Vrijstaande woning te koop: Parmentierstraat 21, Heerlen
KopenHeerlenVrijstaande woningenParmentierstraat 21

Parmentierstraat 21

Douve Weien, Heerlen

€ 938.000
Buurt Douve Weien, HeerlenBekijk buurt
Energiezuinige woning met label B
Lagere energiekosten dan het merendeel van de woningen
Ruim woonoppervlak van 325m²
160% groter dan gemiddeld in de buurt
Al 128 dagen op de markt
Gemiddeld in de buurt is 57 dagen
AI-samenvatting

Een royale vrijstaande woning in een groene, rustige omgeving

Deze vrijstaande woning aan de Parmentierstraat 21 in Heerlen ademt ruimte en rust. Met 325 m² woonoppervlak op een perceel van 920 m² is er volop plek voor een gezin of wie van ruim wonen houdt. De woning uit 2000 heeft energielabel B, wat duidt op een redelijk zuinige woning. De vraagprijs van €938.000 ligt aan de hoge kant, maar past bij het formaat en de kwaliteit. Bekijk ook het aanbod van vrijstaande woningen in Heerlen voor vergelijkbare opties.

Douve Weien: een rustige, groene buurt

De woning staat in de buurt Douve Weien, een wijk die door bewoners wordt omschreven als 'een rustige en groene woonwijk met een mix van gezinswoningen en appartementen. Op basis van één beoordeling krijgt de buurt een 7,5. De buurt telt ruim 3.600 inwoners, met een mix van leeftijden en veel eenpersoonshuishoudens. Het is een stedelijke omgeving met een omgevingsadressendichtheid van 1.713 adressen per km².

Het dagelijks leven in de straat

Voor de dagelijkse boodschappen loop je naar de PLUS, die om de hoek zit. Ook zijn er andere supermarkten zoals Jan Linders en Lidl op loopafstand. Kinderen kunnen naar Basisschool Windekind, twee straten verder, of naar een van de andere scholen in de buurt. De gemeente Heerlen biedt verder voldoende voorzieningen zoals parken, restaurants en sportfaciliteiten.

Over deze aanbieding

Op het moment van schrijven wordt de woning alleen via Ovida makelaars aangeboden.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt5 januari 2026
StatusBeschikbaar
Prijs€ 938.000
Prijs per m²€ 2.886
Woonoppervlakte325m²
Perceeloppervlakte920m²
Bouwjaar2000
EnergielabelB
BuurtDouve Weien
WijkCaumerveld-Douve Weien
GemeenteHeerlen

Locatie

Parmentierstraat 21, Heerlen

Ervaringen uit de buurt

Goed · 1 bewoner

7.5
Bas
25-12-2024
Douwe Weien is een rustige en groene woonwijk met een mix van gezinswoningen en appartementen, ideaal voor gezinnen en natuurliefhebbers.

Douwe Weien is een wijk in de stad Heerlen, Limburg. Het is een rustige woonwijk met veel groen, ruime straten, en een mix van gezinswoningen en appartementen. De buurt biedt goede voorzieningen zoals scholen, supermarkten en sportfaciliteiten, en ligt op korte afstand van het centrum van Heerlen. Daarnaast zijn er parken en wandelmogelijkheden in de nabije omgeving, wat het een aantrekkelijke plek maakt voor bewoners van verschillende leeftijden.

Buurt statistieken

Gegevens uit Douve Weien

Inwoners3.690
Mannen47%
Vrouwen53%

Woningmarkt

Gegevens uit Douve Weien

Woningvoorraad2.257
Gem. WOZ-waarde€ 227.000
Koopwoningen40%
Huurwoningen60%

Supermarkten

26 binnen 5 km

PLUS
V. Weerden Poelmanstraat 47 A
268m
Jan Linders
Nobelstraat 48
1165m
PLUS
De Doom 3
1270m

Scholen

49 binnen 5 km

Basisschool Windekind
Basisonderwijs · 370 leerlingen
354m
De Nieuwe Thermen
Voortgezet onderwijs · 331 leerlingen
419m
Vrijeschool Parkstad
Voortgezet onderwijs · 280 leerlingen
502m

Veelgestelde vragen

Over Parmentierstraat 21, Heerlen

Welk energielabel heeft Parmentierstraat 21?

De woning aan Parmentierstraat 21 in Heerlen heeft energielabel B.

Is de prijs van €938.000 reëel voor deze woning?

De vraagprijs van €938.000 ligt fors boven de gemiddelde vraagprijs in de buurt (€346.000) en ook boven de mediaan (€177.500). Dat komt doordat deze woning met 325 m² veel groter is dan het buurtgemiddelde van 125 m². De prijs per m² is ongeveer €2.886, wat hoger is dan het gemiddelde van €2.634 in de buurt. Het is een uniek object in de wijk.

Hoe is de buurt Douve Weien om in te wonen?

Douve Weien wordt omschreven als een rustige en groene woonwijk met veel ruimte en voorzieningen. Er zijn scholen, supermarkten en sportfaciliteiten in de buurt. De wijk ligt op korte afstand van het centrum van Heerlen en biedt parken en wandelmogelijkheden. Het is een gemengde buurt met zowel gezinnen als ouderen.

Wat is het energielabel en wat betekent dat?

De woning heeft energielabel B. Dat betekent dat het een redelijk zuinige woning is, met goede isolatie en efficiënte installaties. Je kunt lagere energiekosten verwachten dan bij woningen met een lager label. In de buurt heeft 22,2% van de koopwoningen label A, 11,1% label B en 33,3% label C.

Zijn er scholen in de buurt?

Ja, er zijn meerdere scholen op loopafstand. Basisschool Windekind ligt op 354 meter, en voortgezet onderwijs zoals De Nieuwe Thermen (419 m) en Grotiuscollege (538 m) zijn ook dichtbij. In totaal zijn er 49 scholen binnen 5 km.

Hoe ver is het naar het treinstation?

Het treinstation ligt op 2,6 km afstand. Dat is ongeveer 30 minuten lopen of een korte fietsrit. Vanaf daar kun je naar verschillende steden reizen.

Wat voor type woning is dit precies?

Het is een vrijstaande woning met een woonoppervlak van 325 m² op een perceel van 920 m². Het bouwjaar is 2000, dus relatief modern. De woning heeft energielabel B en is geschikt voor een groot gezin of wie veel ruimte zoekt.