Koopwoningen Veldkamp-Getfert-West, Enschede
Ontdek koopwoningen in Veldkamp-Getfert-West en bekijk het actuele aanbod, marktcijfers en bewonersreviews direct op deze pagina.
Huizenprijzen en marktcijfers Veldkamp-Getfert-West, Enschede
De koopmarkt in Veldkamp-Getfert-West is relatief beperkt van omvang: slechts 31% van de woningvoorraad is koopwoning, terwijl 69% wordt verhuurd. Dat maakt het aanbod schaars, maar de woningen die wél te koop komen, laten uiteenlopende prijzen zien. Over de afgelopen twaalf maanden wisselden 26 woningen van eigenaar tegen een gemiddelde koopprijs van €427.327. De prijzen liepen uiteen van €225.000 tot €565.000, met een gemiddeld woonoppervlak van 126 m². Dat komt neer op een prijs van ongeveer €3.390 per vierkante meter. De WOZ-waarde in de buurt ligt op €232.000, wat merkbaar lager is dan het gemiddelde in de bredere wijk Binnensingelgebied (€271.000) en het gemeentelijk gemiddelde van Enschede (€284.000). Het verschil tussen WOZ-waarde en gerealiseerde verkoopprijzen is opvallend groot, wat erop wijst dat de woningen die hier verkocht worden vaak ruimer of kwalitatief sterker zijn dan de gemiddelde woning in de buurt. Het actuele aanbod en de gemiddelde vraagprijs vind je bovenaan deze pagina.
Wonen in Veldkamp-Getfert-West, Enschede
Veldkamp-Getfert-West is een compacte stadsbuurt aan de westkant van het Binnensingelgebied in Enschede. De buurt heeft een gemengd karakter: je vindt er rijtjeswoningen en vrijstaande woningen uit de naoorlogse periode naast wat nieuwere bebouwing, afgewisseld met groenstroken en rustige woonstraten. Het is geen buurt die opvalt door spectaculaire architectuur of een bruisend centrum, maar dat is ook niet waar bewoners voor kiezen. Mensen wonen hier omdat het gewoon goed geregeld is.
De bereikbaarheid is een van de sterkste punten. Bewoners beoordelen dit aspect met een 9.0, het hoogste deelcijfer van de buurt. Het centrum van Enschede is op de fiets binnen tien minuten bereikbaar, en via de nabijgelegen busverbindingen kom je snel bij station Enschede. Voor automobilisten biedt de ligging nabij de binnenring goede aansluitingen richting de A35 en A1, waarmee je Hengelo, Almelo en de rest van Twente bereikt. Parkeren is in de meeste straten geen probleem.
Qua voorzieningen scoort de buurt een 8.0. In de directe omgeving zijn supermarkten, basisscholen en medische voorzieningen aanwezig. Het stadscentrum van Enschede, met uitgebreider winkelaanbod, horeca en het Muziekcentrum Enschede, ligt op korte afstand. De buurt zelf heeft een groen karakter, met wat parkelementen en bomen langs de straten. Bewoners geven groen een 7.0, wat past bij een buurt die niet extreem groen is, maar ook niet stenig aanvoelt.
Minder sterk zijn veiligheid (6.0) en schoonheid (5.0). K. van der Vegt, één van de bewoners die een review achterliet, omschrijft de buurt als "vrij comfortabele woonomgeving" en noemt voldoende voorzieningen en aanspreekbare buren als pluspunten. Tegelijk wijst diezelfde bewoner op criminaliteit in de directe omgeving: diefstal van fietsen, scooters en spullen, en auto-inbraken. Dat is iets om rekening mee te houden als je overweegt hier een koophuis te kopen. De totaalscore van 7.0 geeft een eerlijk beeld: geen probleembuurt, maar ook geen zorgeloze idylle. Lees alle beoordelingen op de buurtpagina van Veldkamp-Getfert-West.
