Bekijk de regio Bekijk op de kaart

Koopwoningen Hoensbroek-Centrum, Heerlen

Ontdek het actuele aanbod koopwoningen in Hoensbroek-Centrum en vergelijk prijzen, buurtscores en bewonersreviews direct op deze pagina.

8 koopwoningen gevonden uit 8 bronnen
Nieuwste eerst
Oudste eerst
Prijs: hoog naar laag
Prijs: laag naar hoog
Grootste eerst
Kleinste eerst

Huizenprijzen en marktcijfers Hoensbroek-Centrum, Heerlen

De koopmarkt in Hoensbroek-Centrum is relatief klein. Slechts 23% van de ruim 2.170 woningen is koopwoning; de rest wordt verhuurd, voor het grootste deel via woningcorporaties. Dat maakt het aanbod schaars, maar ook betaalbaar in vergelijking met de rest van Heerlen. De gemiddelde WOZ-waarde ligt op €157.000, wat merkbaar lager is dan het wijkgemiddelde van Hoensbroek-De Dem (€169.000) en flink onder het gemeentelijk gemiddelde van Heerlen (€203.000). Toch liggen de feitelijke verkoopprijzen hoger dan de WOZ-waarden suggereren: in de afgelopen twaalf maanden werden 30 woningen verkocht tegen een gemiddelde koopprijs van €254.117. De bandbreedte loopt van €115.000 tot €667.000, wat aangeeft dat er zowel instapwoningen als ruimere, duurdere objecten op de markt komen. Met een gemiddeld woonoppervlak van 128 m² kom je uit op een prijs van circa €1.985 per vierkante meter. Dat is voor Limburgs begrip nog steeds toegankelijk. Voor de actuele vraagprijzen en verkooptijden van woningen die nu beschikbaar zijn, kun je terecht in het overzicht bovenaan deze pagina.

Wonen in Hoensbroek-Centrum, Heerlen

Hoensbroek-Centrum is het oude hart van Hoensbroek, de voormalige mijnwerkersgemeente die in 1982 bij Heerlen werd gevoegd. De buurt heeft een uitgesproken dorps karakter, ondanks de stedelijke context. De bebouwing bestaat grotendeels uit woningen uit de jaren vijftig en zestig, met rijtjeswoningen en twee-onder-een-kapwoningen die destijds voor mijnwerkersgezinnen werden gebouwd. Die bouwperiode is zichtbaar in de straatprofielen: brede trottoirs, ruime tuinen aan de achterzijde en een menselijke schaal die je in nieuwbouwwijken minder snel vindt.

Het centrum zelf draait om het Marktplein van Hoensbroek, waar wekelijks markt wordt gehouden. Direct daaromheen vind je een compacte winkelstraat met supermarkten, bakkers, een apotheek en diverse dienstverlenende winkels. Voor dagelijkse boodschappen hoef je de buurt nauwelijks uit. Bewoners geven voorzieningen dan ook een opvallend hoge score van 9,0 op 10, wat voor een buurt van dit formaat uitzonderlijk is. Schoonheid scoort eveneens goed met een 8,0, wat past bij de verzorgde uitstraling van de oudere bebouwing en de aanwezigheid van groen in de directe omgeving. Groen krijgt een 7,0: het Kasteel Hoensbroek met zijn omliggende parkzone ligt op fietsafstand en biedt een groene ontsnapping. Binnen de buurt zelf zijn er kleinere pleintjes en straten met bomen, maar geen groot stadspark.

De bereikbaarheid scoort lager, namelijk een 5,0. Dat is te begrijpen: een eigen treinstation heeft Hoensbroek-Centrum niet. Je bent aangewezen op busverbindingen richting Heerlen-Centrum, waar het hoofdstation ligt. Met de bus ben je in circa tien tot vijftien minuten in het centrum van Heerlen. Per auto is de aansluiting op de A76 richting Maastricht en Eindhoven redelijk snel te bereiken via de N281. Wie dagelijks forens is, doet er goed aan de OV-verbindingen vooraf te testen.

