Vrijstaande woning te koop: Terp 1, Sexbierum

Terp 1

Sexbierum, Waadhoeke

€ 585.000
Buurt Sexbierum, SexbierumBekijk buurt
Ruim woonoppervlak van 315m²
45% groter dan gemiddeld in de buurt
Vrijstaande woning
Geen directe buren
Energielabel C
Isolatie kan veel opleveren bij dit label
AI-samenvatting

Een vrijstaand huis met karakter

Deze vrijstaande woning aan de Terp in Sexbierum ademt historie. Het bouwjaar 1860 geeft het pand een authentieke uitstraling, terwijl de 315 m² woonoppervlak royale ruimte biedt. Met energielabel C is het geen energievreter, maar ook niet hypermodern. De vraagprijs van €585.000 is marktconform voor een woning van dit formaat in de regio. Vergelijk je met andere vrijstaande woningen in Waadhoeke, dan valt de prijs per m² (€1.857) lager uit dan het buurtgemiddelde van €2.719.

De buurt: Sexbierum

Sexbierum is een dorp met zo'n 1.500 inwoners, waar het rustig wonen is. Een bewoner noemt het 'gezellig' en spreekt van 'leuke buurt met gezellige mensen'. De beoordeling is gebaseerd op één review, maar die is met een 8,63 erg positief. In de buurt staan vooral eengezinswoningen (93%) en iets meer dan de helft is koop. De bevolking is gemêleerd, met een mix van gezinnen en ouderen. De buurt Sexbierum heeft een lage stedelijkheidsgraad, wat past bij het dorpskarakter.

Het dagelijks leven

Voor de dagelijkse boodschappen kun je terecht bij de SPAR, op bijna 4,5 km afstand, dat is een klein eindje rijden. Ook zijn er Poiesz, Lidl en Albert Heijn binnen een straal van 6 km. Basisschool IKC De Skeakel zit om de hoek, op 220 meter lopen. Voor voortgezet onderwijs moet je naar Franeker of Harlingen, op ruim 6 km. De gemeente Waadhoeke biedt verder voorzieningen zoals een huisartsenpraktijk op 0,6 km en een treinstation op 7,7 km.

Aanbod

Op het moment van schrijven wordt de woning alleen via Van Lelyveld Makelaardij aangeboden.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt3 mei 2026
StatusBeschikbaar
Prijs€ 585.000
Prijs per m²€ 1.857
Woonoppervlakte315m²
Perceeloppervlakte435m²
Bouwjaar1860
EnergielabelC
BuurtSexbierum
WijkSexbierum
GemeenteWaadhoeke

Locatie

Terp 1, Sexbierum

Ervaringen uit de buurt

Zeer goed · 1 bewoner

8.6
De jong
02-02-2025
Gezellig

Goed, leuke buurt met gezellige mensen

Buurt statistieken

Gegevens uit Sexbierum

Inwoners1.515
Mannen51%
Vrouwen49%

Woningmarkt

Gegevens uit Sexbierum

Woningvoorraad670
Gem. WOZ-waarde€ 202.000
Koopwoningen56%
Huurwoningen44%

Supermarkten

1 binnen 5 km

SPAR
P.J. Troelstrastraat 2
4489m
Poiesz
Sjaardemastraat 9
5078m
SPAR express
Kanaalweg 96b
5390m

Scholen

9 binnen 5 km

IKC De Skeakel
Basisonderwijs · 173 leerlingen
220m
IKC Toermalijn
Basisonderwijs · 221 leerlingen
4349m
CSG Anna Maria van Schurman
Voortgezet onderwijs · 868 leerlingen
4467m

Veelgestelde vragen

Over Terp 1, Sexbierum

Welk energielabel heeft Terp 1?

De woning aan Terp 1 in Sexbierum heeft energielabel C.

Is €585.000 een realistische prijs voor deze woning?

De vraagprijs van €585.000 ligt in lijn met de gemiddelde koopprijs in de buurt (€582.000). De woning is met 315 m² woonoppervlak fors groter dan het buurtgemiddelde van 217 m², wat de prijs per m² relatief laag maakt (€1.857 versus €2.719 gemiddeld). De prijs lijkt marktconform, zeker gezien het karakteristieke bouwjaar 1860 en het energielabel C.

Hoe is de buurt om in te wonen?

Sexbierum is een rustig dorp met een hechte gemeenschap. Uit de enige buurtreview komt een score van 8,63, met opmerkingen over een 'gezellige buurt met gezellige mensen'. De bevolking is gemêleerd, met zowel gezinnen als ouderen. De lage stedelijkheidsgraad (5) en de omgevingsadressendichtheid van 245 wijzen op een landelijke omgeving.

Wat is er te doen in de omgeving?

In Sexbierum zelf zijn basisvoorzieningen zoals een huisartsenpraktijk (0,6 km) en basisschool IKC De Skeakel (0,2 km). Voor boodschappen moet je naar de SPAR op 4,5 km of andere supermarkten in de regio. Het dichtstbijzijnde park of plantsoen is op 3,9 km. Het treinstation ligt op 7,7 km.

Hoe oud is de woning en wat betekent dat voor onderhoud?

De woning is gebouwd in 1860, wat betekent dat het een karakteristiek pand is met mogelijk historische details. Oudere woningen kunnen vragen om onderhoud aan bijvoorbeeld fundering, dak of isolatie. Het energielabel C is redelijk voor een woning van deze leeftijd, maar het is goed om te weten dat label C in de buurt ook voorkomt bij 33% van de woningen.

Zijn er scholen in de buurt?

Ja, op loopafstand (220 meter) zit basisschool IKC De Skeakel. Voor voortgezet onderwijs moet je naar Franeker of Harlingen, op ruim 6 km afstand. Binnen 5 km zijn er 9 scholen, waaronder ook IKC Toermalijn (4,3 km) en CSG Anna Maria van Schurman (4,5 km).