Appartement te huur: Sumatrakade 1041, Amsterdam
HurenAmsterdamAppartementenSumatrakade 1041

Sumatrakade 1041

Java-eiland, Amsterdam

€ 2.070 p.m.
Buurt Java-eiland, AmsterdamBekijk buurt
Betaald reageren
Reageren op deze woning kost geld bij ikwilhuren.nu
Energiezuinige woning met label A
Lagere energiekosten dan het merendeel van de woningen
Populaire buurt voor doorstromers
35% van de bewoners is 45-65 jaar
AI-samenvatting

Aan het water op Java-eiland

Dit appartement aan de Sumatrakade ligt op een van de bekendste eilanden van Amsterdam. Het is een rustige plek midden in de stad, met uitzicht op het water en de karakteristieke architectuur van de jaren negentig. De woning is 96 m² groot en heeft energielabel A, wat betekent dat je lage stookkosten kunt verwachten. Met een huurprijs van € 2.070 per maand is dit een marktconform aanbod vergeleken met andere appartementen in Amsterdam.

De buurt Java-eiland

Java-eiland is een geliefde wijk onder jonge gezinnen en stedelingen. Op basis van één beoordeling geeft een bewoner aan: "Het is een mooie en veilige buurt, met veel jonge gezinnen. Je hebt veel voorzieningen in de buurt." De buurt Java-eiland telt ruim 3.100 inwoners, waarvan een groot deel tussen de 25 en 65 jaar oud. Het is een zeer stedelijke omgeving met veel eenpersoonshuishoudens.

Leven in de straat

Doordeweeks haal je je brood bij de Jumbo om de hoek (679 m) of bij de Dirk op tien minuten lopen. Voor de kinderen is er basisschool Piet Hein op loopafstand (508 m) en kinderdagverblijf op nog geen vijf minuten. Ook het voortgezet onderwijs is goed bereikbaar, met scholen als Montessori Lyceum Pax op ongeveer een kwartier lopen. De gemeente Amsterdam biedt verder alle stedelijke voorzieningen die je nodig hebt.

Over deze aanbieding

Op het moment van schrijven wordt de woning alleen via aangeboden.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt22 april 2026
StatusBeschikbaar
Prijs€ 2.070 p.m.
Prijs per m²€ 22 p.m.
Woonoppervlakte96m²
Perceeloppervlakte4316m²
Bouwjaar1998
EnergielabelA
BuurtJava-eiland
WijkOostelijk Havengebied
GemeenteAmsterdam

Locatie

Sumatrakade 1041, Amsterdam

Ervaringen uit de buurt

Goed · 1 bewoner

7.6
Danique
04-07-2024
Erg leuk voor kinderen

Het is een mooie en veilige buurt, met veel jonge gezinnen. Je hebt veel voorzieningen in de buurt

Buurt statistieken

Gegevens uit Java-eiland

Inwoners3.130
Mannen49%
Vrouwen51%

Woningmarkt

Gegevens uit Java-eiland

Woningvoorraad1.572
Gem. WOZ-waarde€ 683.000
Koopwoningen32%
Huurwoningen68%

Supermarkten

129 binnen 5 km

Jumbo
Gedempt Hamerkanaal 223
679m
Jumbo
Oostelijke Handelskade 1005
799m
SPAR express
Johan van Hasseltweg 73
897m

Scholen

163 binnen 5 km

Piet Hein
Basisonderwijs · 372 leerlingen
508m
Montessori Lyceum Pax
Voortgezet onderwijs · 378 leerlingen
974m
Openbare Basisschool IJplein
Basisonderwijs · 118 leerlingen
984m

Veelgestelde vragen

Over Sumatrakade 1041, Amsterdam

Welk energielabel heeft Sumatrakade 1041?

De woning aan Sumatrakade 1041 in Amsterdam heeft energielabel A.

Is € 2.070 per maand een eerlijke prijs voor dit appartement?

De gemiddelde huurprijs in de buurt voor een woning van dit type is € 2.162 per maand, met een mediaan van € 1.985. De prijs van € 2.070 ligt dus rond het gemiddelde en is marktconform. De woning is 96 m² groot, wat neerkomt op € 21,56 per m², iets onder het buurtgemiddelde van € 22,63 per m².

Hoe is de buurt Java-eiland voor gezinnen?

Volgens een bewoner is Java-eiland een mooie en veilige buurt met veel jonge gezinnen. Er zijn diverse voorzieningen in de buurt, zoals scholen en speelplekken. De CBS-data laten zien dat er 410 huishoudens met kinderen wonen, wat aangeeft dat de buurt kindvriendelijk is.

Wat is de bereikbaarheid van het openbaar vervoer?

Het dichtstbijzijnde treinstation ligt op 2,2 km afstand, ongeveer 25 minuten lopen. De omgevingsadressendichtheid is hoog (3389 adressen per km²), wat duidt op een stedelijke omgeving met goede OV-verbindingen.

Zijn er supermarkten in de buurt?

Ja, er zijn meerdere supermarkten op loopafstand. De dichtstbijzijnde is Jumbo op 679 meter, gevolgd door nog een Jumbo (799 m), SPAR express (897 m), Dirk (929 m) en Albert Heijn (954 m). Voor dagelijkse boodschappen hoef je dus niet ver.

Hoe veilig is de buurt?

In de CBS-data over 2022 zijn 98 misdrijven geregistreerd in de buurt. Dat is relatief laag voor een stedelijk gebied. Bewoners geven de buurt een gemiddelde score van 7,63 en omschrijven het als veilig.

Wat is het energielabel en wat betekent dat voor mijn energiekosten?

Het energielabel is A, wat betekent dat de woning zeer energiezuinig is. Je kunt daardoor lagere stookkosten verwachten dan bij woningen met een lager label. Exacte bedragen zijn niet te geven, maar label A is het op een na beste label.

ikwilhuren.nl
Geen mail gevondenBetaald
Bekijk
Bekijk aanbod
Direct mailen is helaas niet beschikbaar, je kan wel reageren via de website. Reageren via deze website kost geld.