Westlandgracht
Noord-HollandAmsterdamWestlandgracht

Westlandgracht, Amsterdam

Wijk in Amsterdam

7.1
Bewoners geven Westlandgracht een goede beoordelingDeze score komt uit 2 reacties
Bekijk
Westlandgracht heeft 13.250 inwonersDe meeste zijn 25 tot 45 jaar oud
Er zijn 8.014 woningen in WestlandgrachtMomenteel staan er 73 te koop en 63 te huur
Energielabel A komt het vaakst voor in WestlandgrachtOp basis van geregistreerde woningen

Westlandgracht bevindt zich in de provincie Noord-Holland, in de gemeente Amsterdam De wijk heeft een totaal oppervlakte van 150 hectare, waarvan 141 hectare land en 8 hectare water is. De wijk is gecodeerd als WK0363FP. Het postcodegebied is 1058GA-1062ZA.

Inwoners

Westlandgracht telt 13.250 inwoners. Hiervan is 51,0% man en 49,0% vrouw. De meeste inwoners zijn 25 tot 45 jaar (48,8%). De overige leeftijden zijn 22,0% voor '15 tot 25 jaar', 13,6% voor '45 tot 65 jaar', 9,2% voor '0 tot 15 jaar' en 6,3% voor '65 jaar of ouder'. Van de inwoners is 75,9% is ongehuwd, 18,2% is gehuwd, 4,9% is gescheiden en 0,9% is verweduwd. 3.775 inwoners komen uit Nederland, 3.475 komen uit Europa en 5.990 komen uit landen buiten Europa.

Er zijn 8.705 huishoudens in Westlandgracht. 67,8% daarvan zijn eenpersoonshuishoudens, 19,5% huishoudens zonder kinderen en 12,7% huishoudens met kinderen. De gemiddelde huishoudensgrootte is 1,5 personen. Landelijk ligt dit op 2,1 personen.

In Westlandgracht zijn er 10.000 inkomensontvangers. Het gemiddelde inkomen per inkomensontvanger is €44.300, wat €6.900 (18%) hoger is dan het nationale gemiddelde van €37.400. Per inwoner ligt het gemiddelde inkomen op €38.300, wat €7.500 (24%) hoger is dan het nationale gemiddelde van €30.800. De meeste inwoners van Westlandgracht zijn hoogopgeleid. 52,7% heeft HBO of WO, 31,2% heeft HAVO, VWO of MBO 2-4 en 16,1% heeft VMBO of MBO 1.

Van de 13.250 inwoners heeft ongeveer 65% betaald werk, wat neerkomt op 8.613 mensen. Dit is 0% lager dan het nationale gemiddelde van 65%. Het merendeel van de werknemers werkt in loondienst (86%), terwijl 14% als zelfstandige actief is. In Westlandgracht ontvangt 12% van de inwoners een uitkering. De grootste groep is die met een AOW-uitkering. 710 personen ontvangen deze uitkering.

Woningen

In Westlandgracht zijn er 8.014 woningen met een gemiddelde WOZ-waarde van €362.000. Hiervan is ongeveer 95% bewoond en 5% onbewoond. De meeste woningen zijn huurwoningen. Dit komt neer op 87% huurwoningen en 13% koopwoningen. Van de woningen is 13% in particulier bezit, 40% in handen van woningcorporaties en 46% van overige verhuurders. De meest voorkomende bouwperiodes in Westlandgracht zijn 2010-2020 (28%) en 1950-1970 (25%).

Koopwoningen

Momenteel zijn er geen woningen te koop in Westlandgracht. De nieuwste aangeboden woning is Hodenpijlkade 44 door Huispedia. Afgelopen jaar zijn er geen woningen verkocht in Westlandgracht.

Huurwoningen

Momenteel zijn er geen woningen te huur in Westlandgracht. De meest recentelijke woning is Victoria Welbystraat 508 aangeboden door REBO Huurwoningen. Afgelopen jaar zijn er geen woningen verhuurd in Westlandgracht.

Geen recente verhuurdata beschikbaar voor Westlandgracht.

Energie

In Westlandgracht zijn er 8.548 adressen met een geregistreerd energielabel. De meest voorkomende labels zijn A (45%), C (17%) en A+ (11%). Gemiddeld verbruikt een adres in Westlandgracht 1.740 kWh aan elektriciteit per jaar. Daarmee ligt het 34% lager dan het landelijke gemiddelde van 2.640 kWh. Met een jaarlijkse verbruik van 250 m³ per adres ligt het aardgasverbruik 74% onder het landelijke gemiddelde van 980 m³.

Voorzieningen

Huisarts
0,6 km
Apotheek
0,7 km
Ziekenhuis
2,2 km
Supermarkt
0,6 km
Treinstation
1,6 km
Dagverblijf
0,4 km
Basisschool
0,6 km
Middelbare school
0,9 km
Bekijk woningen in Westlandgracht

Vind gemakkelijk beschikbare woningen, scholen en supermarkten op onze kaart.

