Een appartement met karakter in Laanhuizen
Dit appartement aan de Illegaliteitslaan 172 ligt in Laanhuizen, een buurt in Groningen waar het leven zich afspeelt tussen jong en oud. Met 4 kamers en 3 slaapkamers verdeeld over 2 woonlagen biedt deze woning uit 1959 meer ruimte dan je op het eerste gezicht zou verwachten. De vraagprijs van €275.000 ligt 4% onder de WOZ-waarde, wat de prijs interessant maakt. Het energielabel is D, dus je kunt rekening houden met gemiddelde stookkosten. Vergelijk je dit met andere appartementen in Groningen, dan zit je met deze prijs rond het gemiddelde van de buurt.
De woning zelf
De woning heeft een woonoppervlakte van 89 m² volgens de makelaar, terwijl de BAG-registratie 85 m² aangeeft. Je vindt er 4 kamers, waarvan 3 slaapkamers, en 1 badkamer. Het appartement ligt op de 2e woonlaag en heeft een balkon. De woning is in volle eigendom en heeft gedeeltelijk dubbel glas en een cv-ketel. De VvE-bijdrage is €185 per maand. Volgens de makelaar is de ligging aan een rustige weg, in een woonwijk met vrij uitzicht.
Een buurt met een eigen ritme
Met ruim 1.300 inwoners en veel jongeren tussen 15 en 45 jaar is dit een levendige buurt. Bewoners van de wijk geven hun leefomgeving gemiddeld een 7,2, en een van hen zegt: "Het is een sociale buurt waar mensen klaar staan voor elkaar en gemakkelijk een praatje maken." Een ander noemt het "een gezellige en voor mijn gevoel vrij veilige buurt." De meeste woningen hier zijn gebouwd tussen 1945 en 1970, en de helft is een koopwoning. Woningen in deze buurt Laanhuizen worden gemiddeld in 18 dagen verkocht.
Voorzieningen en bereikbaarheid
De dagelijkse boodschappen doe je bij de Coop, die om de hoek zit, of bij de AH to go op tien minuten lopen. Voor schoolgaande kinderen is het Willem Lodewijk Gymnasium twee straten verder en ODS De Starter op loopafstand. De huisarts zit op vijf minuten lopen en de apotheek iets verder. De bushalte Groningen, Stadspark is om de hoek en wordt bediend door lijnen 3, 4, 133, 304, 314, 315, 324, 404 en 417. Het treinstation Groningen ligt op ongeveer 850 meter. De gemeente Groningen biedt met 45 supermarkten binnen 5 kilometer veel keuze.
WOZ en adresgegevens
De WOZ-waarde van deze woning is vastgesteld op €286.000 met peildatum 1 januari 2025, en de vraagprijs ligt 4% onder die waarde. Tussen 2020 en 2025 is de WOZ-waarde met 47% gestegen, van €194.000 naar €286.000. Wat betreft risico-indicaties op adresniveau: de geluidsbelasting van wegverkeer is 49 dB Lden, boven de geluidsnorm, terwijl spoorweg- en vliegverkeer onder de norm blijven. Het funderingsrisico is gemiddeld, een gebiedsindicatie omdat het pand vóór 1970 is gebouwd. Het overstromingsrisico is laag, net als de kans op wateroverlast bij hevige regen; hittestress is nu laag maar wordt in 2050 gemiddeld ingeschat.
Bron en aanbod
Op het moment van schrijven wordt de woning via meerdere kanalen aangeboden, waaronder Lamberink Makelaars & Adviseurs.
Deze samenvatting is met AI gemaakt en kan fouten bevatten. Controleer de gegevens altijd bij de aanbieder.
Kenmerken
Details van deze woning
Overdracht
Prijs
Energie
Oppervlakten en inhoud
Indeling
Bouw
Buitenruimte
De WOZ-waarde wordt jaarlijks door de gemeente vastgesteld met 1 januari als peildatum, en loopt daarmee ongeveer een jaar achter op de markt. Het is een geschatte marktwaarde, geen verkoopprijs.