De bevolking is opvallend vergrijsd: de grootste leeftijdsgroep is 65-plus met ruim 1.030 inwoners. Dat geeft de buurt een rustige toon. Eenpersoonshuishoudens zijn veruit het meest voorkomend. De sociale samenhang is aanwezig maar niet overweldigend; gemeenschap scoort een 6,0. Veiligheid wordt gewaardeerd met een 7,0, wat voor een centrumbuurt van deze omvang een solide score is. Onderwijs is het pijnpunt: de score van 3,0 wijst op beperkte schoolkeuze direct in de buurt zelf. Ouders met schoolgaande kinderen zullen voor middelbaar onderwijs richting Heerlen of omliggende wijken moeten kijken.

Een bewoner omschrijft de buurt als volgt: "Alles wat je dagelijks nodig hebt, is hier aanwezig. Rustig, overzichtelijk en de mensen kennen elkaar nog." Dat vat de sfeer goed samen. Meer beoordelingen en buurtdata vind je op de pagina van Hoensbroek-Centrum. Wie de omliggende buurt wil verkennen, kan ook kijken naar De Dem en omgeving, dat een iets ander woningaanbod kent binnen dezelfde wijk Hoensbroek-De Dem.

Voor wie is een koophuis in Hoensbroek-Centrum interessant?

De buurt spreekt vooral senioren en rustzoekende alleenstaanden aan, gezien de demografische samenstelling en de relatief rustige leefomgeving. Ook starters die een betaalbare instapwoning zoeken in een buurt met goede dagelijkse voorzieningen, kunnen hier hun gading vinden: met een ondergrens van €115.000 zijn er woningen in een bereikbaar prijssegment. Gezinnen met jonge kinderen moeten rekening houden met de lage onderwijsscore en de beperkte schoolkeuze in de directe omgeving. Een nadeel om eerlijk te benoemen: het koopwoning-aanbod is beperkt door het hoge aandeel huurwoningen. Wie flexibeler wil zijn, kan ook de huurwoningen in Hoensbroek-Centrum bekijken als alternatief.

Wat bewoners zeggen over Hoensbroek-Centrum

Op basis van beschikbare beoordelingen scoort Hoensbroek-Centrum een 6,4 op 10. De uitschieters naar boven zijn voorzieningen (9,0) en schoonheid (8,0). Groen en veiligheid volgen met respectievelijk een 7,0. Bereikbaarheid (5,0) en onderwijs (3,0) zijn de zwakste punten. Een bewoner schrijft: "Alles wat je dagelijks nodig hebt, is hier aanwezig. Rustig, overzichtelijk en de mensen kennen elkaar nog." Alle beoordelingen en een volledig overzicht van de buurtdata staan op de informatiepagina van Hoensbroek-Centrum op Buurtje.nl.

Koopwoningen vergelijken in en rond Hoensbroek-Centrum

Buurtje.nl combineert woningaanbod van meer dan 1.500 bronnen met bewonersreviews en wijkdata, zodat je niet alleen een woning vindt maar ook weet of de buurt bij je past. Wil je breder vergelijken? Bekijk dan het aanbod in de koopwoningen in Hoensbroek-De Dem als gehele wijk, of verken andere Heerlense wijken zoals Mariarade, Nieuw Lotbroek of De Koumen. Voor een volledig beeld van de Heerlense koopmarkt kun je terecht op de overzichtspagina van koopwoningen in Heerlen. Meer algemene informatie over de gemeente vind je op de website van de gemeente Heerlen.

Veelgestelde vragen

Wat kost een koophuis in Hoensbroek-Centrum?

