Koopwoningen Withuis, Venlo
Ontdek koopwoningen in Withuis en bekijk actuele prijzen, buurtscores en het volledige aanbod direct op deze pagina.
Huizenprijzen en marktcijfers Withuis, Venlo
De koopmarkt in Withuis is bescheiden van omvang maar actief. Van de 1.503 woningen in de buurt is 43% in eigendom, de rest wordt verhuurd, waarvan een groot deel via woningcorporaties (46%). Dat hoge huurpercentage kleurt de buurt: het koopsegment is relatief klein, wat het aanbod beperkt houdt en de vraag naar beschikbare koopwoningen in Withuis stevig.
De gemiddelde WOZ-waarde ligt op €211.000, duidelijk onder het gemiddelde van de wijk Venlo-Noord (€244.000) en fors onder het gemeentelijk gemiddelde van Venlo (€285.000). Dat prijsverschil vertaalt zich niet één op één naar de transactieprijzen: over de afgelopen twaalf maanden werden 43 woningen verkocht tegen een gemiddelde koopprijs van €305.430, met een bandbreedte van €175.000 tot €435.000. Gemiddeld gaat het om woningen van circa 110 m², wat neerkomt op een prijs van ongeveer €2.777 per m². Het aanbod bestaat overwegend uit rijtjeswoningen en portiekflats uit de jaren zestig en zeventig. Voor de actuele vraagprijzen en beschikbaarheid kun je het overzicht bovenaan deze pagina raadplegen.
Wonen in Withuis, Venlo
Withuis is een nuchter, werkend stadsdeeltje in het noordelijke deel van Venlo. De buurt heeft geen grote allure en mikt daar ook niet op. Wie hier woont, doet dat omdat het betaalbaar is, centraal ligt en het dagelijks leven gewoon geregeld is. De straten zijn breed opgezet, met veel groen tussen de woonblokken, wat de buurt een ruim gevoel geeft ondanks de relatief hoge bebouwingsdichtheid.
De woningvoorraad bestaat grotendeels uit naoorlogse rijtjeswoningen en meergezinswoningen, gebouwd tussen de jaren zestig en tachtig. Typisch voor die periode: solide gebouwd, functioneel ingedeeld, maar niet altijd energiezuinig. Dat laatste is een aandachtspunt bij het kopen in Withuis: informeer altijd naar het energielabel, want het gemiddelde gasverbruik van 900 m³ per jaar ligt onder het landelijk gemiddelde, maar isolatie verschilt sterk per woning.
Voor dagelijkse boodschappen hoef je de buurt nauwelijks uit. Er zijn supermarkten op bereikbare afstand, en het centrum van Venlo is op de fiets in zo'n tien tot vijftien minuten te bereiken. De bereikbaarheid per auto is goed: de A73 en A67 zijn snel te bereiken via de uitvalswegen van Venlo-Noord. Busverbindingen rijden richting het centrum en het NS-station Venlo, dat intercityverbindingen biedt naar onder meer Eindhoven en Nijmegen. Bewoners geven bereikbaarheid dan ook een hoge score van 8.0 op 10.
Scholen voor basisonderwijs zijn in de directe omgeving aanwezig, al geven bewoners onderwijs een opvallend lage score van 1.0. Dat verdient nadere aandacht als je met kinderen naar Withuis kijkt: het is de moeite waard om concreet te informeren naar schoolkeuze en kwaliteit in de buurt. Voor voortgezet onderwijs wijs je kinderen al snel naar andere delen van Venlo.
Groen scoort met een 7.0 redelijk goed. Er zijn parken en plantsoenen in de wijk, en de ligging aan de rand van Venlo-Noord geeft toegang tot groene uitloopgebieden. De buurt zelf is schoner dan je op basis van het profiel misschien verwacht: schoonheid krijgt een 8.0 van bewoners, wat verrassend hoog is.
Minder positief zijn bewoners over de gemeenschap (3.0) en de voorzieningen (3.0). De buurt heeft een relatief hoog aandeel eenpersoonshuishoudens (805 van de circa 1.500 woningen), wat de sociale cohesie niet altijd ten goede komt. Veiligheid scoort een 4.0, wat aangeeft dat dit een punt van aandacht is voor potentiële kopers.
Op de buurthoofdpagina van Withuis vind je alle reviews, deelscores en actuele buurtdata. Vergelijk je Withuis met omliggende buurten, dan bieden Craneveld en Genooybergen vergelijkbare prijsklassen met een iets ander woningprofiel. 't Zand en Genooy zijn eveneens buurten binnen Venlo-Noord die het vergelijken waard zijn als je huis kopen in Withuis overweegt.
Past een koophuis in Withuis bij jou als koper?
Withuis spreekt in de eerste plaats starters en jonge tweeverdieners aan die een betaalbaar instappunt zoeken in Venlo, zonder te ver van het centrum te wonen. De gemiddelde koopprijs van ruim €305.000 is lager dan in veel andere wijken van de gemeente, maar niet goedkoop. De bandbreedte (€175.000 tot €435.000) laat zien dat er ook aan de onderkant van de markt woningen beschikbaar komen, al zijn die schaars.
Gezinnen kunnen hier terecht, maar moeten rekening houden met de lagere scores op onderwijs en gemeenschap. Senioren die willen downsizen vinden hier compacte woningen in een groene omgeving met goede bereikbaarheid. Wie huren wil afwegen tegen kopen, kan ook kijken naar de huurwoningen in Withuis, gezien het grote huurpercentage in de buurt.
