Witherenstraat 36
Blerick-Centrum, Venlo
Een appartement met vrij uitzicht in Blerick-Centrum
Dit appartement op de derde woonlaag van een galerijflat ligt in het centrum van Blerick, met vrij uitzicht. Met 91 vierkante meter woonoppervlak is het een stuk compacter dan het gemiddelde in de buurt, waar woningen gemiddeld 133 vierkante meter meten. De vraagprijs van 375.000 euro ligt 10 procent onder de WOZ-waarde, wat deze woning scherp geprijsd maakt. Ter vergelijking: appartementen in Venlo gaan gemiddeld voor 351.432 euro over de toonbank.
Indeling en kenmerken
De woning telt drie kamers, waaronder twee slaapkamers, en één badkamer. Het appartement heeft een balkon en is volledig in eigendom. Volgens de makelaar is de woning voorzien van dakisolatie, dubbel glas, muurisolatie en vloerisolatie, en wordt hij verwarmd met een cv-ketel. De VvE-bijdrage bedraagt 193,31 euro per maand. De BAG-registratie geeft een woonoppervlak van 89 vierkante meter, terwijl de makelaar 91 vierkante meter opgeeft.
Leven in Blerick-Centrum
Met 3.645 inwoners en een derde dat 65 jaar of ouder is, heeft deze buurt een rustig karakter. Bewoners van de gemeente Venlo geven hun leefomgeving gemiddeld een 7,97; een van hen zegt: "Ik ervaar hier veel veiligheid. Nooit het gevoel gehad dat ik moest opletten voor mijn veiligheid en de wegen zijn fijn gebouwd." Een ander noemt het "gezellig met mensen die altijd tijd hebben voor een praatje". De buurt Blerick-Centrum kent 264 geregistreerde misdrijven per jaar.
Voorzieningen en bereikbaarheid
De Jumbo ligt op 95 meter, dus boodschappen zijn letterlijk om de hoek. De Titus Brandsmabasisschool vind je op 259 meter, en de huisartsenpraktijk Lambertus op 563 meter. De dichtstbijzijnde bushalte is Blerick, Winkelcentrum op 143 meter, met lijnen 2, 3 en 811. Treinstation Blerick ligt op 672 meter, en het ziekenhuis VieCuri op 1,1 kilometer.
WOZ en risico-indicaties
De WOZ-waarde is vastgesteld op 416.000 euro per 1 januari 2025, en de vraagprijs ligt daar 10 procent onder. Tussen 2020 en 2025 steeg de WOZ-waarde met 61 procent, van 258.000 naar 416.000 euro. Wat betreft risico's: de geluidsbelasting van wegverkeer ligt op 51 dB Lden, boven de norm, terwijl spoorweglawaai met 46 dB Lden onder de norm blijft. Het funderingsrisico is laag, al is de bodem van klei gevoelig voor zetting. Wateroverlast bij hevige regen en het overstromingsrisico zijn verhoogd, hittestress is nu laag maar wordt in 2050 gemiddeld. Dit zijn indicaties op gebiedsniveau, geen inspectie van deze woning.
Aanbod en bronnen
Op het moment van schrijven wordt de woning via twee kanalen aangeboden, waaronder Hauzer & Partners | Qualis op Funda.
Deze samenvatting is met AI gemaakt en kan fouten bevatten. Controleer de gegevens altijd bij de aanbieder.
Kenmerken
Details van deze woning
Overdracht
Prijs
Energie
Oppervlakten en inhoud
Indeling
Bouw
Buitenruimte
De WOZ-waarde wordt jaarlijks door de gemeente vastgesteld met 1 januari als peildatum, en loopt daarmee ongeveer een jaar achter op de markt. Het is een geschatte marktwaarde, geen verkoopprijs.
Veelgestelde vragen
Over Witherenstraat 36, Venlo
Hoe verhoudt de vraagprijs zich tot de WOZ-waarde?
De vraagprijs van 375.000 euro ligt 10 procent onder de WOZ-waarde van 416.000 euro, vastgesteld op 1 januari 2025. Dat betekent dat de vraagprijs lager is dan de gemeentelijke taxatie. De WOZ-waarde is echter geen actuele marktwaarde, maar een taxatie op een peildatum. Tussen 2020 en 2025 steeg de WOZ-waarde met 61 procent, van 258.000 naar 416.000 euro.
