Woning te koop: Groenmarkt 84, Dordrecht

Groenmarkt 84

Groenmarkt en omgeving, Dordrecht

€ 1.200.000
Buurt Groenmarkt en omgeving, DordrechtBekijk buurt
Ruim woonoppervlak van 323m²
323m² woonoppervlakte
Albert Heijn op 291m afstand
10 supermarkten binnen 1 km
Populaire buurt voor doorstromers
33% van de bewoners is 45-65 jaar
AI-samenvatting

Een statig herenhuis aan de Groenmarkt

Dit monumentale pand uit 1825 aan de Groenmarkt ademt historie. Met 323 vierkante meter woonoppervlak is er ruimte voor een groot gezin of wie graag royale vertrekken heeft. De vraagprijs van €1.200.000 is aan de hoge kant, maar past bij een woning van dit formaat en karakter in de Dordtse binnenstad. Vergelijk het met andere woningen in Dordrecht om een beeld te krijgen.

Buurt Groenmarkt en omgeving

De buurt Groenmarkt en omgeving is een levendige, dichtbebouwde stadswijk. Op basis van twee beoordelingen geven bewoners een 8,07. Een bewoner zegt: "Mensen gaan goed met elkaar om kijken ook naar elkaar om." Een ander noemt het "een goede en beschaafde buurt" en voelt zich er veilig. De buurt telt 775 inwoners, met veel eenpersoonshuishoudens en een mix van leeftijden.

Leven in de straat

In de ochtend haal je brood bij de Albert Heijn om de hoek (twee straten verder) of bij de SPAR even verderop. Voor de kinderen is de Leonardoschool op loopafstand, en ook Jenaplan basisschool De Statenschool zit vlakbij. De gemeente Dordrecht biedt een compacte stad met alle voorzieningen binnen handbereik.

Bron

Op het moment van schrijven wordt de woning alleen via Waltmann Makelaars Dordrecht op Funda aangeboden.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt3 mei 2026
StatusBeschikbaar
Prijs€ 1.200.000
Prijs per m²€ 3.715
Woonoppervlakte323m²
Perceeloppervlakte76m²
Bouwjaar1825
BuurtGroenmarkt en omgeving
WijkBinnenstad
GemeenteDordrecht

Locatie

Groenmarkt 84, Dordrecht

Ervaringen uit de buurt

Zeer goed · 2 bewoners

8.1
Wilma lambeek baan
29-01-2026
Gezellige buurt

Mensen gaan goed met elkaar om kijken ook naar elkaar om

8.0
Brian
19-08-2024
Een goede en beschaafde buurt

Ik boel me altijd veilig

Buurt statistieken

Gegevens uit Groenmarkt en omgeving

Inwoners775
Mannen54%
Vrouwen46%

Supermarkten

44 binnen 5 km

Albert Heijn
Achterom 42
291m
SPAR
Grote Markt 75
349m
Dirk
Cornelis de Wittstraat 84
463m

Scholen

103 binnen 5 km

Leonardoschool
Basisonderwijs · 86 leerlingen
365m
Jenaplan basisschool De Statenschool
Basisonderwijs · 172 leerlingen
375m
Landelijk Onderwijs aan Varende Kinderen
Basisonderwijs · 120 leerlingen
401m

Veelgestelde vragen

Over Groenmarkt 84, Dordrecht

Is €1.200.000 een realistische prijs voor deze woning?

De vraagprijs van €1.200.000 is aan de hoge kant voor een woning van 323 m² in Dordrecht. Het bouwjaar 1825 en de monumentale status kunnen onderhoudskosten met zich meebrengen. Vergelijk met andere koopwoningen in de binnenstad om te zien of de prijs marktconform is.

Hoe veilig is de buurt Groenmarkt en omgeving?

Uit buurtreviews blijkt dat bewoners zich veilig voelen. Een bewoner zegt: 'Ik boel me altijd veilig.' Het aantal misdrijven in de buurt is 67, maar zonder context is dat lastig te duiden. De gemiddelde beoordeling van de buurt is een 8,07.

Zijn er goede scholen in de buurt?

Ja, er zijn meerdere basisscholen op loopafstand. De Leonardoschool zit op 365 meter, Jenaplan basisschool De Statenschool op 375 meter, en IKC de Wereldwijzer op 477 meter. Voor voortgezet onderwijs is de dichtstbijzijnde school op 1,6 km.

Wat is de stedelijkheidsgraad van deze buurt?

De buurt is zeer sterk stedelijk, met een omgevingsadressendichtheid van 4030 adressen per km². Dat betekent veel voorzieningen en levendigheid, maar ook drukte. Het is een typische binnenstadswijk.

Hoe oud is de woning en wat betekent dat voor onderhoud?

De woning is gebouwd in 1825, dus ruim 200 jaar oud. Monumentale panden kunnen specifieke onderhoudseisen hebben, zoals aan houtwerk, dak en fundering. Het energielabel is niet bekend, maar oudere huizen hebben vaak minder goede isolatie.

Zijn er parkeermogelijkheden in de buurt?

In de binnenstad van Dordrecht is parkeren vaak betaald en beperkt. De woning ligt aan de Groenmarkt, een centrale locatie. Het is aan te raden om de parkeersituatie ter plekke te bekijken.