Bekijk 73 koopwoningen Bekijk 63 huurwoningen
Beoordeel Westlandgracht

Deel je mening en help bij het verbeteren van de buurt.

  • Minder dan 2 minuten tijd
  • Help woningzoekenden
  • Verbeter je buurt
Schrijf een beoordeling

Buurten in Westlandgracht

Kaart van Delflandpleinbuurt-West
7.1Delflandpleinbuurt-WestBuurt
SchipluidenbuurtBuurt
7.1
Bewoners geven Westlandgracht een goede beoordeling
Deze score komt uit 2 reacties

Praat mee
7.3
Kha
Overig · Appartement
Slecht en goed

Te veel drugs verslaafde zwervers die mensen lastig vallen.

6.9

Huishoudens per categorie
5.905Eenpersoonshuishoudens
1.695Huishoudens zonder kinderen
1.105Huishoudens met kinderen

Arbeidsparticipatie en gemiddeld inkomen
€38.300 P.J.gemiddeld per inwoner25% boven landelijk gemiddelde
€44.300 P.J.gemiddeld per inkomstenontvanger19% boven landelijk gemiddelde
1%is in loondienst
0%werkt zelfstandig
1%
van de inwoners heeft werk
72%
is het landelijk gemiddelde

Opleidingsniveau

Inwoners per opleidingsniveau
VMBO, MBO 1
HAVO/VWO, MBO 2-4

Sponsored
Bekijk meer dan 250 onderwerpen over Westlandgracht in duidelijke cijfers en grafieken op AlleCijfers.nl!
Bekijk op AlleCijfers.nl

Woningmarkt in Westlandgracht

Verkoopprijs koop · Q2 2026
€617.806
gemiddeld▲ 5,6%
€649.000
mediaan▲ 12,9%
31 verkopen · t.o.v. Q1 2026
€/m² koop · Q2 2026
€7.602
gemiddeld▲ 5,6%
€7.849
mediaan▲ 17,3%
+20% vs. landelijk gemiddelde
Huurprijs · Q2 2026
€2.446
gemiddeldstabiel
€2.549
mediaan▲ 6,2%
64 verhuringen · t.o.v. Q1 2026
€/m² huur · Q2 2026
€28,2
gemiddeld▼ 7,3%
€28,0
mediaan▼ 8,0%
+15% vs. landelijk gemiddelde

Prijsontwikkeling koop

Verkoopprijs per kwartaal · Q3 '25 – Q2 '26
Gemiddeld
Mediaan

Prijsontwikkeling huur

Huurprijs per kwartaal · Q3 '25 – Q2 '26
Gemiddeld
Mediaan

Koopmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
44 dagen
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
133
verkopen in afgelopen jaar
82 m²
gemiddelde woonoppervlakte
+20%
duurder dan landelijk gemiddelde

Huurmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
27 dagen
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
417
verhuringen in afgelopen jaar
84 m²
gemiddelde woonoppervlakte
+15%

Energieverbruik

Gemiddeld per adres, vergeleken met Nederland
Aardgas (m³)
Westlandgracht
250
Nederland
1.280
Elektriciteit (kWh)
Westlandgracht
1.740
Nederland
2.810

Veelgestelde vragen over Westlandgracht

Wat voor woningen staan er in Westlandgracht?

De woningvoorraad is relatief jong — 91% is van na 1990. Daarnaast is het meest voorkomende type is appartementen (100%).

Wat moet je betalen voor een koophuis in Westlandgracht?

Een koopwoning in Westlandgracht werd afgelopen jaar gemiddeld aangeboden voor €622.956 (€7.554 per m²). Daarmee ligt het 20% boven het Nederlands gemiddelde. Afgelopen kwartaal stegen de prijzen met 6%.

Wat betaal je voor een huurwoning in Westlandgracht?

Een huurwoning in Westlandgracht kostte gemiddeld €2.419 per maand (€29 per m²). Dat is 15% boven het landelijk gemiddelde.

Wie wonen er in Westlandgracht?

Wijk Westlandgracht telt 13.250 inwoners. De grootste leeftijdsgroep is 25 tot 45 jaar (49%). Opvallend: 68% van de huishoudens is een eenpersoonshuishouden.

Hoe duurzaam is het woningaanbod in Westlandgracht?

Het woningaanbod in Westlandgracht is opvallend zuinig: 93% heeft een label A, A+ of B. Het gemiddeld aardgasverbruik per huishouden ligt op 250 m³ per jaar.

Welke voorzieningen liggen in de buurt van Westlandgracht?

Vanuit Westlandgracht bereik je gemiddeld een supermarkt op 0,6 km, een huisarts op 0,6 km, een treinstation op 1,6 km, een basisschool op 0,6 km (hemelsbreed, bron: CBS).

Wat is het actuele woningaanbod in Westlandgracht?

Op dit moment vind je in Westlandgracht 73 koopwoningen en 63 huurwoningen.

Buurtje.nl
Als eerste reageren?Download de gratis Buurtje.nl app
Bekijk