Museumkwartier
Noord-HollandAmsterdamMuseumkwartier

Museumkwartier, Amsterdam

Wijk in Amsterdam

8.2
Bewoners geven Museumkwartier een zeer goede beoordelingDeze score komt uit 2 reacties
Bekijk
Museumkwartier heeft 12.735 inwonersDe meeste zijn 25 tot 45 jaar oud
Er zijn 7.066 woningen in MuseumkwartierMomenteel staan er 141 te koop en 54 te huur
Energielabel A komt het vaakst voor in MuseumkwartierOp basis van geregistreerde woningen

Museumkwartier bevindt zich in de provincie Noord-Holland, in de gemeente Amsterdam De wijk heeft een totaal oppervlakte van 139 hectare, waarvan 131 hectare land en 7 hectare water is. De wijk is gecodeerd als WK0363KD. Het postcodegebied is 1071AA-1071ZZ.

Inwoners

Museumkwartier telt 12.735 inwoners. Hiervan is 48,7% man en 51,3% vrouw. De meeste inwoners zijn 25 tot 45 jaar (30,7%). De overige leeftijden zijn 25,4% voor '45 tot 65 jaar', 20,0% voor '65 jaar of ouder', 12,9% voor '0 tot 15 jaar' en 11,0% voor '15 tot 25 jaar'. Van de inwoners is 57,8% is ongehuwd, 32,5% is gehuwd, 6,3% is gescheiden en 3,3% is verweduwd. 6.615 inwoners komen uit Nederland, 2.985 komen uit Europa en 3.130 komen uit landen buiten Europa.

Er zijn 6.915 huishoudens in Museumkwartier. 50,7% daarvan zijn eenpersoonshuishoudens, 27,2% huishoudens zonder kinderen en 22,1% huishoudens met kinderen. De gemiddelde huishoudensgrootte is 1,8 personen. Landelijk ligt dit op 2,1 personen.

In Museumkwartier zijn er 10.000 inkomensontvangers. Het gemiddelde inkomen per inkomensontvanger is €94.100, wat €56.700 (152%) hoger is dan het nationale gemiddelde van €37.400. Per inwoner ligt het gemiddelde inkomen op €76.400, wat €45.600 (148%) hoger is dan het nationale gemiddelde van €30.800. De meeste inwoners van Museumkwartier zijn hoogopgeleid. 71,0% heeft HBO of WO, 20,5% heeft HAVO, VWO of MBO 2-4 en 8,5% heeft VMBO of MBO 1.

Van de 12.735 inwoners heeft ongeveer 65% betaald werk, wat neerkomt op 8.278 mensen. Dit is 0% lager dan het nationale gemiddelde van 65%. Het merendeel van de werknemers werkt in loondienst (68%), terwijl 32% als zelfstandige actief is. In Museumkwartier ontvangt 21% van de inwoners een uitkering. De grootste groep is die met een AOW-uitkering. 2.270 personen ontvangen deze uitkering.

Woningen

In Museumkwartier zijn er 7.066 woningen met een gemiddelde WOZ-waarde van €1.175.000. Hiervan is ongeveer 87% bewoond en 13% onbewoond. De meeste woningen zijn huurwoningen. Dit komt neer op 60% huurwoningen en 40% koopwoningen. Van de woningen is 40% in particulier bezit, 4% in handen van woningcorporaties, 55% van overige verhuurders en 1% heeft een onbekend eigendom. De meest voorkomende bouwperiodes in Museumkwartier zijn 1900-1925 (62%) en 1700-1900 (29%).

Koopwoningen

Momenteel zijn er geen woningen te koop in Museumkwartier. De nieuwste aangeboden woning is Van Eeghenstraat 32-2 door Engel & Völkers Amsterdam op Funda. Afgelopen jaar zijn er geen woningen verkocht in Museumkwartier.

Huurwoningen

Momenteel zijn er geen woningen te huur in Museumkwartier. De meest recentelijke woning is Heinzestraat 5-2 aangeboden door Valerius Rentals op Pararius. Afgelopen jaar zijn er geen woningen verhuurd in Museumkwartier.

Geen recente verhuurdata beschikbaar voor Museumkwartier.