Veelgestelde vragen
Over Illegaliteitslaan 172, Groningen
Hoe verhoudt de vraagprijs zich tot de WOZ-waarde?
De vraagprijs van €275.000 ligt 4% onder de WOZ-waarde van €286.000, die is vastgesteld op peildatum 1 januari 2025. Dat betekent dat de vraagprijs lager is dan de gemeentelijke taxatie. De WOZ-waarde is echter geen actuele marktwaarde, maar een officiële taxatie. Tussen 2020 en 2025 is de WOZ-waarde met 47% gestegen, van €194.000 naar €286.000.
Wat is de indeling van dit appartement?
Het appartement heeft 4 kamers, waarvan 3 slaapkamers, en 1 badkamer. De woning is verdeeld over 2 woonlagen en heeft een inhoud van 294 m³. Volgens de makelaar is de woonoppervlakte 89 m², terwijl de BAG-registratie 85 m² aangeeft. Het appartement ligt op de 2e woonlaag en heeft een balkon.
Wat is het funderingsrisico van deze woning?
Het funderingsrisico is gemiddeld, volgens openbare risicodata op adresniveau. Dit is een gebiedsindicatie, geen inspectie van deze specifieke woning. De woning is gebouwd in 1959, vóór 1970, en het postcodegebied valt in een KCAF-aandachtsgebied waar 100% van de panden vóór 1970 is gebouwd. Het is een indicatie op gebiedsniveau, geen diagnose van de staat van deze woning.
Hoe is het gesteld met geluidsoverlast in de buurt?
De geluidsbelasting van wegverkeer is 49 dB Lden, boven de geluidsnorm, volgens gegevens uit 2022. Spoorweglawaai is 36 dB Lden en vliegverkeer 18 dB Lden, beide onder de norm. Dit zijn indicaties op adresniveau uit de Atlas Leefomgeving, geen metingen ter plaatse. Het geeft een beeld van de geluidsomgeving, maar zegt niets over de geluidsisolatie van de woning zelf.
Welke voorzieningen zijn er in de buurt?
De Coop supermarkt zit op ongeveer 480 meter, en de AH to go op 860 meter. Het Willem Lodewijk Gymnasium is op 170 meter en ODS De Starter op 450 meter. De huisarts, Huisartsenpraktijk Paterswoldseweg, zit op 550 meter en de apotheek op 820 meter. De bushalte Groningen, Stadspark is op 250 meter met lijnen 3, 4, 133, 304, 314, 315, 324, 404 en 417. Het treinstation Groningen ligt op 860 meter.
Hoe is de buurt Laanhuizen om in te wonen?
Laanhuizen heeft ruim 1.300 inwoners, waarvan veel jongeren tussen 15 en 45 jaar. Bewoners van de wijk geven hun leefomgeving gemiddeld een 7,2. Een bewoner zegt: "Het is een sociale buurt waar mensen klaar staan voor elkaar en gemakkelijk een praatje maken." Een ander noemt het "een gezellige en voor mijn gevoel vrij veilige buurt." De meeste woningen zijn gebouwd tussen 1945 en 1970.
Wat is de gemiddelde verkooptijd in deze buurt?
Woningen in deze buurt worden gemiddeld in 18 dagen verkocht. Dat is een cijfer op basis van recente verkopen in Laanhuizen. Het zegt iets over de snelheid van de markt, maar niet over deze specifieke woning. De vraagprijs van dit appartement ligt rond het gemiddelde van de buurt, dat is €277.250.
Wat is het energielabel en wat betekent dat?
Het energielabel van deze woning is D. Dat is een gemiddeld label, maar het zegt niets over de bouwkundige staat van de woning. Het label geeft een indicatie van de energieprestatie, en bij label D kun je rekening houden met redelijke stookkosten. De woning heeft gedeeltelijk dubbel glas en een cv-ketel, volgens de makelaar.





