Tussenwoning te koop: Wijnstraat 223, Dordrecht
KopenDordrechtTussenwoningenWijnstraat 223

Wijnstraat 223

Grote Markt en omgeving, Dordrecht

€ 1.295.000
Buurt Grote Markt en omgeving, DordrechtBekijk buurt
Ruim woonoppervlak van 528m²
106% groter dan gemiddeld in de buurt
SPAR op 150m afstand
10 supermarkten binnen 1 km
Populaire buurt voor starters
36% van de bewoners is 25-45 jaar
AI-samenvatting

Wijnstraat 223: een monumentale tussenwoning in hartje Dordrecht

Deze tussenwoning uit 1800 is een statig pand met een woonoppervlak van 528 m², verdeeld over meerdere lagen. Het perceel is 190 m², wat voor een historisch pand in de binnenstad ruim is. De woning ademt geschiedenis, met hoge plafonds, authentieke details en royale kamers. Met een vraagprijs van € 1.295.000 is dit een aanzienlijk bedrag, maar voor een woning van dit formaat en op deze locatie is dat marktconform. Vergelijk je met andere tussenwoningen in Dordrecht, dan valt op dat dit een van de duurdere exemplaren is, maar ook een van de grootste.

Buurt Grote Markt en omgeving

De woning staat in de buurt Grote Markt en omgeving, het historische centrum van Dordrecht. De buurt telt 565 inwoners, met veel eenpersoonshuishoudens (245) en relatief weinig gezinnen met kinderen (40). De sfeer is stedelijk en levendig, met veel voorzieningen op loopafstand. De omgevingsadressendichtheid is hoog (3712 adressen per km²), wat typerend is voor een binnenstad. Er zijn geen buurtreviews beschikbaar, maar de cijfers schetsen een beeld van een dynamische, dichtbevolkte wijk.

Leven in de straat

Doordeweeks haal je je brood bij de SPAR, die om de hoek zit op 150 meter. Voor de wekelijkse boodschappen loop je naar de Albert Heijn op 413 meter of de Dirk op 531 meter. Kinderen gaan naar de Jenaplan basisschool De Statenschool (182 meter) of IKC de Wereldwijzer (236 meter). Het voortgezet onderwijs is op 1,5 km afstand. De gemeente Dordrecht biedt een compacte stad met alle voorzieningen dichtbij.

Bron

Op het moment van schrijven wordt de woning alleen via ZOOMER Makelaardij aangeboden.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt3 mei 2026
StatusBeschikbaar
Prijs€ 1.295.000
Prijs per m²€ 2.453
Woonoppervlakte528m²
Perceeloppervlakte190m²
Bouwjaar1800
BuurtGrote Markt en omgeving
WijkBinnenstad
GemeenteDordrecht

Locatie

Wijnstraat 223, Dordrecht

Buurt statistieken

Gegevens uit Grote Markt en omgeving

Inwoners565
Mannen55%
Vrouwen46%

Woningmarkt

Gegevens uit Grote Markt en omgeving

Woningvoorraad379
Gem. WOZ-waarde€ 266.000
Koopwoningen34%
Huurwoningen66%

Supermarkten

45 binnen 5 km

SPAR
Grote Markt 75
150m
Albert Heijn
Achterom 42
413m
Dirk
Cornelis de Wittstraat 84
531m

Scholen

103 binnen 5 km

Jenaplan basisschool De Statenschool
Basisonderwijs · 172 leerlingen
182m
IKC de Wereldwijzer
Basisonderwijs · 126 leerlingen
236m
Leonardoschool
Basisonderwijs · 86 leerlingen
251m

Veelgestelde vragen

Over Wijnstraat 223, Dordrecht

Is € 1.295.000 een realistische prijs voor deze woning?

De vraagprijs van € 1.295.000 is hoog, maar past bij een woning van 528 m² in de historische binnenstad van Dordrecht. Vergelijkbare panden in deze buurt zijn schaars, dus een directe prijsvergelijking is lastig. De prijs per m² ligt rond de € 2.450, wat voor een monumentaal pand in het centrum niet uitzonderlijk is.

Hoe is de bereikbaarheid van deze woning?

De woning ligt in het centrum van Dordrecht, op 1,3 km van het treinstation. Dat is ongeveer 15 minuten lopen. Parkeren in de binnenstad is betaald, maar er zijn parkeergarages in de buurt. Openbaar vervoer is goed: bushaltes zijn op loopafstand.

Wat voor onderhoud vraagt een woning uit 1800?

Een monumentaal pand uit 1800 heeft regelmatig onderhoud nodig, vooral aan het dak, de gevel en de houten kozijnen. De woning heeft waarschijnlijk enkel glas, wat de stookkosten verhoogt. Het energielabel is niet bekend, maar bij een bouwjaar van 1800 is isolatie vaak beperkt.

Zijn er voorzieningen in de buurt?

Ja, de buurt heeft alle dagelijkse voorzieningen op loopafstand. De dichtstbijzijnde supermarkt (SPAR) is op 150 meter, en er zijn meerdere basisscholen binnen 300 meter. Ook een huisartsenpraktijk (0,3 km) en een bibliotheek (0,3 km) zijn dichtbij. Het centrum van Dordrecht met winkels, restaurants en cultuur ligt om de hoek.

Wat is de sfeer in de buurt Grote Markt en omgeving?

De buurt is stedelijk en levendig, met veel eenpersoonshuishoudens en een mix van bewoners. Het is een historische binnenstad met veel horeca, winkels en culturele voorzieningen. De omgevingsadressendichtheid is hoog, wat betekent dat het er druk is. Er zijn relatief weinig kinderen, dus het is vooral een buurt voor volwassenen en stellen.

Hoeveel kamers heeft deze woning?

Met een woonoppervlak van 528 m² en een bouwjaar van 1800 is het aannemelijk dat er meerdere woonlagen zijn met diverse kamers. Voor exacte informatie kun je het beste contact opnemen met de makelaar.