Een tussenwoning met karakter in ’t Harde
Aan de Lomodisweg 28 in ’t Harde staat een tussenwoning uit 1953, een eengezinswoning met vijf kamers verdeeld over drie woonlagen. Met een vraagprijs van €329.000 ligt deze woning 21% onder de buurtgemiddelde vraagprijs van €414.431. De woning wordt aangeboden via Kok & Heijkamp Makelaars B.V. en staat ook op Vastgoed Nederland. Vergelijk je hem met andere tussenwoningen in Elburg, dan is dit een betaalbaar instapmodel in de huidige markt.
De woning zelf
De woning heeft vier slaapkamers, één badkamer en een inhoud van 312 m³. De achtertuin is 66 m² groot en ligt op het noordoosten, lekker voor de ochtendzon. Volgens de makelaar is er geen isolatie aanwezig en wordt de woning verwarmd via een c.v.-ketel. De woning ligt aan een rustige weg in een woonwijk. De woonoppervlakte is volgens de BAG-registratie 83 m², terwijl de makelaar 87 m² opgeeft; het perceel is in beide bronnen 149 m².
Een buurt met oog voor elkaar
Met ruim 2.100 inwoners en een kwart 65-plussers is dit een gemêleerde buurt. Bewoners van de wijk geven hun leefomgeving gemiddeld een 8,2, gebaseerd op drie beoordelingen. Een bewoner zegt: "Het is een fijne gezellige buurt, waar nog naar elkaar wordt omgekeken." Een ander vult aan: "Iedereen kijkt naar elkaar om en let op elkaar, als er iets nodig is staan we voor elkaar klaar." Het is een buurt waar mensen elkaar kennen, zo blijkt ook uit de buurt ’t Harde Centrum.
Voorzieningen en bereikbaarheid
De dagelijkse boodschappen doe je bij Albert Heijn op 571 meter of Boni op 621 meter, allebei op loopafstand. Voor de kinderen zijn er meerdere basisscholen binnen een paar honderd meter, waaronder Kbs Daltonschool Jeanne d’Arc en Openbare Basisschool De Blerck. De huisarts en apotheek zitten om de hoek, op respectievelijk 128 en 124 meter. Buslijn 514 stopt op 401 meter bij De Hokseberg, en treinstation ’t Harde ligt op 1,4 kilometer. De gemeente Elburg biedt zo een complete basisvoorziening.
WOZ en risico-indicaties
De WOZ-waarde is vastgesteld op €317.000 per 1 januari 2025, en de vraagprijs ligt 4% boven die waarde. Tussen 2020 en 2025 steeg de WOZ-waarde met 63%, van €195.000 naar €317.000. Wat betreft risico’s: de geluidsbelasting van wegverkeer is 56 dB Lden, boven de norm, terwijl spoor- en vliegverkeer onder de norm blijven. Het funderingsrisico is laag, op zandgrond, maar het is een gebiedsindicatie. Wateroverlast bij hevige regen is gemiddeld, het overstromingsrisico is laag, en hittestress is nu laag maar wordt in 2050 gemiddeld ingeschat.
Aanbod en bronnen
Op het moment van schrijven wordt de woning via meerdere kanalen aangeboden, waaronder Kok & Heijkamp Makelaars B.V. en Vastgoed Nederland.
Deze samenvatting is met AI gemaakt en kan fouten bevatten. Controleer de gegevens altijd bij de aanbieder.
Kenmerken
Details van deze woning
Overdracht
Prijs
Energie
Oppervlakten en inhoud
Indeling
Bouw
Buitenruimte
De WOZ-waarde wordt jaarlijks door de gemeente vastgesteld met 1 januari als peildatum, en loopt daarmee ongeveer een jaar achter op de markt. Het is een geschatte marktwaarde, geen verkoopprijs.
Veelgestelde vragen
Over Lomodisweg 28, 'T Harde
Hoe verhoudt de vraagprijs zich tot de WOZ-waarde?
