Wisselaar

Wisselaar, Breda – “Diversiteit in onze ...”

Buurt in Breda

6.6
Bewoners geven Wisselaar een voldoende beoordelingDeze score komt uit 1 reactie
Bekijk
Wisselaar heeft 4.205 inwonersDe meeste zijn 25 tot 45 jaar oud
Er zijn 1.876 woningen in WisselaarMomenteel staan er 13 te koop en 3 te huur
Energielabel A komt het vaakst voor in WisselaarOp basis van geregistreerde woningen

Wisselaar bevindt zich in de provincie Noord-Brabant, in de gemeente Breda, in de wijk Breda noord De buurt heeft een totaal oppervlakte van 78 hectare, waarvan 75 hectare land en 3 hectare water is. De buurt is gecodeerd als BU07580104. Het postcodegebied is 4826AD-4826GX.

Eén bewoner beoordeelt de buurt als ruim voldoende met een score van 6.6. De inwoner beschrijft deze buurt als 'Diversiteit in onze buurt maakt ons een'. Op basis van een beperkt aantal beoordelingen zijn er nog geen duidelijke trends zichtbaar in deze buurt.

Inwoners

Wisselaar telt 4.205 inwoners. Hiervan is 49,3% man en 50,8% vrouw. De meeste inwoners zijn 25 tot 45 jaar (27,7%). De overige leeftijden zijn 23,9% voor '45 tot 65 jaar', 18,8% voor '65 jaar of ouder', 15,8% voor '0 tot 15 jaar' en 13,8% voor '15 tot 25 jaar'. Van de inwoners is 51,7% is ongehuwd, 34,4% is gehuwd, 9,8% is gescheiden en 4,2% is verweduwd. 2.030 inwoners komen uit Nederland, 460 komen uit Europa en 1.720 komen uit landen buiten Europa.

Er zijn 1.960 huishoudens in Wisselaar. 41,8% daarvan zijn eenpersoonshuishoudens, 26,8% huishoudens zonder kinderen en 31,4% huishoudens met kinderen. De gemiddelde huishoudensgrootte is 2,1 personen. Landelijk ligt dit op 2,1 personen.

In Wisselaar zijn er 3.300 inkomensontvangers. Het gemiddelde inkomen per inkomensontvanger is €28.700, wat €8.700 (23%) lager is dan het nationale gemiddelde van €37.400. Per inwoner ligt het gemiddelde inkomen op €22.800, wat €8.000 (26%) lager is dan het nationale gemiddelde van €30.800. De meeste inwoners van Wisselaar zijn middelbaar opgeleid. 41,8% heeft HAVO, VWO of MBO 2-4, 40,2% heeft VMBO of MBO 1 en 18,0% heeft HBO of WO.

Van de 4.205 inwoners heeft ongeveer 58% betaald werk, wat neerkomt op 2.439 mensen. Dit is 7% lager dan het nationale gemiddelde van 65%. Het merendeel van de werknemers werkt in loondienst (87%), terwijl 13% als zelfstandige actief is. In Wisselaar ontvangt 27% van de inwoners een uitkering. De grootste groep is die met een AOW-uitkering. 690 personen ontvangen deze uitkering.

Woningen

In Wisselaar zijn er 1.876 woningen met een gemiddelde WOZ-waarde van €252.000. Hiervan is ongeveer 98% bewoond en 2% onbewoond. De meeste woningen zijn huurwoningen. Dit komt neer op 57% huurwoningen en 43% koopwoningen. Van de woningen is 43% in particulier bezit, 43% in handen van woningcorporaties en 14% van overige verhuurders. De meest voorkomende bouwperiodes in Wisselaar zijn 1950-1970 (75%) en 1980-1990 (13%).

Koopwoningen

Momenteel staat er 1 woningen te koop in Wisselaar. De nieuwste aangeboden woning is Willebroekstraat 2 door Willems Makelaars. Afgelopen jaar zijn er 18 woningen verkocht in Wisselaar. Een woning werd gemiddeld in 34 dagen verkocht.

De gemiddelde vraagprijs voor een koopwoning in Wisselaar was afgelopen jaar €351.417. Dit is 39% hoger dan de gemiddelde WOZ-waarde van €252.000. De gemiddelde vraagprijs per m² perceel is €4.039.

Huurwoningen

Er is 1 woningen te huur in Wisselaar. De meest recentelijke woning is Zelzatestraat 34 aangeboden door www.klikvoorwonen.nl. Het afgelopen jaar zijn er 14 woningen verhuurd in Wisselaar. Een aanbod werd gemiddeld in 13 dagen verhuurd.

Geen recente verhuurdata beschikbaar voor Wisselaar.

Energie

In Wisselaar zijn er 1.887 adressen met een geregistreerd energielabel. De meest voorkomende labels zijn C (44%), A (17%) en B (11%). Gemiddeld verbruikt een adres in Wisselaar 2.450 kWh aan elektriciteit per jaar. Daarmee ligt het 7% lager dan het landelijke gemiddelde van 2.640 kWh. Met een jaarlijkse verbruik van 90 m³ per adres ligt het aardgasverbruik 91% onder het landelijke gemiddelde van 980 m³.

Huisarts
0,5 km
Apotheek
1,2 km
Ziekenhuis
4,7 km
Supermarkt
0,8 km
Treinstation
3,4 km
Dagverblijf
0,5 km
Basisschool
0,5 km
Middelbare school
1,4 km
Bekijk woningen in Wisselaar

Vind gemakkelijk beschikbare woningen, scholen en supermarkten op onze kaart.

