Woning te koop: Hofland 6, Obdam
Verkocht onder voorbehoud

Hofland 6

Obdam Verspreide huizen Oost, Koggenland

€ 850.000
Buurt Obdam Verspreide huizen Oost, ObdamBekijk buurt
Verkocht onder voorbehoud
De verkoop is nog niet definitief
Ruim woonoppervlak van 1108m²
1108m² woonoppervlakte
Populaire buurt voor doorstromers
33% van de bewoners is 45-65 jaar
AI-samenvatting

Rust en ruimte op het platteland

Deze bouwkavel van 1108 m² in Obdam biedt een unieke kans om je eigen droomhuis te realiseren. Het perceel ligt in een landelijke omgeving, ver weg van de drukte, maar toch dicht bij de basisvoorzieningen. Met een vraagprijs van €850.000 is dit een aanzienlijk bedrag, maar de enorme oppervlakte en de mogelijkheid om volledig zelf te bepalen wat er komt, maken het een bijzondere optie. Ter vergelijking: andere woningen in Koggenland laten zien dat dit prijsniveau past bij grote percelen in de regio.

De buurt: Obdam Verspreide huizen Oost

De buurt Obdam Verspreide huizen Oost is een rustige, dunbevolkte omgeving met veel eengezinswoningen en een hoog percentage koopwoningen (91%). De CBS-cijfers laten zien dat er relatief veel gezinnen wonen, met een gemiddelde huishoudensgrootte van 2,9 personen. Er zijn geen bewonersreviews beschikbaar, maar de cijfers spreken voor zich: het is een stabiele, groene wijk waar rust en ruimte centraal staan.

Het dagelijks leven in Obdam

Voor de dagelijkse boodschappen kun je terecht bij de Albert Heijn of Dekamarkt, beide op ongeveer 1,5 km afstand, om de hoek dus. Ook basisscholen zijn dichtbij: RK Basisschool de Caegh ligt op 1,4 km, en De Kelderswerf op 2,3 km. Het treinstation is op 1,7 km. De gemeente Koggenland biedt een fijne mix van plattelandsrust en bereikbare voorzieningen.

Aanbod en makelaar

Op het moment van schrijven wordt de woning alleen via Klaver Agrarisch Vastgoed B.V. op Funda aangeboden.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt3 mei 2026
StatusVerkocht onder voorbehoud
Prijs€ 850.000
Prijs per m²€ 767
Woonoppervlakte1108m²
Perceeloppervlakte52310m²
Bouwjaar1982
BuurtObdam Verspreide huizen Oost
WijkObdam
GemeenteKoggenland

Locatie

Hofland 6, Obdam

Buurt statistieken

Gegevens uit Obdam Verspreide huizen Oost

Inwoners120
Mannen54%
Vrouwen46%

Supermarkten

4 binnen 5 km

Albert Heijn
Dorpsstraat 119
1443m
Dekamarkt
Handelskade 8
1522m
Albert Heijn
Wuiver 4-6
3301m

Scholen

11 binnen 5 km

RK Basisschool de Caegh
Basisonderwijs · 307 leerlingen
1383m
De Kelderswerf
Basisonderwijs · 185 leerlingen
2253m
Jozef en Mariaschool
Basisonderwijs · 70 leerlingen
2832m

Veelgestelde vragen

Over Hofland 6, Obdam

Is €850.000 een realistische prijs voor deze bouwkavel?

De vraagprijs van €850.000 is fors, maar past bij de enorme oppervlakte van 1108 m² in een rustige, landelijke omgeving. Vergelijkbare percelen in de regio worden ook voor dergelijke bedragen aangeboden. Het is een investering in ruimte en vrijheid, maar het is goed om te beseffen dat je er nog een woning op moet laten bouwen.

Wat zijn de mogelijkheden voor nieuwbouw op dit perceel?

Het perceel is onbebouwd, dus je kunt er in principe een woning naar eigen wens realiseren. Houd wel rekening met de regels van de gemeente Koggenland, zoals het bestemmingsplan en bouwvoorschriften.

Hoe rustig is het in Obdam Verspreide huizen Oost?

De buurt is zeer rustig, met een stedelijkheidsgraad van 5 (niet stedelijk) en slechts 220 omgevingsadressen per km². Er wonen vooral gezinnen en ouderen, en er is weinig tot geen doorgaand verkeer. Het is een ideale plek voor wie van stilte en natuur houdt.

Zijn er voldoende voorzieningen in de buurt?

Ja, de basisvoorzieningen zijn goed bereikbaar. Binnen 1,5 km vind je supermarkten (Albert Heijn, Dekamarkt), basisscholen en een restaurant. Het treinstation ligt op 1,7 km, en een park of plantsoen op slechts 0,6 km. Voor uitgebreidere voorzieningen zoals een ziekenhuis of middelbare school moet je wel iets verder reizen.

Wat is de ligging ten opzichte van openbaar vervoer?

Het treinstation van Obdam ligt op 1,7 km afstand, wat ongeveer 20 minuten lopen is. Vanaf daar kun je naar Alkmaar, Hoorn en verder reizen.

Zijn er scholen in de buurt voor kinderen?

Ja, er zijn meerdere basisscholen op loopafstand. De dichtstbijzijnde is RK Basisschool de Caegh op 1,4 km, gevolgd door De Kelderswerf op 2,3 km. Voor voortgezet onderwijs moet je naar Obdam of omliggende plaatsen, op ongeveer 6,3 km afstand.