In de afgelopen twaalf maanden werden 30 woningen verkocht in Hoensbroek-Centrum, met een gemiddelde koopprijs van €254.117. De bandbreedte loopt van €115.000 tot €667.000, wat ruimte biedt voor zowel starters als doorstromers. Met een gemiddeld woonoppervlak van 128 m² komt de prijs per vierkante meter uit op circa €1.985.

Wat is de WOZ-waarde in Hoensbroek-Centrum?

De gemiddelde WOZ-waarde in Hoensbroek-Centrum bedraagt €157.000. Dat ligt onder het wijkgemiddelde van Hoensbroek-De Dem (€169.000) en flink onder het gemeentelijk gemiddelde van Heerlen (€203.000). De feitelijke verkoopprijzen liggen doorgaans hoger dan de WOZ-waarden, zoals ook de recente transactiedata laten zien.

Hoe is het wonen in Hoensbroek-Centrum?

Wonen in Hoensbroek-Centrum voelt dorps en rustig aan, met een sterke focus op dagelijkse voorzieningen rondom het Marktplein. Bewoners waarderen de schoonheid van de buurt (8,0) en het voorzieningenniveau (9,0), maar zijn minder tevreden over bereikbaarheid (5,0) en het onderwijsaanbod (3,0). De totale bewonersscore is 6,4 op 10.

Is Hoensbroek-Centrum geschikt voor senioren die een woning willen kopen?

Ja, de buurt is demografisch sterk op senioren gericht: de 65-plusgroep is met ruim 1.030 inwoners de grootste leeftijdsgroep. De rustige sfeer, het compacte voorzieningenaanbod op loopafstand en de overzichtelijke schaal van de buurt maken kopen in Hoensbroek-Centrum voor senioren aantrekkelijk. Eenpersoonshuishoudens zijn veruit het meest voorkomend.

Hoe is de bereikbaarheid van Hoensbroek-Centrum?

Hoensbroek-Centrum heeft geen eigen treinstation. Bewoners zijn aangewezen op busverbindingen richting Heerlen-Centrum, waar het hoofdstation ligt; de reistijd bedraagt circa tien tot vijftien minuten. Per auto is de aansluiting op de A76 richting Maastricht en Eindhoven bereikbaar via de N281. Bereikbaarheid scoort een 5,0 in de bewonersbeoordelingen, wat het zwakste punt van de buurt is naast onderwijs.

Welk type woningen staan te koop in Hoensbroek-Centrum?

Het woningaanbod bestaat hoofdzakelijk uit rijtjeswoningen en twee-onder-een-kapwoningen uit de jaren vijftig en zestig, gebouwd in de mijnwerkerstraditie van Hoensbroek. Het gemiddelde woonoppervlak van verkochte woningen is 128 m². Appartementen kopen in Hoensbroek-Centrum is minder gangbaar; het aanbod is overwegend grondgebonden. Slechts 23% van de totale woningvoorraad is koopwoning, wat het aanbod beperkt houdt.

Hoe scoort Hoensbroek-Centrum op veiligheid en groen?

Bewoners beoordelen de veiligheid in Hoensbroek-Centrum met een 7,0, wat voor een centrumbuurt een nette score is. Groen krijgt eveneens een 7,0: de directe omgeving heeft straten met bomen en kleinere groene plekken, en het parkgebied rond Kasteel Hoensbroek is op fietsafstand bereikbaar. Een groot stadspark binnen de buurt zelf ontbreekt.

Ervaringen uit Hoensbroek-Centrum
Voldoende · 1 bewoner
Nieuwste eerst
Oudste eerst
Hoogste score
Laagste score
6.4
Anoniem
· tussenwoning
16-11-2023
Veel voorzieningen maar verbetering is nodig

Fijne buren, veel voorzieningen dicht in de buurt zoals winkels, supermarkten etc. Geen goede basisschool in de buurt. Meer bomen en groen is gewenst. Vaak politie in omgeving door buurt.

KoopHuur
Filters
Buurtje.nl
Als eerste reageren?Download de gratis Buurtje.nl app
Bekijk