Hoe is het appartement ingedeeld?
Het appartement heeft drie kamers, waaronder twee slaapkamers, en één badkamer. De woning ligt op de derde woonlaag van een galerijflat en heeft een balkon. Volgens de makelaar is de woning voorzien van dakisolatie, dubbel glas, muurisolatie en vloerisolatie, en wordt hij verwarmd met een cv-ketel. De VvE-bijdrage bedraagt 193,31 euro per maand.
Wat is de VvE-bijdrage en wat houdt die in?
De VvE-bijdrage voor dit appartement is 193,31 euro per maand. Dit bedrag wordt betaald aan de Vereniging van Eigenaren, die verantwoordelijk is voor het onderhoud van de gemeenschappelijke delen van de galerijflat. Wat er precies onder de VvE-bijdrage valt, staat niet in de advertentie vermeld.
Hoe is de buurt Blerick-Centrum?
Blerick-Centrum heeft 3.645 inwoners, waarvan 33 procent 65 jaar of ouder is. Bewoners van de gemeente Venlo geven hun leefomgeving gemiddeld een 7,97. Een bewoner zegt: "Ik ervaar hier veel veiligheid. Nooit het gevoel gehad dat ik moest opletten voor mijn veiligheid en de wegen zijn fijn gebouwd." Een ander noemt het "gezellig met mensen die altijd tijd hebben voor een praatje". Er zijn 264 misdrijven per jaar geregistreerd in de buurt.
Welke voorzieningen zijn er in de buurt?
De Jumbo ligt op 95 meter, dus boodschappen zijn dichtbij. De Titus Brandsmabasisschool vind je op 259 meter, en de huisartsenpraktijk Lambertus op 563 meter. De dichtstbijzijnde bushalte is Blerick, Winkelcentrum op 143 meter, met lijnen 2, 3 en 811. Treinstation Blerick ligt op 672 meter, en het ziekenhuis VieCuri op 1,1 kilometer.
Wat is het energielabel en wat betekent dat?
Het energielabel van deze woning is B. Dat is een zuinig label, wat betekent dat je relatief lage energiekosten kunt verwachten. Volgens de makelaar is de woning voorzien van dakisolatie, dubbel glas, muurisolatie en vloerisolatie. Het label zegt niets over de bouwkundige staat van de woning, alleen over de energieprestatie.
Hoe zit het met geluidsoverlast in de buurt?
De geluidsbelasting van wegverkeer is 51 dB Lden, boven de geluidsnorm, volgens openbare risicodata uit 2022. Spoorweglawaai ligt op 46 dB Lden, onder de norm. Dit zijn indicaties op gebiedsniveau, geen metingen aan deze specifieke woning. Het appartement ligt in het centrum van Blerick, dus enige geluidsbelasting is te verwachten.
Wat is het risico op wateroverlast of overstroming?
Volgens de Klimaateffectatlas is het risico op wateroverlast bij hevige regen verhoogd, en ook het overstromingsrisico is verhoogd, zowel nu als in 2050. Hittestress is op dit moment laag, maar wordt in 2050 gemiddeld. Dit zijn indicaties op gebiedsniveau, geen garanties voor deze specifieke woning.
Hoeveel kost deze woning per vierkante meter?
De vraagprijs is 375.000 euro voor een woonoppervlak van 91 vierkante meter volgens de makelaar, wat neerkomt op 4.121 euro per vierkante meter. Ter vergelijking: het gemiddelde in de buurt is 3.002 euro per vierkante meter. De BAG-registratie geeft een woonoppervlak van 89 vierkante meter, wat de prijs per vierkante meter iets anders maakt.
Is er een tuin of buitenruimte?
Het appartement heeft een balkon, maar geen tuin. De woning ligt op de derde woonlaag van een galerijflat, dus buitenruimte is beperkt tot het balkon. In de buurt is een park of plantsoen op 300 meter afstand, en er zijn wandelmogelijkheden aan de Maas volgens een bewoner.





