Woning te koop: Westzijde 81, Zaandam
KopenZaanstadZaandam WestOud WestWestzijde 81

Westzijde 81

Oud West, Zaanstad

€ 1.995.000
Buurt Oud West, ZaandamBekijk buurt
Ruim woonoppervlak van 408m²
386% groter dan gemiddeld in de buurt
Al 299 dagen op de markt
Gemiddeld in de buurt is 61 dagen
Dirk op 290m afstand
10 supermarkten binnen 1 km
AI-samenvatting

Een monumentaal woonhuis aan de Westzijde

Dit is een bijzondere kans: een vrijstaand herenhuis uit 1894 met 408 m² woonoppervlak, gelegen aan de Westzijde in Zaandam. De woning ademt karakter met hoge plafonds, authentieke details en royale ruimtes. Met een vraagprijs van €1.995.000 is dit een aanzienlijk bedrag, maar voor een woning van deze omvang en op deze locatie is het marktconform. Ter vergelijking: de gemiddelde vraagprijs in de buurt ligt rond de €443.719, maar die woningen zijn gemiddeld 84 m². Bekijk ook andere woningen in Zaanstad voor een breder beeld.

De buurt Oud West

Oud West is een levendige, stedelijke buurt met ruim 5.000 inwoners. De omgevingsadressendichtheid is hoog (3.640 adressen per km²), wat typerend is voor een zeer sterk stedelijk gebied. De buurt kent een mix van eenpersoonshuishoudens (1.425) en huishoudens met kinderen (670). Er zijn geen bewonersreviews beschikbaar voor deze buurt. De buurt Oud West biedt een dynamische woonomgeving.

Leven in de straat

De Westzijde is een centrale straat in Zaandam, waar je 's ochtends de kinderen naar school brengt en onderweg nog snel boodschappen doet. Op loopafstand (twee straten verder) vind je Dirk en Dekamarkt voor dagelijkse boodschappen. Ook zijn er diverse scholen om de hoek, zoals Openbare basisschool Hannie Schaft (op 5 minuten lopen) en Daltonschool De Westerkim (op 6 minuten lopen). De gemeente Zaanstad biedt een compleet voorzieningenniveau.

Bron en makelaar

Op het moment van schrijven wordt de woning alleen via KRK Makelaars aangeboden.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt18 juli 2025
StatusBeschikbaar
Prijs€ 1.995.000
Prijs per m²€ 4.890
Woonoppervlakte408m²
Perceeloppervlakte515m²
Bouwjaar1894
BuurtOud West
WijkZaandam West
GemeenteZaanstad

Locatie

Westzijde 81, Zaandam

Buurt statistieken

Gegevens uit Oud West

Inwoners5.150
Mannen50%
Vrouwen50%

Woningmarkt

Gegevens uit Oud West

Woningvoorraad2.317
Gem. WOZ-waarde€ 349.000
Koopwoningen51%
Huurwoningen49%

Supermarkten

37 binnen 5 km

Dirk
Behouden Haven 7
290m
Dekamarkt
Oostzijde 177
353m
SPAR express
Prins Bernhardweg 2
702m

Scholen

49 binnen 5 km

Openbare basisschool Hannie Schaft
Basisonderwijs · 294 leerlingen
393m
Openbare Basisschool Et Buut
Basisonderwijs · 496 leerlingen
428m
Daltonschool De Westerkim
Basisonderwijs · 191 leerlingen
481m

Veelgestelde vragen

Over Westzijde 81, Zaandam

Is de vraagprijs van €1.995.000 reëel voor deze woning?

De vraagprijs ligt fors boven het buurtgemiddelde van €443.719, maar dat komt doordat deze woning met 408 m² veel groter is dan de gemiddelde woning in Oud West (84 m²). De prijs per m² is ongeveer €4.890, wat lager is dan het buurtgemiddelde van €5.946 per m². Gezien de unieke omvang en het monumentale karakter is de prijs marktconform.

Hoe is de bereikbaarheid van deze woning?

Het treinstation ligt op 1,2 km afstand, ongeveer 15 minuten lopen. De hoge stedelijkheidsgraad (zeer sterk stedelijk) betekent dat voorzieningen dichtbij zijn.

Wat voor type woning is dit precies?

Het is een vrijstaand herenhuis uit 1894 met een woonoppervlak van 408 m². Het bouwjaar en de omvang maken het een bijzondere woning in de buurt, waar 81% van de woningen van vóór 1945 is.

Zijn er scholen in de buurt?

Ja, er zijn meerdere basisscholen op loopafstand: Openbare basisschool Hannie Schaft (393 m), Openbare Basisschool Et Buut (428 m) en Daltonschool De Westerkim (481 m). Ook het Zaanlands Lyceum (voortgezet onderwijs) ligt op 507 m. De afstand tot het voortgezet onderwijs is gemiddeld 1,4 km.

Hoe veilig is de buurt Oud West?

In de buurt zijn 243 misdrijven geregistreerd, maar zonder context van het aantal inwoners of landelijke cijfers is het lastig een oordeel te geven. Het is een stedelijke buurt met veel voorzieningen en een mix van bewoners.

Wat is het energielabel van deze woning?

In de buurt heeft 21,4% van de woningen label A+, 14,3% label A, en 42,9% label D of lager. Oudere woningen hebben vaak een lager label, dus het is goed om hier rekening mee te houden.

KRK Makelaars
Mail beschikbaarQuicklane beschikbaar
Bekijk
Gevonden op 3 bronnen
KRK Makelaars
krk.nl
Bekijk
KRK Makelaars