Vergeleken met buurbuurten heeft Veldkamp-Getfert-West een wat rustiger en meer residentieel karakter dan bijvoorbeeld City, dat dichter op het stadscentrum ligt en een ander type bewoner aantrekt. De Laares en Lasonder Zeggelt zijn alternatieve buurten in hetzelfde wijkgebied die het bekijken waard zijn als je in het Binnensingelgebied wilt wonen maar twijfelt over de precieze locatie. Ook Getfert ligt vlakbij en heeft een vergelijkbaar woonmilieu.
Voor wie is een koophuis in Veldkamp-Getfert-West interessant?
De buurt trekt een gemengde bevolking: veel eenpersoonshuishoudens (735), een grote groep 25- tot 45-jarigen en gezinnen. Dat maakt het een buurt die zowel voor starters als voor doorstromers relevant kan zijn, mits je de beperkte koopvoorraad accepteert. Met een gemiddelde verkoopprijs van ruim €427.000 is dit niet de goedkoopste instap in Enschede. Starters die meer betaalbare opties zoeken, doen er goed aan ook te kijken naar Hogeland - Velve of Twekkelerveld - T.H.T.. Houd er rekening mee dat het aanbod beperkt is en woningen relatief snel worden verkocht. Wie niet direct wil kopen, kan ook kijken naar huurwoningen in Veldkamp-Getfert-West als tijdelijk alternatief, al is het huursegment hier grotendeels in handen van woningcorporaties.
Wat bewoners zeggen over Veldkamp-Getfert-West
Veldkamp-Getfert-West krijgt een gemiddeld bewonerscijfer van 7.0 uit 10. De bereikbaarheid springt er positief uit met een 9.0, gevolgd door voorzieningen (8.0) en huisvesting (8.0). Veiligheid en schoonheid scoren lager, respectievelijk 6.0 en 5.0. Bewoner K. van der Vegt omschrijft het als een "vrij comfortabele woonomgeving" met "genoeg voorzieningen" en bewoners die "aanspreekbaar en fijn in de omgang" zijn, maar signaleert ook diefstal en auto-inbraken in de directe omgeving. Bekijk alle reviews en deelscores op de overzichtspagina van de buurt.
Koopwoningen vergelijken in en rond Veldkamp-Getfert-West
Op Buurtje.nl vind je koopwoningen in Veldkamp-Getfert-West samengebracht vanuit meer dan 1.500 bronnen, aangevuld met bewonersreviews en wijkdata die je nergens anders in deze combinatie vindt. Zo kun je eerst beoordelen of de buurt bij je past, en daarna pas naar het woningaanbod kijken. Wil je breder vergelijken? Bekijk dan ook de koopwoningen in het Binnensingelgebied als geheel, of verken andere wijken zoals Boswinkel - Stadsveld en Enschede-Noord. Voor een volledig overzicht van de Enschedese koopmarkt kun je terecht op de gemeentepagina. Meer over wat de gemeente te bieden heeft vind je ook op de website van de gemeente Enschede.
Veelgestelde vragen
Wat kost een koophuis in Veldkamp-Getfert-West?
Over de afgelopen twaalf maanden werden 26 woningen verkocht in Veldkamp-Getfert-West tegen een gemiddelde koopprijs van €427.327. De prijzen liepen uiteen van €225.000 tot €565.000, met een gemiddeld woonoppervlak van 126 m². Dat komt neer op ongeveer €3.390 per vierkante meter. De WOZ-waarde in de buurt ligt op €232.000, wat lager is dan de gerealiseerde verkoopprijzen, omdat de verkochte woningen doorgaans ruimer of hoogwaardiger zijn dan de gemiddelde woning in de buurt.
Wat is de WOZ-waarde in Veldkamp-Getfert-West?
