Vrijstaande woning te koop: Jonenweg 7A, Giethoorn

Jonenweg 7A

Verspreide huizen polder Giethoorn-Zuid, Steenwijkerland

€ 1.200.000
Buurt Verspreide huizen polder Giethoorn-Zuid, GiethoornBekijk buurt
Energiezuinige woning met label B
Lagere energiekosten dan het merendeel van de woningen
Ruim woonoppervlak van 220m²
220m² woonoppervlakte
Vrijstaande woning
Geen directe buren
AI-samenvatting

Rust en ruimte in het groene Giethoorn

Deze vrijstaande woning aan de Jonenweg 7A in Giethoorn ademt rust en ruimte. Met 220 m² woonoppervlak op een perceel van maar liefst 2760 m² is er volop plek om te wonen en te leven. Het huis uit 2003 heeft energielabel B, wat duidt op een zuinige woning. De vraagprijs van € 1.200.000 is aan de hoge kant, maar past bij het aanbod van vrijstaande woningen in Steenwijkerland.

De buurt: Verspreide huizen polder Giethoorn-Zuid

De woning ligt in de buurt Verspreide huizen polder Giethoorn-Zuid, een rustig buitengebied met slechts 90 inwoners. Het is een plek waar je de stilte van het platteland ervaart. De meeste woningen zijn eengezinswoningen en koopwoningen. De buurt is niet stedelijk, met een omgevingsadressendichtheid van 147 adressen per km². Op basis van de beschikbare gegevens zijn er geen bewonersreviews, maar de cijfers spreken voor zich: een kleine, hechte gemeenschap. Meer over de buurt Verspreide huizen polder Giethoorn-Zuid.

Het dagelijks leven in de straat

Voor de dagelijkse boodschappen kun je terecht bij de PLUS, die op tien minuten lopen ligt (891 meter). Ook een kinderdagverblijf en basisschool O.B.S. De Punter zijn op loopafstand (1,6 km en 1,2 km). Voor het voortgezet onderwijs moet je iets verder, naar Steenwijk op 8,6 km. Het treinstation is op 9,9 km afstand. De gemeente Steenwijkerland biedt een mooie mix van natuur en voorzieningen.

Over de aanbieding

Op het moment van schrijven wordt de woning alleen via Greveling Makelaardij aangeboden.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt11 juli 2025
StatusBeschikbaar
Prijs€ 1.200.000
Prijs per m²€ 5.455
Woonoppervlakte220m²
Perceeloppervlakte2760m²
Bouwjaar2003
EnergielabelB
BuurtVerspreide huizen polder Giethoorn-Zuid
WijkGiethoorn
GemeenteSteenwijkerland

Locatie

Jonenweg 7A, Giethoorn

Buurt statistieken

Gegevens uit Verspreide huizen polder Giethoorn-Zuid

Inwoners90
Mannen50%
Vrouwen44%

Supermarkten

1 binnen 5 km

PLUS
Eendrachtsplein 4
891m
Coop
Molenstraat 27
6343m
PLUS
Dorpsstraat 10
6934m

Scholen

2 binnen 5 km

O.B.S. De Punter
Basisonderwijs · 186 leerlingen
1171m
KC De Lisdodde
Basisonderwijs · 112 leerlingen
4317m

Veelgestelde vragen

Over Jonenweg 7A, Giethoorn

Welk energielabel heeft Jonenweg 7A?

De woning aan Jonenweg 7A in Giethoorn heeft energielabel B.

Is € 1.200.000 een realistische prijs voor deze woning?

De vraagprijs van € 1.200.000 is aan de hoge kant, maar gezien het grote perceel van 2760 m² en de ruime woning van 220 m² met energielabel B, is het marktconform voor vrijstaande woningen in deze regio. Er zijn geen directe vergelijkingscijfers in de buurt, maar het aanbod in Steenwijkerland laat zien dat dergelijke woningen in prijs variëren.

Hoe rustig is het in de buurt Verspreide huizen polder Giethoorn-Zuid?

Het is er zeer rustig. De buurt telt slechts 90 inwoners en 34 woningen, verspreid over een groot poldergebied. De omgevingsadressendichtheid is laag (147 per km²), wat betekent dat je veel privacy en stilte hebt. Het is een ideale plek voor wie van het platteland houdt.

Zijn er voldoende voorzieningen in de buurt?

De basisvoorzieningen zijn op loopafstand: een PLUS-supermarkt op 891 meter, een kinderdagverblijf en basisschool op 1,6 km. Voor uitgebreidere voorzieningen, zoals voortgezet onderwijs en een treinstation, moet je naar Steenwijk (8,6 km). Het is dus een rustige locatie, maar niet geïsoleerd.

Wat is het energielabel en wat betekent dat voor de stookkosten?

De woning heeft energielabel B, wat betekent dat het een zuinige woning is. Je kunt lagere stookkosten verwachten dan bij een woning met een lager label. Het exacte bedrag hangt af van je gebruik, maar label B is een goede score.

Hoe groot is het perceel en wat kun je ermee?

Het perceel is 2760 m², wat zeer ruim is. Je hebt veel tuin en mogelijkheden voor bijvoorbeeld een moestuin, speelplek of gewoon veel groen. Het biedt volop privacy en buitenruimte.

Is de woning geschikt voor een gezin?

Met 220 m² woonoppervlak en een groot perceel is de woning zeker geschikt voor een gezin. Er zijn voldoende kamers (aantal niet gespecificeerd, maar vrijstaand met deze oppervlakte biedt veel mogelijkheden). De basisschool en het kinderdagverblijf zijn op loopafstand.