Appartement te huur: Hartingstraat 161, Utrecht
Onder optie
HurenUtrechtAppartementenHartingstraat 161

Hartingstraat 161

Hooch Boulandt, Utrecht

€ 2.200 p.m.
Buurt Hooch Boulandt, UtrechtBekijk buurt
Onder optie
Er is een optie genomen op deze woning
Energiezuinige woning met label B
Lagere energiekosten dan het merendeel van de woningen
Albert Heijn op 383m afstand
10 supermarkten binnen 1 km
AI-samenvatting

Rustig wonen in de Binnenstad

Dit appartement aan de Hartingstraat ligt in een verrassend stille hoek van de Utrechtse Binnenstad. Achter de drukke singel, tussen het spoor en het water, vind je een oase van rust. De woning uit 1992 is 80 m² groot en heeft energielabel B, wat duidt op een redelijk zuinige woning. Met een huurprijs van €2.200 per maand zit deze woning iets onder het gemiddelde van vergelijkbare appartementen in Utrecht, wat het een marktconforme prijs maakt.

De buurt Hooch Boulandt

De buurt Hooch Boulandt is een rustig deel van de Binnenstad. Een bewoner zegt: "Ik woon aan de singel waar het vrij druk is met verkeer, maar de straten er achter (tussen de singel en het spoor) zijn juist erg stil en rustig." De buurt telt ruim 2.000 inwoners, met veel eenpersoonshuishoudens en een gemiddelde leeftijd van rond de 35 jaar. Het is een stedelijke omgeving met een hoge dichtheid aan voorzieningen.

Leven in de straat

Voor dagelijkse boodschappen loop je naar de Albert Heijn om de hoek (383 m) of de Jumbo (441 m). Ook de PLUS en Coop zijn op loopafstand. Voor kinderen zijn er basisscholen zoals de Agatha Snellenschool (486 m) en odbs Puntenburg (587 m) vlakbij. Het treinstation van Utrecht is op tien minuten lopen. De gemeente Utrecht biedt een uitgebreid aanbod aan cultuur en uitgaansgelegenheden.

Over de aanbieding

Op dit moment wordt de woning via meerdere kanalen aangeboden, waaronder Covers Wonen Makelaars & Taxateurs.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt12 november 2025
StatusOnder optie
Prijs€ 2.200 p.m.
Prijs per m²€ 28 p.m.
Woonoppervlakte80m²
Perceeloppervlakte4737m²
Bouwjaar1992
EnergielabelB
BuurtHooch Boulandt
WijkBinnenstad
GemeenteUtrecht

Locatie

Hartingstraat 161, Utrecht

Ervaringen uit de buurt

Goed · 1 bewoner

7.3
Myrthe
26-09-2025
Een stil deel van een drukke buurt

Ik woon aan de singel waar het vrij druk is met verkeerd maar de straten er achter (tussen de singel en het spoor) zijn juist erg stil en rustig. Dit komt ook omdat er weinig voorzieningen zijn in dit deel. Wel kan je makkelijk lopend alle nodige winkels bereiken. Door de weinige cafe’s in deze straten is we weinig gemeensschapszin. De stille straten achter het huis zijn soms wel een eng als je er savonds doorheen moet lopen. Vooral het stuk vanaf het centraal station naar huis komt langs donkere parkjes en kantoren die savonds leeg zijn. Het wonen aan de singel is afgezien van het verkeer erg fijn omdat je meteen langs de singel in het groen kan (hard)lopen. Hygiëne is prima. De prullenbakken zitten niet vaak te vol.

Buurt statistieken

Gegevens uit Hooch Boulandt

Inwoners2.090
Mannen50%
Vrouwen50%

Woningmarkt

Gegevens uit Hooch Boulandt

Woningvoorraad1.108
Gem. WOZ-waarde€ 537.000
Koopwoningen61%
Huurwoningen39%

Supermarkten

65 binnen 5 km

Albert Heijn
Twijnstraat 8
383m
Jumbo
Twijnstraat 46
441m
PLUS
Croeselaan 297-299
477m

Scholen

132 binnen 5 km

Agatha Snellenschool
Basisonderwijs · 196 leerlingen
486m
odbs Puntenburg
Basisonderwijs · 52 leerlingen
587m
Openbare Basisschool De Kleine Dichter
Basisonderwijs · 361 leerlingen
597m

Veelgestelde vragen

Over Hartingstraat 161, Utrecht

Welk energielabel heeft Hartingstraat 161?

De woning aan Hartingstraat 161 in Utrecht heeft energielabel B.

Is €2.200 per maand een eerlijke prijs voor dit appartement?

De vraagprijs van €2.200 ligt iets onder de gemiddelde huurprijs van €2.423 in de buurt, en ook onder de mediaan van €2.275. Met 80 m² komt dat neer op €27,50 per m², wat iets lager is dan het gemiddelde van €27,78 per m² in Hooch Boulandt. De prijs is daarmee marktconform en niet buitensporig hoog.

Hoe rustig is het in de Hartingstraat?

De Hartingstraat ligt in een stil deel van de Binnenstad, tussen de singel en het spoor. Een bewoner beschrijft de straten achter de singel als 'erg stil en rustig', mede doordat er weinig voorzieningen zijn. Wel kan het 's avonds donker aanvoelen, vooral richting het station. Overdag is het een fijne, rustige plek om te wonen.

Zijn er voldoende winkels en scholen in de buurt?

Ja, er zijn meerdere supermarkten op loopafstand: Albert Heijn op 383 m, Jumbo op 441 m, PLUS op 477 m en Coop op 554 m. Ook zijn er basisscholen zoals de Agatha Snellenschool (486 m) en odbs Puntenburg (587 m) dichtbij. Voor voortgezet onderwijs moet je iets verder, naar ongeveer 1,2 km.

Hoe is de bereikbaarheid met het openbaar vervoer?

Het treinstation van Utrecht ligt op 1 km afstand, ongeveer tien minuten lopen. Daarmee ben je snel op Utrecht Centraal en kun je door het hele land reizen.

Wat is het energielabel en wat betekent dat voor de stookkosten?

Het energielabel is B, wat betekent dat de woning redelijk zuinig is. Je kunt verwachten dat de stookkosten meevallen, maar concrete bedragen zijn niet te geven zonder verbruiksgegevens. Label B is beter dan gemiddeld voor oudere woningen.

Zijn er veel eenpersoonshuishoudens in de buurt?

Ja, in Hooch Boulandt zijn 895 eenpersoonshuishoudens op een totaal van 1.420 huishoudens. Dat is ruim 60%. De gemiddelde huishoudensgrootte is 1,5, wat typerend is voor een stedelijke omgeving met veel jonge alleenstaanden en stellen.