Moutstraat 107
Zuid, Gennep
Een appartement op de tweede verdieping in Gennep-Zuid
Aan de Moutstraat 107 in Gennep ligt dit appartement op de tweede verdieping van een gebouw uit 2003. Met een woonoppervlakte van 110 vierkante meter volgens de makelaar en een energielabel B is dit een woning die je rustig kunt bekijken. De vraagprijs van €485.000 ligt boven het gemiddelde van de appartementen in Gennep, maar de woning heeft ook een flinke oppervlakte. De prijs per vierkante meter is €4.409, wat aan de hoge kant is vergeleken met andere koopwoningen in de buurt.
De indeling en het woongenot
Het appartement heeft drie kamers, waarvan twee slaapkamers, en één badkamer. De woning ligt op de tweede verdieping en heeft een inhoud van 335 kubieke meter. Volgens de BAG-registratie is de woonoppervlakte 109 vierkante meter, terwijl de makelaar 110 vierkante meter opgeeft. Het gebouw telt zes woonlagen, dus je woont op een van de hogere verdiepingen. Verder is er geen tuin of balkon genoemd in de advertentie.
Het leven in de buurt Zuid
De buurt Zuid heeft ruim 4.000 inwoners en is een gemengde wijk met zowel eengezinswoningen als appartementen. Bewoners van de wijk geven hun leefomgeving gemiddeld een 7,2 op basis van vijf beoordelingen. Een bewoner zegt: "Kindvriendelijke en overwegend rustige wijk. Recent zijn de wegen even als de huurhuizen opgeknapt wat het aanzien van de wijk flink verbeterd heeft." Een ander noemt: "Ik woon hier graag. Ik mis alleen een treinstation." De wijk heeft relatief veel 65-plussers, zo'n 24 procent van de bevolking.
Voorzieningen en bereikbaarheid
De dagelijkse boodschappen kun je doen bij de Lidl op 400 meter of de Albert Heijn op 415 meter, beide om de hoek. Basisschool Stella Nova en Elckerlyc liggen op ongeveer 700 meter, en het Elzendaalcollege voor voortgezet onderwijs op een kilometer. De huisartsenpraktijk Gennep en de Service apotheek Niersstad zitten beide op ruim 500 meter. De bushalte Gennep, Brabantweg met lijn 84 en 684 ligt op 186 meter, en het busstation op 209 meter met lijnen 84, 383 en 684. Het dichtstbijzijnde treinstation is Boxmeer op 5,9 kilometer. De gemeente Gennep heeft verder een ziekenhuis op 3,9 kilometer in Beugen.
WOZ-waarde en risico-indicaties
De WOZ-waarde van de woning is vastgesteld op €449.000 per 1 januari 2025. De vraagprijs ligt 8% boven de WOZ-waarde. Tussen 2020 en 2025 is de WOZ-waarde met 52% gestegen, van €295.000 naar €449.000. Wat betreft risico's op adresniveau: de geluidsbelasting van wegverkeer is 51 dB Lden, boven de geluidsnorm, terwijl vliegverkeer met 35 dB Lden onder de norm blijft. Het funderingsrisico is laag, met een bodem van zand. Wateroverlast bij hevige regen is laag, maar het overstromingsrisico is gemiddeld, zowel nu als in 2050. Hittestress is nu laag, maar wordt gemiddeld in 2050. Dit zijn indicaties op gebiedsniveau, geen inspectie van deze specifieke woning.
Aanbod en bronnen
Op het moment van schrijven wordt de woning via twee kanalen aangeboden, waaronder Twan Poels Makelaardij. De advertentie vermeldt geen bijzonderheden over de staat van onderhoud of eventuele gebreken.
Deze samenvatting is met AI gemaakt en kan fouten bevatten. Controleer de gegevens altijd bij de aanbieder.
Kenmerken
Details van deze woning
Overdracht
Prijs
Energie
Oppervlakten en inhoud
Indeling
Bouw
Buitenruimte
De WOZ-waarde wordt jaarlijks door de gemeente vastgesteld met 1 januari als peildatum, en loopt daarmee ongeveer een jaar achter op de markt. Het is een geschatte marktwaarde, geen verkoopprijs.