Wat bewoners zeggen over Withuis
Op basis van de huidige reviews geeft de enige beoordelaar Withuis een totaalscore van 4.9 op 10. Dat is laag, al moet je dit wegen: het gaat om één review. De hoogste deelscores zijn bereikbaarheid (8.0) en schoonheid (8.0). De laagste zijn onderwijs (1.0), gemeenschap (3.0) en voorzieningen (3.0). Een bewoner omschrijft de situatie als: "De buurt is goed bereikbaar en ziet er netjes uit, maar qua gemeenschapsgevoel en voorzieningen is er nog veel te winnen." Lees alle beoordelingen en bekijk de volledige buurtscores op de pagina van Withuis.
Koopwoningen vergelijken in en rond Withuis
Buurtje.nl bundelt woningaanbod van meer dan 1.500 bronnen en koppelt dat aan bewonersreviews en wijkdata die je nergens anders op één pagina vindt. Zo kun je niet alleen het aanbod vergelijken, maar ook beoordelen of de buurt bij je past. Bekijk ook de koopwoningen in Venlo-Noord als geheel, of verbreed je zoektocht naar Venlo-Centrum en Venlo-Zuid. Meer informatie over wonen en voorzieningen in de gemeente vind je op de website van gemeente Venlo.
Veelgestelde vragen
Wat kost een koophuis in Withuis?
Over de afgelopen twaalf maanden werden 43 woningen verkocht in Withuis, tegen een gemiddelde koopprijs van €305.430. De prijzen liepen uiteen van €175.000 tot €435.000. Met een gemiddeld woonoppervlak van 110 m² komt de prijs per m² uit op ongeveer €2.777. Voor de actuele vraagprijzen van beschikbare woningen kun je het aanbod bovenaan deze pagina raadplegen.
Wat is de WOZ-waarde in Withuis?
De gemiddelde WOZ-waarde in Withuis bedraagt €211.000. Dat ligt onder het gemiddelde van de wijk Venlo-Noord (€244.000) en fors onder het gemeentelijk gemiddelde van Venlo (€285.000). De lagere WOZ-waarde weerspiegelt het overwegend naoorlogse woningbestand en het hoge aandeel huurwoningen in de buurt.
Hoe is het wonen in Withuis?
Withuis is een nuchter, functioneel stadsdeeltje in het noorden van Venlo met een ruime, groene opzet. Bewoners waarderen de bereikbaarheid (8.0) en de netheid van de buurt (schoonheid 8.0), maar zijn kritisch over de gemeenschap (3.0), voorzieningen (3.0) en veiligheid (4.0). De totale bewonersscore staat op 4.9 op 10, gebaseerd op huidige reviews.
Is Withuis geschikt voor starters en gezinnen?
Starters vinden in Withuis een relatief betaalbaar instappunt in Venlo, met koopwoningen vanaf €175.000. Gezinnen kunnen hier terecht, maar moeten rekening houden met de lage score op onderwijs (1.0) en gemeenschap (3.0). Het is verstandig om schoolkeuze en de sociale omgeving goed te verkennen voor je een woning koopt in Withuis. Senioren die compact en centraal willen wonen zijn hier ook aan het goede adres.
Hoe is de bereikbaarheid van Withuis?
Bereikbaarheid is de sterkste troef van Withuis: bewoners geven hier een 8.0 voor. Per auto zijn de A73 en A67 snel bereikbaar via de uitvalswegen van Venlo-Noord. Het centrum van Venlo en het NS-station zijn op de fiets in zo'n tien tot vijftien minuten te bereiken. Vanuit station Venlo rijden intercity's naar Eindhoven en Nijmegen. Busverbindingen verbinden de buurt met het centrum en andere stadsdelen.
Welk type woningen staan te koop in Withuis?
Het koopsegment in Withuis bestaat overwegend uit rijtjeswoningen en meergezinswoningen uit de jaren zestig en zeventig, aangevuld met een kleiner aandeel portiekflats. Appartementen kopen in Withuis is mogelijk, maar het aanbod is beperkter dan in het centrum van Venlo. Het gemiddelde verkochte woonoppervlak ligt op 110 m², wat duidt op een mix van compacte en middelgrote woningen. Let bij het bezichtigen op het energielabel, want de isolatiekwaliteit verschilt sterk per woning.
Hoe veilig is Withuis en wat zijn de aandachtspunten bij het kopen?
Bewoners geven veiligheid in Withuis een score van 4.0 op 10, wat aangeeft dat dit een aandachtspunt is. Combineer dit met de lage score op voorzieningen (3.0) en gemeenschap (3.0) als je de buurt weegt. Praktisch kooptip: het hoge aandeel corporatiehuurwoningen (46%) betekent dat het koopsegment klein is en beschikbare koopwoningen relatief snel van de markt gaan. Schakel een aankoopmakelaar in en wees snel met bezichtigingen.
Het leven hier is leuk, maar ik ben niet sociaal met mensen vanwege mijn zwakke taalgebruik in Nederland, omdat ik hier een paar maanden nieuw ben en nog niet naar school ben geweest, maar ik vond het leven in Nederland erg leuk, en Vooral Venlo. Ik wou dat ik mannelijke en vrouwelijke vrienden had en met ze uitging en met ze praatte. Ik heb hier niemand, maar ik vond het heerlijk om hier te wonen, iedereen is aardig en ik heb met niemand problemen, iedereen is goed en doet nooit iets verkeerd
