Vrijstaande woning te koop: Westerweg 27A, Purmerend

Westerweg 27A

Purmer-Zuid/Zuid, Purmerend

€ 2.500.000
Buurt Purmer-Zuid/Zuid, PurmerendBekijk buurt
Energiezuinige woning met label A+++
Lagere energiekosten dan het merendeel van de woningen
Nieuwbouw uit 2022
Voldoet meestal aan de laatste isolatie-eisen
Ruim woonoppervlak van 411m²
143% groter dan gemiddeld in de buurt
AI-samenvatting

Een vrijstaande woning met allure

Deze vrijstaande woning aan de Westerweg 27A in Purmerend is een echte blikvanger. Met een woonoppervlak van 411 m² op een perceel van maar liefst 7005 m² biedt het alle ruimte voor een gezin dat van rust en privacy houdt. Het huis is in 2022 gebouwd en heeft het hoogste energielabel A+++, wat betekent dat het zeer zuinig is. De vraagprijs van €2.500.000 is aan de hoge kant, maar past bij het formaat en de kwaliteit. Kijk ook eens naar andere vrijstaande woningen in Purmerend voor een idee van het aanbod.

De buurt Purmer-Zuid/Zuid

De woning ligt in de buurt Purmer-Zuid/Zuid, een rustige woonwijk met veel eengezinswoningen. De buurt telt bijna 7000 inwoners en heeft een gemengde bevolking: veel gezinnen met kinderen, maar ook ouderen. Het is een groene omgeving met een park of plantsoen op loopafstand. De sfeer is overwegend rustig en kindvriendelijk.

Leven in de straat

In de ochtend haal je snel een broodje bij de Albert Heijn of Vomar, beide op ongeveer tien minuten lopen. Voor de kinderen is er basisschool De Delta Beethoven om de hoek, en ook Kindcentrum De Vlieger is dichtbij. Het openbaar vervoer is goed: het treinstation ligt op 2,7 km afstand, dus met de fiets ben je er zo. De gemeente Purmerend biedt verder alle voorzieningen die je nodig hebt.

Bron en makelaar

Op het moment van schrijven wordt de woning alleen aangeboden via Arthur de Bock Makelaardij, thuis in wonen!

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt3 mei 2026
StatusBeschikbaar
Prijs€ 2.500.000
Prijs per m²€ 6.083
Woonoppervlakte411m²
Perceeloppervlakte7005m²
Bouwjaar2022
EnergielabelA+++
BuurtPurmer-Zuid/Zuid
WijkPurmer-Zuid
GemeentePurmerend

Locatie

Westerweg 27A, Purmerend

Buurt statistieken

Gegevens uit Purmer-Zuid/Zuid

Inwoners6.980
Mannen49%
Vrouwen51%

Woningmarkt

Gegevens uit Purmer-Zuid/Zuid

Woningvoorraad2.874
Gem. WOZ-waarde€ 416.000
Koopwoningen72%
Huurwoningen28%

Supermarkten

17 binnen 5 km

Albert Heijn
Van Burgplein 5-6
810m
Vomar
Van Burgplein 12
839m
PLUS
Zwanebloem 4
1700m

Scholen

42 binnen 5 km

Openbare Basisschool De Delta Beethoven
Basisonderwijs · 132 leerlingen
527m
Kindcentrum De Vlieger
Basisonderwijs · 399 leerlingen
893m
Waterland College - iHub onderwijs (voorh. Altra)
Speciaal onderwijs · 107 leerlingen
1079m

Veelgestelde vragen

Over Westerweg 27A, Purmerend

Welk energielabel heeft Westerweg 27A?

De woning aan Westerweg 27A in Purmerend heeft energielabel A+++.

Is €2.500.000 een realistische prijs voor deze woning?

De vraagprijs van €2.500.000 ligt fors boven het buurtgemiddelde van €796.250, maar dat komt doordat deze woning uitzonderlijk groot is (411 m²) en op een groot perceel staat. De gemiddelde prijs per m² in de buurt is €4.570, terwijl deze woning uitkomt op ongeveer €6.082 per m². Het is een uniek object in een overwegend oudere wijk, dus de prijs is marktconform voor dit type woning.

Hoe zuinig is energielabel A+++?

Energielabel A+++ is het best haalbare label en betekent dat de woning zeer energiezuinig is. In de buurt heeft slechts 14% van de koopwoningen label A+ of beter, dus deze woning steekt daar positief bovenuit. Je kunt lage stookkosten verwachten, al zijn exacte bedragen afhankelijk van je gebruik.

Wat voor onderhoud vergt een nieuwbouwwoning uit 2022?

Omdat de woning pas in 2022 is gebouwd, is er de eerste jaren weinig groot onderhoud te verwachten. De installaties, dak en gevel zijn nieuw. Wel is het verstandig om regulier onderhoud zoals het schoonmaken van dakgoten en het controleren van de cv-ketel niet te vergeten. Een bouwtechnische keuring is niet noodzakelijk, maar kan geruststellen.

Hoe is de bereikbaarheid van Purmerend?

Het treinstation Purmerend ligt op 2,7 km afstand, met regelmatige verbindingen naar Amsterdam en andere steden. Binnen de buurt zijn de meeste voorzieningen op loop- of fietsafstand.

Zijn er scholen in de buurt?

Ja, er zijn meerdere basisscholen op loopafstand, zoals Openbare Basisschool De Delta Beethoven (527 m) en Kindcentrum De Vlieger (893 m). Voor voortgezet onderwijs moet je iets verder reizen: de dichtstbijzijnde school is op 4 km afstand.

Wat is de sfeer in de buurt Purmer-Zuid/Zuid?

De buurt is rustig en groen, met veel eengezinswoningen en een gemengde bevolking. Er zijn veel gezinnen met kinderen, maar ook ouderen. Het park of plantsoen is op 400 meter afstand, ideaal om te wandelen. De sfeer is overwegend veilig en kindvriendelijk.