Appartement te koop: Praediniussingel 20-24, Groningen
KopenGroningenAppartementenPraediniussingel 20-24

Praediniussingel 20-24

Binnenstad-Zuid, Groningen

€ 1.950.000
Buurt Binnenstad-Zuid, GroningenBekijk buurt
Energiezuinige woning met label B
Lagere energiekosten dan het merendeel van de woningen
Ruim woonoppervlak van 267m²
121% groter dan gemiddeld in de buurt
Al 282 dagen op de markt
Gemiddeld in de buurt is 93 dagen
AI-samenvatting

Een ruim appartement in hartje Groningen

Dit appartement aan de Praediniussingel is een opvallend grote woning midden in de stad. Met 267 m² woonoppervlak biedt het veel ruimte, verdeeld over één woonlaag. Het is gebouwd in 1999, dus relatief modern voor de binnenstad. De vraagprijs van €1.950.000 is aan de hoge kant, ook vergeleken met andere appartementen in Groningen.

De buurt Binnenstad-Zuid

De woning ligt in de buurt Binnenstad-Zuid, een levendig deel van het centrum. Op basis van vier beoordelingen geven bewoners de buurt gemiddeld een 7,63. Een bewoner zegt: 'Leuke levendige buurt, wel af en toe een steekpartij hier en daar, maar heeft verder alles wat je nodig hebt.' Een ander noemt het 'gezellig' en waardeert dat 'bijna alles op loopafstand is'. De buurt telt veel studenten en alleenstaanden, met een gemiddelde huishoudensgrootte van 1,2.

Het dagelijks leven

Voor boodschappen kun je om de hoek terecht bij Albert Heijn (op 3 minuten lopen) of Coop (op 4 minuten). Ook zijn er meerdere basisscholen in de buurt, zoals ODS De Starter (op 9 minuten lopen) en De Vrije School Groningen Onderbouw (op 9 minuten). Het station is op 10 minuten lopen. De gemeente Groningen biedt een uitgebreid aanbod aan voorzieningen.

Aanbod

Op het moment van schrijven wordt de woning alleen via MooiWonen Makelaars aangeboden.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt4 augustus 2025
StatusBeschikbaar
Prijs€ 1.950.000
Prijs per m²€ 7.303
Woonoppervlakte267m²
Perceeloppervlakte3159m²
Bouwjaar1999
EnergielabelB
BuurtBinnenstad-Zuid
WijkCentrum
GemeenteGroningen

Locatie

Praediniussingel 20-24, Groningen

Ervaringen uit de buurt

Goed · 4 bewoners

8.0
Julia
25-06-2024
Leuke levendige buurt

Wel af en toe een steekpartij hier en daar, maar heeft verder alles wat je nodig hebt. Veel leuke mensen en winkels. Woon hier fijn. Wel rumoerig snachts.

7.3
Michel
30-09-2023
Gezellig

Leuke buurt en bijna alles op loopafstand. Enige wat jammer is dat er weinig tot geen groen in de straat/buurt is.

7.3
Casper
31-01-2023
Goed bereikbare locatie

Een fijne locatie met betrekking tot alle voorzieningen. Het station is dichtbij en met een paar minuten lopen sta je ook op een van de markten of de Herestraat (centrum). Echter bevindt hier zich ook de rosse buurt (mijn buurt) waar zich wat meer criminaliteit voordoet. Dit wordt wel gehandhaaft met preventieve maatregelen en politie dat snel op de been is. Voor de rest staan er ook mooie oude huizen tussen in deze buurt en heb ik een prettige straat qua buren.

8.0
Tim
30-01-2023
Rustige buurt

De Praediniussingel in Groningen is een prachtige en rustige straat met veel groen en mooie architectuur. Het is een perfecte plek, je hebt alle benodigde voorzieningen door het dichtbij gelegen Westerhaven. Ook al zit het dichtbij de stad, ervaar je niet de drukte van de stad. De omgeving is veilig en schoon, en er zijn diverse leuke parken en winkels in de buurt.

Buurt statistieken

Gegevens uit Binnenstad-Zuid

Inwoners6.975
Mannen52%
Vrouwen48%

Woningmarkt

Gegevens uit Binnenstad-Zuid

Woningvoorraad3.940
Gem. WOZ-waarde€ 283.000
Koopwoningen12%
Huurwoningen88%

Supermarkten

47 binnen 5 km

Albert Heijn
Brugstraat 14
303m
Coop
Paterswoldseweg 68-70
342m
AH to go
Stationsplein 3
351m

Scholen

80 binnen 5 km

ODS De Starter
Basisonderwijs · 360 leerlingen
707m
De Vrije School Groningen Onderbouw
Basisonderwijs · 378 leerlingen
735m
Willem Lodewijk Gymnasium
Voortgezet onderwijs · 690 leerlingen
788m

Veelgestelde vragen

Over Praediniussingel 20-24, Groningen

Welk energielabel heeft Praediniussingel 20-24?

De woning aan Praediniussingel 20-24 in Groningen heeft energielabel B.

Is de prijs van €1.950.000 reëel voor deze buurt?

De gemiddelde vraagprijs in Binnenstad-Zuid is €880.563, maar dat is inclusief kleinere woningen. De mediaanprijs ligt op €299.750. Dit appartement is met 267 m² uitzonderlijk groot, wat de hoge prijs verklaart. De gemiddelde prijs per m² in de buurt is €4.348, terwijl deze woning uitkomt op €7.303 per m². Het is daarmee een van de duurste opties in de buurt.

Hoe veilig is de buurt?

Bewoners noemen zowel de levendigheid als incidenten. Een review zegt: 'Wel af en toe een steekpartij hier en daar, maar heeft verder alles wat je nodig hebt.' Een ander noemt de rosse buurt in de omgeving, maar ook dat politie snel ter plaatse is. Het totale aantal misdrijven in de buurt is 2.391, maar dit cijfer zegt niets over de directe straat.

Wat is het energielabel van deze woning?

In de buurt heeft 42,9% van de koopwoningen label A+ en 14,3% label A. Omdat het bouwjaar 1999 is, kun je een redelijk zuinige woning verwachten, maar het exacte label is niet bekend.

Zijn er scholen in de buurt?

Ja, er zijn meerdere scholen op loopafstand. Basisscholen zoals ODS De Starter (707 m) en De Vrije School Groningen Onderbouw (735 m) zijn binnen 10 minuten lopen. Voor voortgezet onderwijs zijn er Willem Lodewijk Gymnasium (788 m) en CSG Augustinus (864 m) in de buurt.

Hoe is het openbaar vervoer?

Het treinstation ligt op 0,9 km afstand, ongeveer 10 minuten lopen. Daarmee is de woning goed bereikbaar per trein.

Wat voor type woning is dit precies?

Het is een appartement met een woonoppervlak van 267 m², gebouwd in 1999. Het is een koopwoning en geen kamer of corporatiewoning. De woning wordt aangeboden via MooiWonen Makelaars.

MooiWonen Makelaars
Mail beschikbaarQuicklane beschikbaar
Bekijk
Gevonden op 4 bronnen
MooiWonen Makelaars
agriplazamooiwonen.nl
Bekijk
MooiWonen Makelaars
mooiwonenmakelaars.nl