Westzaan
Noord-HollandZaanstadWestzaan

Westzaan, Zaanstad

Wijk in Zaanstad

Westzaan heeft 5.090 inwonersDe meeste zijn 45 tot 65 jaar oud
Er zijn 2.063 woningen in WestzaanMomenteel staan er 30 te koop en 0 te huur
Energielabel A komt het vaakst voor in WestzaanOp basis van geregistreerde woningen

Westzaan bevindt zich in de provincie Noord-Holland, in de gemeente Zaanstad De wijk heeft een totaal oppervlakte van 1.125 hectare, waarvan 968 hectare land en 156 hectare water is. De wijk is gecodeerd als WK047981. Het postcodegebied is 1551AA-1566PC.

Inwoners

Westzaan telt 5.090 inwoners. Hiervan is 51,9% man en 48,1% vrouw. De meeste inwoners zijn 45 tot 65 jaar (31,8%). De overige leeftijden zijn 22,6% voor '25 tot 45 jaar', 20,9% voor '65 jaar of ouder', 13,4% voor '0 tot 15 jaar' en 11,3% voor '15 tot 25 jaar'. Van de inwoners is 47,8% is ongehuwd, 39,7% is gehuwd, 8,1% is gescheiden en 4,4% is verweduwd. 4.200 inwoners komen uit Nederland, 330 komen uit Europa en 555 komen uit landen buiten Europa.

Er zijn 2.100 huishoudens in Westzaan. 29,0% daarvan zijn eenpersoonshuishoudens, 33,8% huishoudens zonder kinderen en 37,1% huishoudens met kinderen. De gemiddelde huishoudensgrootte is 2,3 personen. Landelijk ligt dit op 2,1 personen.

In Westzaan zijn er 3.900 inkomensontvangers. Het gemiddelde inkomen per inkomensontvanger is €41.200, wat €3.800 (10%) hoger is dan het nationale gemiddelde van €37.400. Per inwoner ligt het gemiddelde inkomen op €34.500, wat €3.700 (12%) hoger is dan het nationale gemiddelde van €30.800. De meeste inwoners van Westzaan zijn middelbaar opgeleid. 47,8% heeft HAVO, VWO of MBO 2-4, 30,7% heeft HBO of WO en 21,4% heeft VMBO of MBO 1.

Van de 5.090 inwoners heeft ongeveer 68% betaald werk, wat neerkomt op 3.461 mensen. Dit is 3% hoger dan het nationale gemiddelde van 65%. Het merendeel van de werknemers werkt in loondienst (78%), terwijl 22% als zelfstandige actief is. In Westzaan ontvangt 23% van de inwoners een uitkering. De grootste groep is die met een AOW-uitkering. 930 personen ontvangen deze uitkering.

Woningen

In Westzaan zijn er 2.063 woningen met een gemiddelde WOZ-waarde van €475.000. Hiervan is ongeveer 97% bewoond en 3% onbewoond. De meeste woningen zijn koopwoningen. Dit komt neer op 21% huurwoningen en 79% koopwoningen. Van de woningen is 79% in particulier bezit, 16% in handen van woningcorporaties en 5% van overige verhuurders. De meest voorkomende bouwperiodes in Westzaan zijn 1950-1970 (27%) en 1925-1950 (14%).

Koopwoningen

Momenteel zijn er geen woningen te koop in Westzaan. De nieuwste aangeboden woning is Zuideinde 227 door Collectief Makelaars. Afgelopen jaar zijn er geen woningen verkocht in Westzaan.

Huurwoningen

Momenteel zijn er geen woningen te huur in Westzaan. Afgelopen jaar zijn er geen woningen verhuurd in Westzaan.

Geen recente verhuurdata beschikbaar voor Westzaan.

Energie

In Westzaan zijn er 2.157 adressen met een geregistreerd energielabel. De meest voorkomende labels zijn A (23%), G (19%) en C (17%). Gemiddeld verbruikt een adres in Westzaan 2.990 kWh aan elektriciteit per jaar. Dit ligt 13% boven het landelijke gemiddelde van 2.640 kWh. Het aardgasverbruik ligt met 1.180 m³ per jaar 20% boven het landelijke gemiddelde van 980 m³.

Voorzieningen

Huisarts
1,9 km
Apotheek
4,2 km
Ziekenhuis
5,7 km
Supermarkt
0,9 km
Treinstation
4,3 km
Dagverblijf
0,8 km
Basisschool
1,8 km
Middelbare school
4,7 km
Bekijk woningen in Westzaan

Vind gemakkelijk beschikbare woningen, scholen en supermarkten op onze kaart.

Bekijk koopwoningen Bekijk huurwoningen
Beoordeel Westzaan

Deel je mening en help bij het verbeteren van de buurt.

  • Minder dan 2 minuten tijd

Westzaan heeft nog geen beoordelingen
Beoordelingen kunnen worden gegeven via de knop hieronder

Huishoudens per categorie
610Eenpersoonshuishoudens
710Huishoudens zonder kinderen
780Huishoudens met kinderen

Arbeidsparticipatie en gemiddeld inkomen
€34.500 P.J.gemiddeld per inwoner12% boven landelijk gemiddelde
€41.200 P.J.gemiddeld per inkomstenontvanger10% boven landelijk gemiddelde
1%is in loondienst
0%werkt zelfstandig
1%
van de inwoners heeft werk
72%
is het landelijk gemiddelde

Opleidingsniveau

Inwoners per opleidingsniveau
VMBO, MBO 1
HAVO/VWO, MBO 2-4

Sponsored
Bekijk meer dan 250 onderwerpen over Westzaan in duidelijke cijfers en grafieken op AlleCijfers.nl!
Bekijk op AlleCijfers.nl

Woningmarkt in Westzaan

Verkoopprijs koop · Q2 2026
€453.781
gemiddeld▼ 30,7%
€441.250
mediaan▼ 26,5%
16 verkopen · t.o.v. Q1 2026
€/m² koop · Q2 2026
€4.201
gemiddeld▼ 6,1%
€4.268
mediaan▼ 12,5%
+2% vs. landelijk gemiddelde

Koopmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
63 dagen
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
40
verkopen in afgelopen jaar
139 m²
gemiddelde woonoppervlakte
+2%

Energieverbruik

Gemiddeld per adres, vergeleken met Nederland
Aardgas (m³)
Westzaan
1.180
Nederland
1.280
Elektriciteit (kWh)
Westzaan
2.990
Nederland
2.810

Veelgestelde vragen over Westzaan

Wat is de gemiddelde vraagprijs in Westzaan?

Een koopwoning in Westzaan werd afgelopen jaar gemiddeld aangeboden voor €529.238 (€4.319 per m²). Afgelopen kwartaal daalden de prijzen met 31%.

Wie wonen er in Westzaan?

Wijk Westzaan telt 5.090 inwoners. De grootste leeftijdsgroep is 45 tot 65 jaar (32%). Veel gezinnen: 37% van de huishoudens heeft kinderen.

Hoe duurzaam is het woningaanbod in Westzaan?

Het woningaanbod in Westzaan is opvallend zuinig: 54% heeft een label A, A+ of B. Het gemiddeld aardgasverbruik per huishouden ligt op 1.180 m³ per jaar.

Welke voorzieningen liggen in de buurt van Westzaan?

Vanuit Westzaan bereik je gemiddeld een supermarkt op 0,9 km, een huisarts op 1,9 km, een treinstation op 4,3 km, een basisschool op 1,8 km (hemelsbreed, bron: CBS).