Energie

In Museumkwartier zijn er 7.540 adressen met een geregistreerd energielabel. De meest voorkomende labels zijn G (43%), C (13%) en D (11%). Gemiddeld verbruikt een adres in Museumkwartier 2.590 kWh aan elektriciteit per jaar. Daarmee ligt het 2% lager dan het landelijke gemiddelde van 2.640 kWh. Het aardgasverbruik ligt met 1.170 m³ per jaar 19% boven het landelijke gemiddelde van 980 m³.

Voorzieningen

Huisarts
0,4 km
Apotheek
0,5 km
Ziekenhuis
2,8 km
Supermarkt
0,5 km
Treinstation
2,3 km
Dagverblijf
0,3 km
Basisschool
0,5 km
Middelbare school
0,6 km
Bekijk woningen in Museumkwartier

Vind gemakkelijk beschikbare woningen, scholen en supermarkten op onze kaart.

Bekijk 141 koopwoningen Bekijk 54 huurwoningen
Beoordeel Museumkwartier

Deel je mening en help bij het verbeteren van de buurt.

  • Minder dan 2 minuten tijd
  • Help woningzoekenden
  • Verbeter je buurt
Schrijf een beoordeling

Buurten in Museumkwartier

Kaart van Cornelis Schuytbuurt
8.4Cornelis SchuytbuurtBuurt
Kaart van Harmoniehofbuurt
8.0HarmoniehofbuurtBuurt
Kaart van Banpleinbuurt
BanpleinbuurtBuurt
Kaart van Concertgebouwbuurt
ConcertgebouwbuurtBuurt
Kaart van Duivelseiland
DuivelseilandBuurt
Kaart van Hondecoeterbuurt
HondecoeterbuurtBuurt
Kaart van Johannes Vermeerbuurt
Johannes VermeerbuurtBuurt
Kaart van Museumplein
MuseumpleinBuurt
Kaart van P.C. Hooftbuurt
P.C. HooftbuurtBuurt
Kaart van Vondelpark-Oost
Vondelpark-OostBuurt
8.2
Bewoners geven Museumkwartier een zeer goede beoordeling
Deze score komt uit 2 reacties
Praat mee
Veiligheid
Woningen
Hygiëne
Voorzieningen
Onderwijs
Gemeenschap
Groen
Bereikbaarheid

Ervaringen van Museumkwartier

Praat mee
8.0
Sonny
Gezin · Tussenwoning
Alles op orde, soms iets te.

De Harmoniehof is een nette en veilige buurt met goed onderhouden woningen, voldoende voorzieningen en een goede bereikbaarheid. Scholen en winkels zijn dichtbij en de omgeving is schoon en rustig. De gemeenschapszin kan beter: bewoners leven wat langs elkaar heen en er is weinig contact of gezamenlijke activiteiten. Meer buurtinitiatieven zouden de samenhang versterken.

8.4
CS
Gezin · Overig
Goede onder houding met veel voorzieningen

Het is een zeer fijne buurt. Er valt genoeg te doen met het Vondelpark om de hoek. Veel scholen voor mijn kinderen en genoeg supermarkten.

Statistieken over de inwoners

Leeftijden

Inwoners per leeftijds categorie

Huishoudensverhouding

Huishoudens per categorie
3.505Eenpersoonshuishoudens
1.880Huishoudens zonder kinderen
1.530Huishoudens met kinderen

Geslacht

Inwoners per geslacht
Mannen
Vrouwen

Burgerlijke staat

Inwoners per burgerlijke staat
Gehuwd
Ongehuwd
Gescheiden
Verweduwd

Herkomst

Inwoners per categorie herkomst
Nederland
Europa
Buiten Europa

Arbeid & inkomen

Arbeidsparticipatie en gemiddeld inkomen
€76.400 P.J.gemiddeld per inwoner149% boven landelijk gemiddelde
€94.100 P.J.gemiddeld per inkomstenontvanger152% boven landelijk gemiddelde
1%is in loondienst
0%werkt zelfstandig
1%
van de inwoners heeft werk
72%
is het landelijk gemiddelde

