Belcrum

Belcrum, Breda – “Gezelligheid”

Buurt in Breda

7.6
Bewoners geven Belcrum een goede beoordelingDeze score komt uit 2 reacties
Bekijk
Belcrum heeft 4.245 inwonersDe meeste zijn 25 tot 45 jaar oud
Er zijn 1.823 woningen in BelcrumMomenteel staan er 19 te koop en 12 te huur
Energielabel A komt het vaakst voor in BelcrumOp basis van geregistreerde woningen

Belcrum bevindt zich in de provincie Noord-Brabant, in de gemeente Breda, in de wijk Breda noord De buurt heeft een totaal oppervlakte van 53 hectare, waarvan 53 hectare land en 0 hectare water is. De buurt is gecodeerd als BU07580100. Het postcodegebied is 4811BL-4816BX.

Twee bewoners beoordelen de buurt als goed met een score van 7.6. Ze beschrijven het als 'Gezelligheid' en 'Goed'. Op basis van een beperkt aantal beoordelingen zijn er nog geen duidelijke trends zichtbaar in deze buurt.

Inwoners

Belcrum telt 4.245 inwoners. Hiervan is 49,5% man en 50,4% vrouw. De meeste inwoners zijn 25 tot 45 jaar (35,5%). De overige leeftijden zijn 22,3% voor '45 tot 65 jaar', 16,5% voor '0 tot 15 jaar', 14,0% voor '15 tot 25 jaar' en 11,8% voor '65 jaar of ouder'. Van de inwoners is 66,1% is ongehuwd, 25,9% is gehuwd, 5,2% is gescheiden en 2,7% is verweduwd. 3.340 inwoners komen uit Nederland, 375 komen uit Europa en 530 komen uit landen buiten Europa.

Er zijn 2.090 huishoudens in Belcrum. 43,8% daarvan zijn eenpersoonshuishoudens, 26,8% huishoudens zonder kinderen en 29,4% huishoudens met kinderen. De gemiddelde huishoudensgrootte is 2,0 personen. Landelijk ligt dit op 2,1 personen.

In Belcrum zijn er 3.200 inkomensontvangers. Het gemiddelde inkomen per inkomensontvanger is €43.000, wat €5.600 (15%) hoger is dan het nationale gemiddelde van €37.400. Per inwoner ligt het gemiddelde inkomen op €34.600, wat €3.800 (12%) hoger is dan het nationale gemiddelde van €30.800. De meeste inwoners van Belcrum zijn hoogopgeleid. 54,4% heeft HBO of WO, 30,6% heeft HAVO, VWO of MBO 2-4 en 15,0% heeft VMBO of MBO 1.

Van de 4.245 inwoners heeft ongeveer 74% betaald werk, wat neerkomt op 3.141 mensen. Dit is 9% hoger dan het nationale gemiddelde van 65%. Het merendeel van de werknemers werkt in loondienst (87%), terwijl 13% als zelfstandige actief is. In Belcrum ontvangt 15% van de inwoners een uitkering. De grootste groep is die met een AOW-uitkering. 430 personen ontvangen deze uitkering.

Woningen

In Belcrum zijn er 1.823 woningen met een gemiddelde WOZ-waarde van €383.000. Hiervan is ongeveer 98% bewoond en 2% onbewoond. De meeste woningen zijn koopwoningen. Dit komt neer op 43% huurwoningen en 57% koopwoningen. Van de woningen is 56% in particulier bezit, 15% in handen van woningcorporaties en 29% van overige verhuurders. De meest voorkomende bouwperiodes in Belcrum zijn 1925-1950 (48%) en 2010-2020 (21%).

Koopwoningen

Momenteel staan er 5 woningen te koop in Belcrum. De nieuwste aangeboden woning is Minister Kanstraat 79 door Van de Water Makelaars Oosterhout. Afgelopen jaar zijn er 20 woningen verkocht in Belcrum. Een woning werd gemiddeld in 42 dagen verkocht.

De gemiddelde vraagprijs voor een koopwoning in Belcrum was afgelopen jaar €569.400. Dit is 49% hoger dan de gemiddelde WOZ-waarde van €383.000. De gemiddelde vraagprijs per m² perceel is €5.752.

Huurwoningen

Er zijn 6 woningen te huur in Belcrum. De meest recentelijke woning is Stationslaan 236 aangeboden door Heimstaden op Pararius. Het afgelopen jaar zijn er 32 woningen verhuurd in Belcrum. Een aanbod werd gemiddeld in 31 dagen verhuurd.

De gemiddelde huurprijs voor een huurwoning in Belcrum was afgelopen jaar €1.971 per maand. Per m² perceeloppervlak is dat €17 per maand.

