woningen zijn koopwoningen. Dit komt neer op 22% huurwoningen en 78% koopwoningen. Van de woningen is 77% in particulier bezit, 5% in handen van woningcorporaties en 18% van overige verhuurders. De meest voorkomende bouwperiodes in Vruchtenbuurt zijn 1925-1950 (92%) en 1980-1990 (3%).

Koopwoningen

Momenteel zijn er geen woningen te koop in Vruchtenbuurt. De nieuwste aangeboden woning is Thorbeckelaan 577 door MAKELAARSKANTOOR KIMMEL & CO B.V.. Afgelopen jaar zijn er geen woningen verkocht in Vruchtenbuurt.

Huurwoningen

Momenteel zijn er geen woningen te huur in Vruchtenbuurt. De meest recentelijke woning is Abrikozenstraat 127 aangeboden door Huispedia. Afgelopen jaar zijn er geen woningen verhuurd in Vruchtenbuurt.

Geen recente verhuurdata beschikbaar voor Vruchtenbuurt.

Energie

In Vruchtenbuurt zijn er 4.629 adressen met een geregistreerd energielabel. De meest voorkomende labels zijn G (35%), F (17%) en D (15%). Gemiddeld verbruikt een adres in Vruchtenbuurt 2.330 kWh aan elektriciteit per jaar. Daarmee ligt het 12% lager dan het landelijke gemiddelde van 2.640 kWh. Het aardgasverbruik ligt met 1.100 m³ per jaar 12% boven het landelijke gemiddelde van 980 m³.

Voorzieningen

Huisarts
0,4 km
Apotheek
0,5 km
Ziekenhuis
2,0 km
Supermarkt
0,9 km
Treinstation
5,1 km
Dagverblijf
0,3 km
Basisschool
0,5 km
Middelbare school
0,7 km
Bekijk woningen in Vruchtenbuurt

Vind gemakkelijk beschikbare woningen, scholen en supermarkten op onze kaart.

Bekijk 57 koopwoningen Bekijk 12 huurwoningen
Beoordeel Vruchtenbuurt

Deel je mening en help bij het verbeteren van de buurt.

  • Minder dan 2 minuten tijd
  • Help woningzoekenden
  • Verbeter je buurt
Schrijf een beoordeling

Buurten in Vruchtenbuurt

Kaart van Eykenduinen
8.1EykenduinenBuurt
7.7
Bewoners geven Vruchtenbuurt een goede beoordeling
Deze score komt uit 4 reacties

Praat mee
8.6
Thomas
Gezin · Tussenwoning
Eykenduinen23-03-2025
goed

gewoon goede buurt

7.5
Noah
Gezin · Herenhuis
Eykenduinen15-09-2024
Een echte familie buurt

Er wonen hier vooral gezinnen. Er zijn veel scholen en speelplaatsen. Het is over het algemeen wel een veilige buurt, maar mensen rijden vaak wel veelste hard. Nou is het niet veel vies, zouden er wel meer prullenbakken mogen komen!

7.5
Max
Gezin · Appartement
Vruchtenbuurt
04-06-2024
Goed

Hele leuke buury

7.3
Suzanne
Gezin · herenhuis
Vruchtenbuurt
31-10-2023
Gezellig

Onze buurt is een gemengde gemeenschap met van alles wat. Gezinnen, studenten, senioren. Daarnaast zijn er voor iedereen enorm veel gelegenheden. Leuke winkeltjes, lekkere restaurantjes, speeltuintjes, stukken park. De ideale buurt om te wonen voor jong en oud!

Statistieken over de inwoners

Leeftijden

Inwoners per leeftijds categorie

Huishoudensverhouding

Huishoudens per categorie
1.665Eenpersoonshuishoudens
1.230Huishoudens zonder kinderen
1.650Huishoudens met kinderen

Arbeidsparticipatie en gemiddeld inkomen
€36.000 P.J.gemiddeld per inwoner17% boven landelijk gemiddelde
€45.000 P.J.gemiddeld per inkomstenontvanger21% boven landelijk gemiddelde
1%is in loondienst
0%werkt zelfstandig
1%
van de inwoners heeft werk
72%
is het landelijk gemiddelde

Opleidingsniveau

Inwoners per opleidingsniveau
VMBO, MBO 1
HAVO/VWO, MBO 2-4

Sponsored
Bekijk meer dan 250 onderwerpen over Vruchtenbuurt in duidelijke cijfers en grafieken op AlleCijfers.nl!
Bekijk op AlleCijfers.nl

Woningmarkt in Vruchtenbuurt

Verkoopprijs koop · Q2 2026
€462.827
gemiddeld▼ 2,6%
€395.000
mediaan▼ 1,3%
49 verkopen · t.o.v. Q1 2026
€/m² koop · Q2 2026
€4.702
gemiddeldstabiel
€4.762
mediaan▲ 1,8%
-12% vs. landelijk gemiddelde

Prijsontwikkeling koop

Verkoopprijs per kwartaal · Q3 '25 – Q2 '26
Gemiddeld
Mediaan

Koopmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
48 dagen ▼ 18,9%
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
135
verkopen in afgelopen jaar
97 m²
gemiddelde woonoppervlakte
-12%
goedkoper dan landelijk gemiddelde

Huurmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
36 dagen
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
33
verhuringen in afgelopen jaar
117 m²
gemiddelde woonoppervlakte
+5%

Energieverbruik

Gemiddeld per adres, vergeleken met Nederland
Aardgas (m³)
Vruchtenbuurt
1.100
Nederland
1.280
Elektriciteit (kWh)
Vruchtenbuurt
2.330
Nederland
2.810

Veelgestelde vragen over Vruchtenbuurt

Uit wat voor huizen bestaat Vruchtenbuurt?

De woningvoorraad is overwegend vooroorlogs — 93% van de woningen is van vóór 1945. Daarnaast is het meest voorkomende type is appartementen (82%).

Wat is de gemiddelde vraagprijs in Vruchtenbuurt?

Een koopwoning in Vruchtenbuurt werd afgelopen jaar gemiddeld aangeboden voor €458.670 (€4.778 per m²). Daarmee ligt het 12% onder het Nederlands gemiddelde.

Hoeveel kost huren in Vruchtenbuurt?