Molentuinweg 7
Molenwijk, Katwijk
Een ruime twee-onder-één-kapwoning in de Molenwijk
Deze twee-onder-één-kapwoning aan de Molenwijk in Katwijk is een huis met karakter, gebouwd in 1952 en met een woonoppervlakte die volgens de makelaar 149 vierkante meter is. Met vijf kamers, waarvan vier slaapkamers, verdeeld over drie woonlagen, biedt het huis ruimte genoeg voor een gezin. De vraagprijs van €749.000 ligt 16 procent onder de gemiddelde vraagprijs in de buurt, wat de prijs scherp maakt. Vergelijk je het met andere twee onder een kapwoningen in Katwijk, dan zit je met deze prijs aan de gunstige kant.
De woning zelf
De woning heeft een achtertuin van 25 vierkante meter op het zuiden en een voortuin. Volgens de makelaar is het perceel 372 vierkante meter groot, terwijl de BAG-registratie 200 vierkante meter aangeeft. Ook de woonoppervlakte verschilt: de BAG-registratie noemt 166 vierkante meter, de makelaar 149 vierkante meter. Het energielabel is G, het minst zuinige label, dus je kunt hoge stookkosten verwachten. De inhoud van de woning is 569 kubieke meter.
Leven in de Molenwijk
Met ruim 2.200 inwoners is de Molenwijk een buurt waar het rustig wonen is, en veel bewoners waarderen dat. Bewoners geven de buurt gemiddeld een 10, en een van hen zegt: "We hebben veel groen een goede supermarkt veilige buurt rustige buurt meer winkels in de buurt zoals in Valkenburg en rijnsburg." Een ander noemt het "Goed, rustig veel groen supermarkt in de buurt". De buurt Molenwijk heeft relatief veel 65-plussers, zo'n 21 procent, en bijna de helft van de huishoudens bestaat uit één persoon.
Voorzieningen en bereikbaarheid
De dagelijkse boodschappen doe je bij de Coop op 440 meter of de Dirk op 507 meter, allebei om de hoek. Voor de kinderen is de Julianaschool Rijnsburg op 676 meter, en de huisartsenpraktijk Velberg zit op 158 meter, met de BENU Apotheek Tulpstraat op 174 meter. De bushaltes aan de Sandtlaan en Duinvallei/N206 liggen op 183 en 200 meter, met lijnen 30, 31 en 22, 23, 90, 385, 400, 401. Het treinstation Leiden Centraal ligt op 4,8 kilometer, en de gemeente Katwijk heeft verder alles wat je nodig hebt.
Risico-indicaties op adresniveau
Wat wel bekend is, zijn de risico-indicaties op adresniveau, die een indicatie geven op gebiedsniveau en geen inspectie van deze woning zijn. De geluidsbelasting van wegverkeer is 67 dB Lden, boven de geluidsnorm, terwijl vliegverkeer met 45 dB Lden onder de norm blijft. Het funderingsrisico is gemiddeld, omdat het huis vóór 1970 is gebouwd en het postcodegebied een KCAF-aandachtsgebied is. Bij hevige regen is wateroverlast gemiddeld, het overstromingsrisico is laag, en hittestress is nu laag maar in 2050 gemiddeld.
Bron
Op het moment van schrijven wordt de woning alleen via Ancora Makelaardij aangeboden.
Deze samenvatting is met AI gemaakt en kan fouten bevatten. Controleer de gegevens altijd bij de aanbieder.
Kenmerken
Details van deze woning
Overdracht
Prijs
Oppervlakten en inhoud
Indeling
Bouw
Buitenruimte
De WOZ-waarde wordt jaarlijks door de gemeente vastgesteld met 1 januari als peildatum, en loopt daarmee ongeveer een jaar achter op de markt. Het is een geschatte marktwaarde, geen verkoopprijs.
Veelgestelde vragen
Over Molentuinweg 7, Katwijk
Hoe verhoudt de vraagprijs zich tot andere woningen in de buurt?
De vraagprijs van €749.000 ligt 16 procent onder de gemiddelde vraagprijs in de Molenwijk, die €894.545 is. De gemiddelde prijs per vierkante meter in de buurt is €6.419, terwijl deze woning op €5.027 per vierkante meter zit, gebaseerd op de makelaar-opgave van 149 vierkante meter. Dat maakt de prijs scherp in vergelijking met het buurtgemiddelde.
Hoeveel kamers en slaapkamers heeft deze woning?
De woning heeft vijf kamers, waaronder vier slaapkamers en één badkamer, verdeeld over drie woonlagen. De inhoud is 569 kubieke meter. Volgens de makelaar is de woonoppervlakte 149 vierkante meter, terwijl de BAG-registratie 166 vierkante meter aangeeft. Het perceel is volgens de makelaar 372 vierkante meter, maar de BAG noemt 200 vierkante meter.
Wat is het energielabel en wat betekent dat voor de stookkosten?
Het energielabel is G, het minst zuinige label op de schaal van A++++ tot G. Dat betekent dat je hoge stookkosten kunt verwachten. Het label zegt niets over de bouwkundige staat van de woning, alleen over de energieprestatie. Er zijn geen gegevens over isolatie of verwarmingsinstallatie in de advertentie opgenomen.
Hoe is het funderingsrisico van deze woning?
Het funderingsrisico is gemiddeld, volgens openbare risicodata op adresniveau. Dit is een indicatie op gebiedsniveau, geen inspectie van deze specifieke woning. De woning is gebouwd in 1952, vóór 1970, en het postcodegebied is een KCAF-aandachtsgebied waar 100 procent van de panden vóór 1970 is gebouwd. De bodemsoort is zand.
Welke supermarkten en scholen zitten er in de buurt?
De dichtstbijzijnde supermarkten zijn de Coop op 440 meter en de Dirk op 507 meter, beide op loopafstand. De Lidl zit op 1.064 meter. Voor het onderwijs is de Julianaschool Rijnsburg op 676 meter en het Teylingen College op 747 meter. Een huisartsenpraktijk zit op 158 meter en de apotheek op 174 meter.
Hoe is het openbaar vervoer geregeld vanuit de Molenwijk?
De dichtstbijzijnde bushaltes zijn Katwijk a/d Rijn, Sandtlaan op 183 meter met lijnen 30 en 31, en Katwijk a/d Rijn, Duinvallei/N206 op 200 meter met lijnen 22, 23, 90, 385, 400 en 401. Het dichtstbijzijnde treinstation is Leiden Centraal op 4.847 meter. Er zijn geen gegevens over reistijden of bestemmingen van de buslijnen.
Wat vinden bewoners van de Molenwijk?
Bewoners geven de buurt gemiddeld een 10 op basis van vier beoordelingen. Een bewoner zegt: "We hebben veel groen een goede supermarkt veilige buurt rustige buurt meer winkels in de buurt zoals in Valkenburg en rijnsburg." Een ander noemt het "Goed, rustig veel groen supermarkt in de buurt". De reviews gaan over de buurt zelf.
Is er kans op wateroverlast of overstroming bij deze woning?
Het risico op wateroverlast bij hevige regen is gemiddeld, volgens de Klimaateffectatlas. Het overstromingsrisico is laag, zowel nu als in 2050. Hittestress is nu laag, maar in 2050 gemiddeld. Dit zijn indicaties op gebiedsniveau, geen inspectie van deze specifieke woning.