Veelgestelde vragen
Over Moutstraat 107, Gennep
Hoe verhoudt de vraagprijs zich tot de WOZ-waarde?
De WOZ-waarde van de woning aan de Moutstraat 107 is vastgesteld op €449.000 per 1 januari 2025. De vraagprijs van €485.000 ligt 8% boven die WOZ-waarde. Dat betekent dat je meer betaalt dan de gemeentelijke taxatie, maar de WOZ-waarde is geen marktwaarde. De WOZ-waarde is tussen 2020 en 2025 met 52% gestegen, van €295.000 naar €449.000.
Hoeveel kamers en slaapkamers heeft dit appartement?
Het appartement heeft drie kamers in totaal, waarvan twee slaapkamers en één badkamer. De woning ligt op de tweede verdieping van een gebouw met zes woonlagen. De inhoud is 335 kubieke meter en de woonoppervlakte is volgens de makelaar 110 vierkante meter, terwijl de BAG-registratie 109 vierkante meter aangeeft.
Wat is het energielabel en wat zegt dat over de woning?
Het energielabel van dit appartement is B. Dat is een zuinig label, wat betekent dat je relatief lage energiekosten kunt verwachten. Het label zegt echter niets over de bouwkundige staat van de woning. De woning is gebouwd in 2003, maar het label is een momentopname en geeft geen garanties over isolatie of installaties.
Hoe is het gesteld met het funderingsrisico in dit gebied?
Het funderingsrisico op dit adres is laag, volgens de openbare risicodata. De bodem bestaat uit zand, wat gunstig is voor de fundering. Wel is 32% van de panden in dit postcodegebied gebouwd vóór 1970, maar dat is een gebiedsindicatie en geen inspectie van deze specifieke woning. Het appartement zelf is uit 2003.
Welke supermarkten en scholen zitten er in de buurt?
De dichtstbijzijnde supermarkten zijn de Lidl op 401 meter en de Albert Heijn op 415 meter, beide op loopafstand. Ook de Jumbo op 512 meter en Jan Linders op 623 meter zijn dichtbij. Basisschool Stella Nova en Elckerlyc liggen op ongeveer 705 meter, en het Elzendaalcollege voor voortgezet onderwijs op 972 meter.
Hoe is de buurt Zuid in Gennep volgens bewoners?
Bewoners van de wijk geven hun leefomgeving gemiddeld een 7,2 op basis van vijf beoordelingen. Een bewoner noemt de wijk "kindvriendelijk en overwegend rustig" en waardeert de recente opknapbeurt van wegen en huurhuizen. Een ander zegt: "Ik woon hier graag. Ik mis alleen een treinstation." De wijk heeft ruim 4.000 inwoners, waarvan 24% 65 jaar of ouder is.
Wat is de gemiddelde prijs van koopwoningen in de buurt?
In de buurt Zuid staan momenteel 10 koopwoningen te koop. De gemiddelde vraagprijs is €460.200, met een mediaan van €412.500. De prijzen variëren van €269.000 tot €909.000. De gemiddelde prijs per vierkante meter is €3.371. Dit appartement ligt met €4.409 per vierkante meter boven dat gemiddelde.
Zijn er risico's op wateroverlast of overstroming?
Volgens de Klimaateffectatlas is het risico op wateroverlast bij hevige regen laag op dit adres. Het overstromingsrisico is echter gemiddeld, zowel in de huidige situatie als in 2050. Hittestress is nu laag, maar wordt gemiddeld in 2050. Dit zijn indicaties op gebiedsniveau, geen inspectie van deze specifieke woning.
Hoe is de bereikbaarheid met het openbaar vervoer?
De dichtstbijzijnde bushalte is Gennep, Brabantweg op 186 meter, met buslijnen 84 en 684. Het busstation Gennep ligt op 209 meter en wordt bediend door lijnen 84, 383 en 684. Het dichtstbijzijnde treinstation is Boxmeer op 5,9 kilometer. Een bewoner merkt op dat hij een treinstation mist in de buurt.