Opleidingsniveau

Inwoners per opleidingsniveau
VMBO, MBO 1
HAVO/VWO, MBO 2-4
HBO-WO

Vermogen

Mediaan vermogen per huishouden
Museumkwartier
Nederland

Uitkeringen

Inwoners per uitkering
Bijstand
AO
WW
Sponsored
Bekijk meer dan 250 onderwerpen over Museumkwartier in duidelijke cijfers en grafieken op AlleCijfers.nl!
Bekijk op AlleCijfers.nl

Woningmarkt in Museumkwartier

Verkoopprijs koop · Q2 2026
€1.584.488
gemiddeld▼ 9,0%
€1.495.000
mediaan▼ 8,8%
41 verkopen · t.o.v. Q1 2026
€/m² koop · Q2 2026
€11.079
gemiddeld▼ 19,7%
€10.500
mediaan▼ 4,7%
+206% vs. landelijk gemiddelde
Huurprijs · Q2 2026
€3.433
gemiddeld▼ 9,4%
€3.300
mediaan▼ 5,7%
120 verhuringen · t.o.v. Q1 2026
€/m² huur · Q2 2026
€40,4
gemiddeld▲ 3,1%
€38,9
mediaan▲ 2,3%
+76% vs. landelijk gemiddelde

Prijsontwikkeling koop

Verkoopprijs per kwartaal · Q3 '25 – Q2 '26
Gemiddeld
Mediaan

Prijsontwikkeling huur

Huurprijs per kwartaal · Q3 '25 – Q2 '26
Gemiddeld
Mediaan

Koopmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
33 dagen ▼ 19,3%
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
193
verkopen in afgelopen jaar
139 m²
gemiddelde woonoppervlakte
+206%
duurder dan landelijk gemiddelde

Huurmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
28 dagen ▲ 220,3%
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
480
verhuringen in afgelopen jaar
99 m²
gemiddelde woonoppervlakte
+76%
duurder dan landelijk gemiddelde

Bouwjaar

Leeftijd van de woningvoorraad

Energielabels

Duurzaamheid van de woningvoorraad

Woonoppervlakte

Verdeling van woninggroottes

Statistieken over de woningen

Type woningen

Adressen per type woning

Bouwperiodes

Adressen per bouwperiode

Labels

Adressen per energielabel

Energieverbruik

Gemiddeld per adres, vergeleken met Nederland
Aardgas (m³)
Museumkwartier
1.170
Nederland
1.280
Elektriciteit (kWh)
Museumkwartier
2.590
Nederland
2.810

Veelgestelde vragen over Museumkwartier

Wat voor woningen staan er in Museumkwartier?

De woningvoorraad is overwegend vooroorlogs — 95% van de woningen is van vóór 1945. Daarnaast is het meest voorkomende type is appartementen (92%).

Wat moet je betalen voor een koophuis in Museumkwartier?

Een koopwoning in Museumkwartier werd afgelopen jaar gemiddeld aangeboden voor €1.587.503 (€12.220 per m²). Daarmee ligt het 206% boven het Nederlands gemiddelde. Afgelopen kwartaal daalden de prijzen met 9%.

Wat betaal je voor een huurwoning in Museumkwartier?

Een huurwoning in Museumkwartier kostte gemiddeld €3.703 per maand (€39 per m²). Dat is 76% boven het landelijk gemiddelde.

Wie wonen er in Museumkwartier?

Wijk Museumkwartier telt 12.735 inwoners. De grootste leeftijdsgroep is 25 tot 45 jaar (31%). Opvallend: 51% van de huishoudens is een eenpersoonshuishouden.

Hoe duurzaam is het woningaanbod in Museumkwartier?

Het woningaanbod in Museumkwartier is opvallend zuinig: 61% heeft een label A, A+ of B. Het gemiddeld aardgasverbruik per huishouden ligt op 1.170 m³ per jaar.

Welke voorzieningen liggen in de buurt van Museumkwartier?

Vanuit Museumkwartier bereik je gemiddeld een supermarkt op 0,5 km, een huisarts op 0,4 km, een treinstation op 2,3 km, een basisschool op 0,5 km (hemelsbreed, bron: CBS).

Wat is het actuele woningaanbod in Museumkwartier?

Op dit moment vind je in Museumkwartier 141 koopwoningen en 54 huurwoningen.

Buurtje.nl
Als eerste reageren?Download de gratis Buurtje.nl app
Bekijk