Appartement te koop: Berckheydestraat 14ZW, Haarlem
KopenHaarlemAppartementenBerckheydestraat 14ZW

Berckheydestraat 14ZW

Frans Halsbuurt, Haarlem

€ 729.000
Buurt Frans Halsbuurt, HaarlemBekijk buurt
Al 145 dagen op de markt
Gemiddeld in de buurt is 81 dagen
AH to go op 458m afstand
10 supermarkten binnen 1 km
Populaire buurt voor starters
41% van de bewoners is 25-45 jaar
AI-samenvatting

Een appartement met karakter in de Frans Halsbuurt

Dit appartement aan de Berckheydestraat in Haarlem ademt de sfeer van een oude stadswijk. Met 51 m² woonoppervlak is het compact, maar de ligging in de Transvaalwijk maakt veel goed. De vraagprijs van €729.000 is aan de hoge kant voor deze oppervlakte, maar past bij de schaarste aan koopappartementen in deze buurt. Vergelijk het met andere appartementen in Haarlem om een beeld te krijgen.

De buurt: Frans Halsbuurt

De Frans Halsbuurt is een levendige, dichtbebouwde wijk met veel vooroorlogse panden. Het is een plek waar je de stad voelt: hoge bevolkingsdichtheid, veel eenpersoonshuishoudens en een mix van jong en oud. De buurt heeft geen bewonersreviews in de data, maar op basis van CBS-cijfers is het een stedelijke omgeving met een doorsnee inkomen. De sfeer wordt bepaald door de historische straatjes en de nabijheid van voorzieningen. Lees meer over de buurt Frans Halsbuurt.

Het leven in de straat

Doordeweeks haal je je brood bij de Albert Heijn om de hoek (520 m) of de Dekamarkt twee straten verder (622 m). Voor de kinderen is Basisschool De Ark op loopafstand (367 m) en Openbare Basisschool Ter Cleeff (561 m) ook dichtbij. Het station is tien minuten lopen (1,0 km). De gemeente Haarlem biedt verder alles wat je nodig hebt.

Over deze aanbieding

Op het moment van schrijven wordt de woning via meerdere kanalen aangeboden, waaronder Centraal Makelaardij Haarlem B.V. en Funda.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt19 december 2025
StatusBeschikbaar
Prijs€ 729.000
Prijs per m²€ 14.294
Woonoppervlakte51m²
Perceeloppervlakte66m²
Bouwjaar1900
BuurtFrans Halsbuurt
WijkTransvaalwijk
GemeenteHaarlem

Locatie

Berckheydestraat 14ZW, Haarlem

Buurt statistieken

Gegevens uit Frans Halsbuurt

Inwoners1.940
Mannen50%
Vrouwen50%

Woningmarkt

Gegevens uit Frans Halsbuurt

Woningvoorraad974
Gem. WOZ-waarde€ 476.000
Koopwoningen53%
Huurwoningen47%

Supermarkten

49 binnen 5 km

AH to go
Kennemerplein 14
458m
Albert Heijn
Santpoorterstraat 41
520m
Dekamarkt
Mr. Cornelisstraat 52-56
622m

Scholen

104 binnen 5 km

ISK Haarlem
Voortgezet onderwijs · 274 leerlingen
198m
Basisschool De Ark
Basisonderwijs · 593 leerlingen
367m
Basisschool de Werkschuit
Basisonderwijs · 191 leerlingen
386m

Veelgestelde vragen

Over Berckheydestraat 14ZW, Haarlem

Is €729.000 een realistische prijs voor 51 m²?

De vraagprijs is hoog in vergelijking met het gemiddelde van €5.928 per m² in de buurt, maar de woning is een appartement in een gewilde vooroorlogse wijk. De gemiddelde verkoopprijs in de buurt ligt rond €663.400, dus het is aan de bovenkant van de markt.

Hoe is de buurt voor eenpersoonshuishoudens?

De Frans Halsbuurt heeft veel eenpersoonshuishoudens (575 van de 1.940 inwoners) en een gemiddelde huishoudensgrootte van 1,8. Dat past goed bij een compact appartement. De buurt is stedelijk met veel voorzieningen op loopafstand.

Wat is het energielabel van deze woning?

Omdat het bouwjaar 1900 is, kun je hoge stookkosten verwachten.

Zijn er scholen in de buurt?

Ja, er zijn meerdere scholen op loopafstand. Basisschool De Ark (367 m) en Openbare Basisschool Ter Cleeff (561 m) zijn goede opties. Voor voortgezet onderwijs is ISK Haarlem (198 m) dichtbij.