Bekijk koopwoningen Bekijk huurwoningen
Beoordeel Wisselaar

Deel je mening en help bij het verbeteren van de buurt.

  • Minder dan 2 minuten tijd
  • Help woningzoekenden
  • Verbeter je buurt
Schrijf een beoordeling
6.6
Bewoners geven Wisselaar een ruime voldoende
Deze score komt uit 1 reactie

Praat mee
6.6
Ami
Gezin · Tussenwoning
05-06-2024
Diversiteit in onze buurt maakt ons een

Ik ben momenteel bezig met een stage in Hart voor Breda Noord, hierbij krijgen we te maken met vele bewoners en problematiek in de buurt. De buurt is erg aangenaam om in te wonen, niet altijd veilig aangezien er vele incidenten plaatsvinden. Dit kan natuurlijk beter, veel politie inzetten zou geen goed idee zijn, dit schrikt de bewoners alleen maar af! Verder zou meer camerabeveiliging en wekelijkse toezicht soms wel fijn zijn. Hiervoor zou een buurtagent die sociaal en open is naar de buurt en de bewoners erg kunnen helpen. Qua ligging, bewoners, bereikbaarheid, sociale cohesie is het een goede buurt. Onze buurt word gezien als een achterstandswijk wat eigenlijk een negatieve lading geeft, terwijl als je hier voor 20 jaar woont een heel ander beeld hebt dan mensen van buiten de buurt. Het is een gezellige buurt, heel erg veel diversiteit, waarvan je denkt dat dit de sociale cohesie juist niet zou bevorden, maar dit is zeker wel het geval. We zijn geinteresseert in elkaar cultuur en levenswijze en dit brengt iedereen juist dichter bij elkaar! Onze verschillen maken ons ook weer speciaal vanuit de anderen. Niet iedereen kent elkaar in de buurt, maar van wat ik meemaakt gaat iedereen, verschillend van elkaar situatie, goed met elkaar om. We gaanhiernaast ook goed met de buurt zelf om, straten zijn merendeels altijd wel netjes, gevult met bomen en kleine kanaaltjes, heel mooi. En dan hebben we het over de verschillende grote diverse speeltuinen die er zijn, van schommels tot kabelbanen, veel in bijna elke hoek te vinden! Heel fijn voor zowel de kinderen, als het hele gezin :).

Statistieken over de inwoners

Leeftijden

Inwoners per leeftijds categorie

Huishoudensverhouding

Huishoudens per categorie
820Eenpersoonshuishoudens
525Huishoudens zonder kinderen
615Huishoudens met kinderen

Arbeidsparticipatie en gemiddeld inkomen
€22.800 P.J.gemiddeld per inwoner26% onder landelijk gemiddelde
€28.700 P.J.gemiddeld per inkomstenontvanger23% onder landelijk gemiddelde
1%is in loondienst
0%werkt zelfstandig
1%
van de inwoners heeft werk
72%
is het landelijk gemiddelde

Opleidingsniveau

Inwoners per opleidingsniveau
VMBO, MBO 1
HAVO/VWO, MBO 2-4

Sponsored
Bekijk meer dan 250 onderwerpen over Wisselaar in duidelijke cijfers en grafieken op AlleCijfers.nl!
Bekijk op AlleCijfers.nl

Woningmarkt in Wisselaar

Verkoopprijs koop · Q2 2026
€317.600
gemiddeld▲ 2,9%
€289.000
mediaan▼ 2,0%
5 verkopen · t.o.v. Q1 2026
€/m² koop · Q2 2026
€3.615
gemiddeld▲ 9,3%
€3.400
mediaanstabiel
-33% vs. landelijk gemiddelde

Koopmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
30 dagen
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
23
verkopen in afgelopen jaar
97 m²
gemiddelde woonoppervlakte
-33%

Energieverbruik

Gemiddeld per adres, vergeleken met Nederland
Aardgas (m³)
Wisselaar
90
Nederland
1.280
Elektriciteit (kWh)
Wisselaar
2.450
Nederland
2.810

Veelgestelde vragen over Wisselaar

Hoe ziet de woningvoorraad in Wisselaar eruit?

De woningvoorraad is voornamelijk naoorlogs — 78% is gebouwd tussen 1945 en 1990. Daarnaast is het meest voorkomende type is tussenwoningen (51%).

Wat kost een koopwoning in Wisselaar?

Een koopwoning in Wisselaar werd afgelopen jaar gemiddeld aangeboden voor €345.109 (€3.561 per m²). Daarmee ligt het 33% onder het Nederlands gemiddelde.

Hoe energiezuinig zijn de woningen in Wisselaar?

Het woningaanbod in Wisselaar is opvallend zuinig: 54% heeft een label A, A+ of B. Het gemiddeld aardgasverbruik per huishouden ligt op 90 m³ per jaar.

Wat ligt er op loopafstand in Wisselaar?

Vanuit Wisselaar bereik je gemiddeld een supermarkt op 0,8 km, een huisarts op 0,5 km, een treinstation op 3,4 km, een basisschool op 0,5 km (hemelsbreed, bron: CBS).

Hoeveel huizen worden aangeboden in Wisselaar?

Op dit moment vind je in Wisselaar 13 koopwoningen en 3 huurwoningen.

Buurtje.nl
Als eerste reageren?Download de gratis Buurtje.nl app
Bekijk