De gemiddelde WOZ-waarde in Veldkamp-Getfert-West bedraagt €232.000. Dat ligt duidelijk onder het gemiddelde van de bredere wijk Binnensingelgebied (€271.000) en het gemeentelijk gemiddelde van Enschede (€284.000). Dit verschil weerspiegelt deels de hoge aandelen sociale huurwoningen in de buurt, waardoor de gemiddelde WOZ-waarde naar beneden wordt getrokken.
Hoe is het wonen in Veldkamp-Getfert-West?
Veldkamp-Getfert-West is een rustige, gemengde stadsbuurt met naoorlogse rijtjeswoningen en groenstroken. Bewoners waarderen de goede bereikbaarheid (score 9.0) en het voorzieningenniveau (8.0), maar zijn kritischer over veiligheid (6.0) en de uitstraling van de buurt (5.0). De totale bewonersscore is 7.0 uit 10. Het is een buurt die functioneel goed in elkaar zit, maar waarbij je rekening moet houden met incidentele diefstal en inbraken.
Is Veldkamp-Getfert-West geschikt voor starters?
Starters kunnen in Veldkamp-Getfert-West terecht, maar de gemiddelde verkoopprijs van ruim €427.000 maakt het geen klassieke startersbuurt. Het aanbod koopwoningen is bovendien beperkt: slechts 31% van de woningvoorraad is koopwoning. Wie als starter een woning wil kopen in Enschede, doet er goed aan ook andere wijken te verkennen waar de prijzen iets toegankelijker zijn. De buurt trekt vooral 25- tot 45-jarigen en eenpersoonshuishoudens.
Hoe is de bereikbaarheid van Veldkamp-Getfert-West?
Bereikbaarheid is het sterkste punt van Veldkamp-Getfert-West: bewoners geven dit een 9.0. Het centrum van Enschede is op de fiets binnen tien minuten bereikbaar. Busverbindingen zorgen voor een goede OV-ontsluiting richting station Enschede. Automobilisten profiteren van de nabijheid van de binnenring en de snelle aansluiting op de A35 en A1 richting Hengelo, Almelo en de rest van Twente.
Welk type woningen staan te koop in Veldkamp-Getfert-West?
Het woningaanbod in Veldkamp-Getfert-West bestaat voornamelijk uit naoorlogse rijtjeswoningen en enkele vrijstaande woningen. Het gemiddelde verkoopoppervlak lag de afgelopen twaalf maanden op 126 m², wat wijst op relatief ruime woningen. Een appartement kopen in Veldkamp-Getfert-West is minder gangbaar; het aanbod is overwegend grondgebonden. Bekijk het actuele aanbod bovenaan de pagina voor de meest recente beschikbaarheid.
Is er veel criminaliteit in Veldkamp-Getfert-West?
Bewoners beoordelen de veiligheid in Veldkamp-Getfert-West met een 6.0, wat het laagste deelcijfer is. Bewoner K. van der Vegt meldt in een review diefstal van fietsen, scooters en spullen, en auto-inbraken in de directe omgeving. Het gaat niet om een onveilige buurt in de meest ernstige zin, maar het is een aandachtspunt voor wie overweegt hier een woning te kopen. De totaalbeoordeling van 7.0 geeft aan dat bewoners de buurt over het geheel genomen positief waarderen.
Het is een fijne buurt met genoeg voorzieningen, er wonen veel verschillende gezinssamenstellingen en de bewoners zijn aanspreekbaar en fijn in de omgang. Al is in mijn directe omgeving toch sprake van criminaliteit zoals diefstal (fietsen/scooters/spullen) en (auto)inbraken. Het is een vrij groene buurt dicht bij het Volkspark, wat uiteraard aangenaam is, maar kan ook wat verbetering in aesthetiek gebruiken. In mijn directe omgeving kan de straat hygiene zeker verbeterd worden, met name de hoeveelheid afval op straat. Over het algemeen is de buurt goed te bereiken, maar voor het navigeren naar plekken centraler in de wijk moet meestal worden omgereden.
