Kouvenderstraat 34B
Hoensbroek-Centrum, Heerlen
Een appartement midden in Hoensbroek
Dit appartement op de derde verdieping ligt in het centrum van Hoensbroek, een buurt met veel voorzieningen om de hoek. Met een vraagprijs van €125.000 zit je hier aanzienlijk onder het gemiddelde van de buurt, waar de vraagprijs gemiddeld €232.500 is. De prijs is daarmee marktconform, zeker voor een woning van 45 vierkante meter. Ter vergelijking: appartementen in Heerlen hebben een ander prijsniveau.
De woning zelf
Het appartement uit 1960 heeft twee kamers, waarvan één slaapkamer, en één badkamer. De woning heeft één woonlaag en een inhoud van 135 kubieke meter. Volgens de makelaar is het glas grotendeels dubbelglas en wordt er verwarmd met een gashaard. De VvE-bijdrage is €68 per maand. De woonoppervlakte is volgens de BAG-registratie 46 vierkante meter, terwijl de makelaar 45 vierkante meter opgeeft.
Leven in Hoensbroek-Centrum
Hoensbroek-Centrum telt ruim 3.300 inwoners, waarvan een groot deel 65 jaar of ouder is. Bewoners van de wijk geven hun leefomgeving gemiddeld een 6,26, op basis van vier beoordelingen. Een bewoner zegt: "Ik ben tevreden. t is rustig en er zijn alle leeftijden." Een ander noemt het "een rustige buurt", al is het openbaar vervoer iets verder lopen. De buurt Hoensbroek-Centrum heeft een gemengde woningvoorraad, met veel oudere bouw.
Voorzieningen en bereikbaarheid
De PLUS en Albert Heijn liggen op twee straten verder, op zo'n 160 en 190 meter, en de Lidl is vijf minuten lopen. Basisschool De Mheyster zit om de hoek op 330 meter, en het Broeklandcollege voor voortgezet onderwijs ligt op 200 meter. De huisartsenpraktijk en BENU Apotheek zijn beide binnen vijf minuten lopen. Bushalte Mgr. Lebouillestraat is naast de deur, met lijn 56, en het treinstation Hoensbroek ligt op 2,2 kilometer. De gemeente Heerlen heeft verder alle stedelijke voorzieningen.
WOZ en risico-indicaties
De WOZ-waarde is €103.000, vastgesteld op 1 januari 2025. De vraagprijs ligt 21% boven de WOZ-waarde. Tussen 2020 en 2025 is de WOZ-waarde met 61% gestegen, van €64.000 naar €103.000. Wat betreft risico's: de geluidsbelasting van weg-, spoor- en vliegverkeer ligt niet boven de norm. Het funderingsrisico is gemiddeld, een gebiedsindicatie omdat het pand vóór 1970 is gebouwd. Het overstromingsrisico is laag, maar hittestress is gemiddeld, zowel nu als in 2050.
Aanbod en bronnen
Op het moment van schrijven wordt de woning via meerdere kanalen aangeboden, waaronder Fer Haas Makelaardij.
Deze samenvatting is met AI gemaakt en kan fouten bevatten. Controleer de gegevens altijd bij de aanbieder.
Kenmerken
Details van deze woning
Overdracht
Prijs
Energie
Oppervlakten en inhoud
Indeling
Bouw
De WOZ-waarde wordt jaarlijks door de gemeente vastgesteld met 1 januari als peildatum, en loopt daarmee ongeveer een jaar achter op de markt. Het is een geschatte marktwaarde, geen verkoopprijs.
Veelgestelde vragen
Over Kouvenderstraat 34B, Hoensbroek
Wat is de vraagprijs van dit appartement?
De vraagprijs is €125.000. Dat is 46% lager dan de gemiddelde vraagprijs in de buurt, die op €232.500 ligt. De prijs per vierkante meter is €2.778, gebaseerd op de opgave van de makelaar van 45 m². De vraagprijs ligt 21% boven de WOZ-waarde van €103.000.
Hoe is het appartement verdeeld?
Het appartement heeft twee kamers, waarvan één slaapkamer, en één badkamer. Het ligt op de derde verdieping en heeft één woonlaag. De inhoud is 135 kubieke meter. Volgens de makelaar is het glas grotendeels dubbelglas en wordt er verwarmd met een gashaard.
Wat is de WOZ-waarde van deze woning?
De WOZ-waarde is €103.000, vastgesteld op 1 januari 2025. De vraagprijs ligt 21% boven deze waarde. Tussen 2020 en 2025 is de WOZ-waarde met 61% gestegen, van €64.000 naar €103.000.
Hoe zit het met het funderingsrisico?
Het funderingsrisico is gemiddeld, volgens openbare risicodata op adresniveau. Dit is een gebiedsindicatie, geen inspectie van deze woning. Het pand is gebouwd in 1960, vóór 1970, en het postcodegebied is een KCAF-aandachtsgebied. De bodemsoort is zand.
Welke voorzieningen zijn er in de buurt?
De PLUS en Albert Heijn liggen op ongeveer 160 en 190 meter, de Lidl op 375 meter. Basisschool De Mheyster zit op 330 meter en het Broeklandcollege op 200 meter. De huisartsenpraktijk en apotheek zijn binnen 230 meter. Bushalte Mgr. Lebouillestraat met lijn 56 is op 180 meter.
Hoe is de buurt Hoensbroek-Centrum?
Hoensbroek-Centrum heeft ruim 3.300 inwoners, waarvan 31% 65 jaar of ouder is. Bewoners van de wijk geven hun leefomgeving gemiddeld een 6,26, op basis van vier beoordelingen. Een bewoner zegt: "Ik ben tevreden. t is rustig en er zijn alle leeftijden." Een ander noemt het "een rustige buurt".
Wat is het energielabel en wat betekent dat?
Het energielabel is G, het minst zuinige label. Je kunt hoge stookkosten verwachten. Volgens de makelaar is het glas grotendeels dubbelglas, maar het label zegt niets over de bouwkundige staat van de woning.
Hoeveel kost de VvE per maand?
De VvE-bijdrage is €68 per maand. Dit staat vermeld in de advertentie.