De WOZ-waarde van de woning is vastgesteld op €317.000 per 1 januari 2025. De vraagprijs van €329.000 ligt 4% boven die waarde. Dat betekent dat de vraagprijs iets hoger is dan de gemeentelijke taxatie, maar dat is geen oordeel over de marktwaarde. De WOZ-waarde is een officiële taxatie op een peildatum en kan afwijken van wat kopers bereid zijn te betalen.
Wat is de indeling van de woning?
De tussenwoning heeft vijf kamers, waaronder vier slaapkamers, en één badkamer. De woning is verdeeld over drie woonlagen en heeft een inhoud van 312 m³. De woonoppervlakte is volgens de BAG-registratie 83 m², terwijl de makelaar 87 m² opgeeft. Het perceel is 149 m² groot. Er is een achtertuin van 66 m² op het noordoosten.
Wat is het energielabel en wat betekent dat voor de stookkosten?
De woning heeft energielabel C. De makelaar vermeldt dat er geen isolatie aanwezig is. Dat kan hogere stookkosten tot gevolg hebben dan bij een woning met betere isolatie. Het label zegt niets over de bouwkundige staat van de woning, alleen over de energieprestatie. De c.v.-ketel zorgt voor de verwarming.
Hoe is de buurt ’t Harde Centrum?
De buurt heeft ruim 2.100 inwoners, waarvan 27% 65 jaar of ouder is. Bewoners van de wijk geven hun leefomgeving gemiddeld een 8,2, op basis van drie beoordelingen. Een bewoner zegt: "Het is een fijne gezellige buurt, waar nog naar elkaar wordt omgekeken." Een ander noemt het een "schone gezellige tussenstraat" waar mensen voor elkaar klaarstaan. Het is een buurt met sociale cohesie.
Welke voorzieningen zijn er in de buurt?
De Albert Heijn ligt op 571 meter en Boni op 621 meter, beide op loopafstand. Er zijn meerdere basisscholen binnen een paar honderd meter, waaronder Kbs Daltonschool Jeanne d’Arc en Openbare Basisschool De Blerck. De huisarts zit op 128 meter en de apotheek op 124 meter. Buslijn 514 stopt op 401 meter, en treinstation ’t Harde ligt op 1,4 kilometer.
Wat is het funderingsrisico van deze woning?
Het funderingsrisico is laag, volgens openbare risicodata op adresniveau. De woning is gebouwd in 1953 op zandgrond, wat gunstig is voor de fundering. Het is een gebiedsindicatie, geen inspectie van deze specifieke woning. De toelichting vermeldt dat het gebouw vóór 1970 is gebouwd, maar het risico blijft laag.
Hoe is de geluidssituatie rond de woning?
De geluidsbelasting van wegverkeer is 56 dB Lden, wat boven de geluidsnorm ligt. Spoorweglawaai is 27 dB Lden en vliegverkeer 11 dB Lden, beide onder de norm. Deze cijfers komen uit openbare risicodata en zijn indicaties op gebiedsniveau.
Wat is de gemiddelde vraagprijs in de buurt?
De gemiddelde vraagprijs in de buurt is €414.431, terwijl de mediaan op €374.475 ligt. De vraagprijs van deze woning is €329.000, wat 21% onder het buurtgemiddelde ligt. Er zijn momenteel 8 woningen te koop in de buurt, met prijzen variërend van €285.000 tot €569.000. Deze woning zit aan de onderkant van dat spectrum.
Waarom staat er geen isolatie in de woning?
De makelaar vermeldt in de advertentie dat er geen isolatie aanwezig is. Het energielabel C geeft aan dat de energieprestatie gemiddeld is, maar zonder isolatie kunnen de stookkosten hoger uitvallen. Er staat niet in de advertentie of er recentelijk isolatie is toegevoegd.





