Kopen›Heerlen›Tussenwoningen›Benzenraderweg 154

Benzenraderweg 154

Aarveld, Heerlen

€ 480.000
Buurt Aarveld, HeerlenBuurt
Ruim woonoppervlak van 237m²
31% groter dan gemiddeld in de buurt
PLUS op 281m afstand
10 supermarkten binnen 1 km
Populaire buurt voor starters
33% van de bewoners is tussen 25 en 45 jaar
AI-samenvatting

Een herenhuis met karakter in Aarveld

Dit herenhuis uit 1921 staat in Aarveld, een buurt in Heerlen waar het rustig wonen is. Met zes kamers en vijf slaapkamers verdeeld over drie woonlagen is er veel ruimte. De vraagprijs van €480.000 ligt 21% boven de gemiddelde vraagprijs van tussenwoningen in Heerlen, die op €395.750 ligt. Daarmee is de prijs aan de hoge kant.

Een woning met veel ruimte

De woning heeft volgens de makelaar zes kamers, waaronder vijf slaapkamers en één badkamer, verdeeld over drie woonlagen. De inhoud is 784 m³. Er is een achtertuin en de woning is in volle eigendom. De makelaar noemt HR-glas en voorzetramen als isolatie en een c.v.-ketel als verwarming. Volgens de BAG-registratie is de woonoppervlakte 237 m², terwijl de makelaar 172 m² opgeeft. Het perceel is in beide gevallen 134 m².

Leven in Aarveld

Aarveld telt ruim 1.200 inwoners, waarvan 61% alleenstaand is. Bewoners van de gemeente Heerlen geven hun leefomgeving gemiddeld een 6,8; een van hen zegt: "Fijne buurt, gemeenschap, rustig". Een ander noemt de buurt "super gezellig" maar wijst ook op asociaal gedrag en weinig parkeergelegenheid. Het zijn beoordelingen op gemeenteniveau, gebaseerd op 36 reviews. De buurt Aarveld heeft een woningvoorraad van 767 woningen, waarvan 38% eengezinswoningen zijn.

Voorzieningen en bereikbaarheid

De dagelijkse boodschappen kun je doen bij PLUS op 281 meter of Jan Linders op 750 meter. Basisschool Sint Tarcisius ligt op 295 meter en voortgezet onderwijs vind je bij De Nieuwe Thermen op 207 meter. De huisarts zit op 57 meter en de BENU Apotheek Aarveld op 97 meter. Buslijn 8 stopt op 26 meter bij de halte Heerlen, Leonard Stassenstraat. Het treinstation Heerlen ligt op 1,5 kilometer. De gemeente Heerlen heeft verder een ziekenhuis op 838 meter.

WOZ en risico-indicaties

De WOZ-waarde is €508.000 per 1 januari 2025, en de vraagprijs ligt 6% onder die waarde. Tussen 2020 en 2025 steeg de WOZ-waarde met 63%, van €311.000 naar €508.000. Op het adres geldt een geluidsbelasting van 58 dB van wegverkeer, boven de norm; spoor- en vliegverkeer blijven onder de norm. Het funderingsrisico is gemiddeld, een gebiedsindicatie omdat het pand vóór 1970 is gebouwd. Wateroverlast bij hevige regen is gemiddeld, het overstromingsrisico is laag en hittestress is gemiddeld. Dit zijn indicaties op gebiedsniveau, geen inspectie van deze woning.

Aanbod en bronnen

Op het moment van schrijven wordt de woning via meerdere kanalen aangeboden, waaronder Lassoo Makelaars & Taxateurs.

Deze samenvatting is met AI gemaakt en kan fouten bevatten. Controleer de gegevens altijd bij de aanbieder.

Kenmerken

Details van deze woning

Overdracht

StatusBeschikbaar
EigendomssituatieVolle eigendom
Aangeboden sinds20 augustus 2026
Datum ontdekt13 september 2026

Prijs

Vraagprijs€ 480.000
Prijs per m²€ 2.025
WOZ-waardepeildatum 01-01-2025€ 508.000

Energie

EnergielabelC
IsolatieHR-glas en voorzetramen
VerwarmingC.v.-ketel
Bespaar tot € 400 op je energierekeningVergelijk nu

Oppervlakten en inhoud

Woonoppervlakte172 m²
ObjectoppervlakteKadaster237 m²
Perceeloppervlakte134 m²
Inhoud784 m³
Verzeker je huis en spullenVerzekeren

Indeling

Kamers6
Slaapkamers5
Badkamers1
Woonlagen3

Bouw

Soort woningHerenhuis
Bouwjaar1921
Type omgevingIn een woonwijk

Buitenruimte

TuinAchtertuin

Ligging

BuurtAarveld
GemeenteHeerlen
Waardeontwikkeling
WOZ-waarde van dit adres · 2016 – 2026
WOZ-waarde Huidige vraagprijs

De WOZ-waarde wordt jaarlijks door de gemeente vastgesteld met 1 januari als peildatum, en loopt daarmee ongeveer een jaar achter op de markt. Het is een geschatte marktwaarde, geen verkoopprijs.

