Appartement te koop: Nieuwegracht 67, Utrecht
KopenUtrechtAppartementenNieuwegracht 67

Nieuwegracht 67

Lange Nieuwstraat en omgeving, Utrecht

€ 4.700.000
Buurt Lange Nieuwstraat en omgeving, UtrechtBekijk buurt
Ruim woonoppervlak van 735m²
311% groter dan gemiddeld in de buurt
Albert Heijn op 472m afstand
10 supermarkten binnen 1 km
Populaire buurt voor starters
44% van de bewoners is 25-45 jaar
AI-samenvatting

Een monumentaal stadspaleis aan de Nieuwegracht

Dit is geen gewoon appartement, maar een statig herenhuis uit 1900 met een woonoppervlak van maar liefst 735 m². Het ligt aan de Nieuwegracht, een van de mooiste grachten van Utrecht. De vraagprijs van €4.700.000 is aan de hoge kant, maar past bij een woning van dit formaat en deze allure. Ter vergelijking: de gemiddelde vraagprijs in de buurt is €1.243.091. Bekijk ook andere appartementen in Utrecht.

De buurt: Lange Nieuwstraat en omgeving

De buurt Lange Nieuwstraat en omgeving is een rustige, groene oase midden in de binnenstad. Een bewoner zegt: "Ik ben er opgegroeid. Het is rustig. De Twijnstraat is prachtig. Altrecht hebben we nauwelijks last van. Ook mooi dat dat gewoon in de stad kan. Buren zijn fijn." De buurt telt veel eenpersoonshuishoudens en jonge stedelingen. Meer over de buurt Lange Nieuwstraat en omgeving.

Leven in de straat

De Nieuwegracht zelf is een levendige gracht met bomen, fietsers en voetgangers. Voor dagelijkse boodschappen loop je naar de Albert Heijn om de hoek (472 m) of de Jumbo twee straten verder (629 m). Kinderen kunnen naar de Openbare Dalton Basisschool Pieterskerkhof (379 m) of de Vrije School Utrecht (396 m). Voor de middelbare school is het St-Gregorius College (492 m) dichtbij. De hele gemeente Utrecht biedt nog veel meer voorzieningen.

Over deze advertentie

Op het moment van schrijven wordt de woning via meerdere kanalen aangeboden, waaronder Punt Makelaars Utrecht. Het energielabel staat niet in de advertentie.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt13 mei 2026
StatusBeschikbaar
Prijs€ 4.700.000
Prijs per m²€ 6.395
Woonoppervlakte735m²
Perceeloppervlakte184m²
Bouwjaar1900
BuurtLange Nieuwstraat en omgeving
WijkBinnenstad
GemeenteUtrecht

Locatie

Nieuwegracht 67, Utrecht

Ervaringen uit de buurt

Voldoende · 1 bewoner

6.9
M
20-07-2023
Gezellig zonder verplichtingen

Ik ben er opgegroeid. Het is rustig. De Twijnstraat is prachtig. Altrecht hebben we nauwelijks last van. Ook mooi dat dat gewoon in de stad kan. Buren zijn fijn.

Buurt statistieken

Gegevens uit Lange Nieuwstraat en omgeving

Inwoners2.690
Mannen50%
Vrouwen50%

Woningmarkt

Gegevens uit Lange Nieuwstraat en omgeving

Woningvoorraad1.452
Gem. WOZ-waarde€ 582.000
Koopwoningen35%
Huurwoningen65%

Supermarkten

69 binnen 5 km

Albert Heijn
Twijnstraat 8
472m
Albert Heijn
Nachtegaalstraat 55
625m
Ekoplaza
Nachtegaalstraat 51A
625m

Scholen

128 binnen 5 km

Openbare Dalton Basisschool Pieterskerkhof
Basisonderwijs · 205 leerlingen
379m
Vrije School Utrecht
Basisonderwijs · 446 leerlingen
396m
St-Gregorius College
Voortgezet onderwijs · 425 leerlingen
492m

Veelgestelde vragen

Over Nieuwegracht 67, Utrecht

Is €4.700.000 een realistische prijs voor deze woning?

De vraagprijs van €4.700.000 ligt 278% boven het buurtgemiddelde van €1.243.091. Het is de duurste van de 11 koopwoningen die nu in deze buurt te koop staan. De prijs is hoog, maar het woonoppervlak van 735 m² is ook uitzonderlijk groot, 311% meer dan het buurtgemiddelde van 179 m². Of de prijs realistisch is, hangt af van de staat en afwerking van het pand.

Hoe groot is de woning precies?

De woning heeft een woonoppervlak van 735 m². Dat is aanzienlijk groter dan de meeste woningen in de buurt, waar het gemiddelde 179 m² is. Het bouwjaar is 1900, wat past bij de monumentale uitstraling van de Nieuwegracht.

Wat is het energielabel van deze woning?

Het energielabel van deze woning staat niet in de advertentie. In de buurt heeft 47% van de woningen energielabel A of beter, maar 23,5% heeft label D of lager. Omdat het een oud pand uit 1900 betreft, is het verstandig om bij de makelaar te informeren naar het exacte label.

Hoe is de buurt om in te wonen?

De buurt Lange Nieuwstraat en omgeving wordt door bewoners als rustig en prettig ervaren, ondanks de centrale ligging. Een bewoner noemt het 'gezellig zonder verplichtingen' en waardeert de rust, de Twijnstraat en dat Altrecht nauwelijks overlast geeft. De buurt heeft veel eenpersoonshuishoudens en jonge mensen.

Zijn er goede scholen in de buurt?

Ja, er zijn meerdere basisscholen op loopafstand, zoals de Openbare Dalton Basisschool Pieterskerkhof (379 m) en de Vrije School Utrecht (396 m). Voor voortgezet onderwijs is het St-Gregorius College (492 m) dichtbij. Ook zijn er diverse kinderdagverblijven in de omgeving.

Hoe ver is het naar het treinstation?

Het treinstation Utrecht Centraal ligt op ongeveer 1 km afstand. Dat is ongeveer tien minuten lopen. Daarmee is de woning uitstekend bereikbaar per openbaar vervoer.