Energie

In Belcrum zijn er 2.145 adressen met een geregistreerd energielabel. De meest voorkomende labels zijn A (30%), F (21%) en G (9%). Gemiddeld verbruikt een adres in Belcrum 2.500 kWh aan elektriciteit per jaar. Daarmee ligt het 5% lager dan het landelijke gemiddelde van 2.640 kWh. Met een jaarlijkse verbruik van 960 m³ per adres ligt het aardgasverbruik 2% onder het landelijke gemiddelde van 980 m³.

Huisarts
0,5 km
Apotheek
1,2 km
Ziekenhuis
3,3 km
Supermarkt
0,6 km
Treinstation
1,5 km
Dagverblijf
0,3 km
Basisschool
0,5 km
Middelbare school
1,3 km
Bekijk woningen in Belcrum

Vind gemakkelijk beschikbare woningen, scholen en supermarkten op onze kaart.

Bekijk 19 koopwoningen Bekijk 12 huurwoningen
Beoordeel Belcrum

Deel je mening en help bij het verbeteren van de buurt.

  • Minder dan 2 minuten tijd
  • Help woningzoekenden
  • Verbeter je buurt
Schrijf een beoordeling
7.6
Bewoners geven Belcrum een goede beoordeling
Deze score komt uit 2 reacties

Praat mee
7.8
Kyra
01-08-2023
Gezelligheid

Of het nou zomer of winter is, het is altijd gezellig ik de belcrum! Er is veel groen en leuke dingen te doen voor kinderen! Het verkeer houdt zich aan de regels. Een perfecte wijk voor je gezin en je kinderen!

7.4
Falke Van Hemeldonck
16-07-2023
Goed

Goede bereikbaarheid, snel in andere steden dankzij de trein en rustig leven. Wel minder handig om te parkeren. Het is wel duur wonen hier.

Statistieken over de inwoners

Leeftijden

Inwoners per leeftijds categorie

Huishoudensverhouding

Huishoudens per categorie
915Eenpersoonshuishoudens
560Huishoudens zonder kinderen
615Huishoudens met kinderen

Arbeidsparticipatie en gemiddeld inkomen
€34.600 P.J.gemiddeld per inwoner13% boven landelijk gemiddelde
€43.000 P.J.gemiddeld per inkomstenontvanger15% boven landelijk gemiddelde
1%is in loondienst
0%werkt zelfstandig
1%
van de inwoners heeft werk
72%
is het landelijk gemiddelde

Opleidingsniveau

Inwoners per opleidingsniveau
VMBO, MBO 1
HAVO/VWO, MBO 2-4

Sponsored
Bekijk meer dan 250 onderwerpen over Belcrum in duidelijke cijfers en grafieken op AlleCijfers.nl!
Bekijk op AlleCijfers.nl

Woningmarkt in Belcrum

Verkoopprijs koop · Q2 2026
€496.308
gemiddeld▼ 14,1%
€505.000
mediaan▼ 8,2%
13 verkopen · t.o.v. Q1 2026
€/m² koop · Q2 2026
€4.732
gemiddeld▲ 9,4%
€4.903
mediaan▲ 12,6%
+4% vs. landelijk gemiddelde
Huurprijs · Q2 2026
€1.476
gemiddeld▼ 16,0%
€1.300
mediaan▼ 24,6%
8 verhuringen · t.o.v. Q1 2026
€/m² huur · Q2 2026
€14,8
gemiddeld▼ 6,7%
€14,6
mediaanstabiel
-23% vs. landelijk gemiddelde

Koopmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
32 dagen
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
32
verkopen in afgelopen jaar
121 m²
gemiddelde woonoppervlakte
+4%
duurder dan landelijk gemiddelde

Huurmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
24 dagen
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
26
verhuringen in afgelopen jaar
106 m²
gemiddelde woonoppervlakte
-23%

Energieverbruik

Gemiddeld per adres, vergeleken met Nederland
Aardgas (m³)
Belcrum
960
Nederland
1.280
Elektriciteit (kWh)
Belcrum
2.500
Nederland
2.810

Veelgestelde vragen over Belcrum

Welk type woningen overheerst in Belcrum?

Het meest voorkomende type is appartementen (45%).

Hoe duur zijn huizen in Belcrum?

Een koopwoning in Belcrum werd afgelopen jaar gemiddeld aangeboden voor €541.719 (€4.553 per m²). Afgelopen kwartaal daalden de prijzen met 14%.

Wat is de huurprijs in Belcrum?

Een huurwoning in Belcrum kostte gemiddeld €1.622 per maand (€16 per m²). Dat is 23% onder het landelijk gemiddelde.