Veelgestelde vragen

Over Benzenraderweg 154, Heerlen

Hoe verhoudt de vraagprijs zich tot de WOZ-waarde?

De vraagprijs van €480.000 ligt 6% onder de WOZ-waarde van €508.000, die is vastgesteld op 1 januari 2025. De WOZ-waarde is de gemeentelijke taxatie en geen actuele marktwaarde. Tussen 2020 en 2025 is de WOZ-waarde met 63% gestegen, van €311.000 naar €508.000.

Hoeveel kamers en slaapkamers heeft deze woning?

Volgens de makelaar heeft de woning zes kamers, waaronder vijf slaapkamers en één badkamer, verdeeld over drie woonlagen. De inhoud is 784 m³. Er is een achtertuin en de woning is in volle eigendom. De isolatie bestaat uit HR-glas en voorzetramen, en de verwarming is een c.v.-ketel.

Wat is de woonoppervlakte van deze woning?

De BAG-registratie geeft een woonoppervlakte van 237 m², terwijl de makelaar 172 m² opgeeft. Het perceel is in beide gevallen 134 m². De prijs per m² is berekend op basis van de makelaar-opgave en bedraagt €2.791.

Hoe is het funderingsrisico op dit adres?

Het funderingsrisico is gemiddeld, volgens openbare risicodata op adresniveau. Dit is een gebiedsindicatie, geen inspectie van deze specifieke woning. Het pand is gebouwd vóór 1970, in 1921, en het postcodegebied valt in een KCAF-aandachtsgebied waar 100% van de panden vóór 1970 is gebouwd. De bodemsoort is zand.

Welke voorzieningen liggen in de buurt?

Op 281 meter zit een PLUS-supermarkt en op 750 meter Jan Linders. Basisschool Sint Tarcisius ligt op 295 meter en voortgezet onderwijs bij De Nieuwe Thermen op 207 meter. De huisarts zit op 57 meter en de apotheek op 97 meter. Buslijn 8 stopt op 26 meter bij de halte Heerlen, Leonard Stassenstraat.

Hoe is de geluidsbelasting op dit adres?

De geluidsbelasting van wegverkeer is 58 dB Lden, boven de geluidsnorm, volgens gegevens uit 2022. Spoorweglawaai is 8 dB Lden en vliegverkeer 37 dB Lden, beide niet boven de norm. Dit zijn indicaties op gebiedsniveau, geen metingen aan deze woning.

Wat is de gemiddelde vraagprijs in de buurt?

In de buurt Aarveld staan momenteel 4 koopwoningen te koop, met een gemiddelde vraagprijs van €395.750 en een mediaan van €399.000. De prijzen variëren van €345.000 tot €440.000. De vraagprijs van deze woning ligt 21% boven het buurtgemiddelde.

Hoe beoordelen bewoners de omgeving?

Bewoners van de gemeente Heerlen geven hun leefomgeving gemiddeld een 6,8, op basis van 36 beoordelingen. Een bewoner noemt het "Fijne buurt, gemeenschap, rustig", terwijl een ander wijst op asociaal gedrag en weinig parkeergelegenheid. Deze beoordelingen gaan over de gemeente, niet specifiek over deze buurt.

Wat is het energielabel en wat betekent dat?

De woning heeft energielabel C. Het label zegt iets over de energieprestatie, maar niet over de bouwkundige staat. De makelaar noemt HR-glas en voorzetramen als isolatie. Bij label C kun je energiekosten verwachten die lager liggen dan bij de minst zuinige labels, maar hoger dan bij zuinige labels.

Is er een treinstation in de buurt?

Het dichtstbijzijnde treinstation is Heerlen, op ongeveer 1,5 kilometer afstand. Daarnaast zijn er meerdere bushaltes in de directe omgeving, waaronder Heerlen, Leonard Stassenstraat op 26 meter en Heerlen, Benzenraderweg op 258 meter, beide met buslijn 8.