Holtenbroek I
Overijssel›Zwolle›Holtenbroek›Holtenbroek I

Holtenbroek I, Zwolle

Buurt in Zwolle

Holtenbroek I heeft 1.875 inwonersDe meeste zijn 25 tot 45 jaar oud
Er zijn 893 woningen in Holtenbroek IMomenteel staan er 5 te koop en 1 te huur
Energielabel A komt het vaakst voor in Holtenbroek IOp basis van geregistreerde woningen

Holtenbroek I bevindt zich in de provincie Overijssel, in de gemeente Zwolle, in de wijk Holtenbroek De buurt heeft een totaal oppervlakte van 33 hectare, waarvan 27 hectare land en 6 hectare water is. De buurt is gecodeerd als BU01933010. Het postcodegebied is 8031AB-8031PR.

Inwoners

Holtenbroek I telt 1.875 inwoners. Hiervan is 50,9% man en 49,1% vrouw. De meeste inwoners zijn 25 tot 45 jaar (32,8%). De overige leeftijden zijn 24,3% voor '45 tot 65 jaar', 17,6% voor '0 tot 15 jaar', 13,1% voor '15 tot 25 jaar' en 12,0% voor '65 jaar of ouder'. Van de inwoners is 57,6% is ongehuwd, 30,9% is gehuwd, 9,3% is gescheiden en 2,1% is verweduwd. 1.210 inwoners komen uit Nederland, 80 komen uit Europa en 585 komen uit landen buiten Europa.

Er zijn 905 huishoudens in Holtenbroek I. 47,0% daarvan zijn eenpersoonshuishoudens, 22,1% huishoudens zonder kinderen en 30,9% huishoudens met kinderen. De gemiddelde huishoudensgrootte is 2,1 personen. Landelijk ligt dit op 2,1 personen.

In Holtenbroek I zijn er 1.500 inkomensontvangers. Het gemiddelde inkomen per inkomensontvanger is €38.900, wat €3.300 (8%) lager is dan het nationale gemiddelde van €42.200. Per inwoner ligt het gemiddelde inkomen op €31.200, wat €3.700 (11%) lager is dan het nationale gemiddelde van €34.900. De meeste inwoners van Holtenbroek I zijn hoogopgeleid. 37,7% heeft HBO of WO, 35,6% heeft HAVO, VWO of MBO 2-4 en 26,7% heeft VMBO of MBO 1.

Van de 1.875 inwoners heeft ongeveer 76% betaald werk, wat neerkomt op 1.425 mensen. Dit is 4% hoger dan het nationale gemiddelde van 72%. Het merendeel van de werknemers werkt in loondienst (88%), terwijl 12% als zelfstandige actief is. In Holtenbroek I ontvangt 20% van de inwoners een uitkering. De grootste groep is die met een AOW-uitkering. 210 personen ontvangen deze uitkering.

Woningen

In Holtenbroek I zijn er 893 woningen met een gemiddelde WOZ-waarde van €334.000. Hiervan is ongeveer 98% bewoond en 2% onbewoond. De meeste woningen zijn koopwoningen. Dit komt neer op 45% huurwoningen en 55% koopwoningen. Van de woningen is 55% in particulier bezit, 39% in handen van woningcorporaties en 6% van overige verhuurders. De meest voorkomende bouwperiodes in Holtenbroek I zijn 2000-2010 (44%) en 2010-2020 (36%).

Koopwoningen

Momenteel staan er 5 woningen te koop in Holtenbroek I. De nieuwste aangeboden woning is Obrechtstraat 149 door Edwin van Vilsteren Makelaars. Afgelopen jaar zijn er 65 woningen verkocht in Holtenbroek I. Een woning werd gemiddeld in 40 dagen verkocht.

De gemiddelde vraagprijs voor een koopwoning in Holtenbroek I was afgelopen jaar €431.438. Dit is 29% hoger dan de gemiddelde WOZ-waarde van €334.000. De gemiddelde vraagprijs per m² perceel is €3.626.

Huurwoningen

Momenteel zijn er geen woningen te huur in Holtenbroek I. De meest recentelijke woning is Hoffmannstraat 31 aangeboden door www.dewoningzoeker.nl. Het afgelopen jaar zijn er 7 woningen verhuurd in Holtenbroek I. Een aanbod werd gemiddeld in 18 dagen verhuurd.

Geen recente verhuurdata beschikbaar voor Holtenbroek I.

Energie

In Holtenbroek I zijn er 621 adressen met een geregistreerd energielabel. De meest voorkomende labels zijn A (48%), A+ (27%) en A++ (10%). Gemiddeld verbruikt een adres in Holtenbroek I 2.260 kWh aan elektriciteit per jaar. Daarmee ligt het 11% lager dan het landelijke gemiddelde van 2.550 kWh. Met een jaarlijkse verbruik van 380 m³ per adres ligt het aardgasverbruik 53% onder het landelijke gemiddelde van 800 m³.

Straatnamen

  • Hoffmannstraat
  • Obrechtstraat
  • Nicolaihof
  • Smetanastraat
  • Röhnerstraat
  • Mozartlaan
  • Klooienberglaan
  • Schumannlaan
  • Händellaan
  • Beethovenlaan
  • Lortzinghof
  • Sibeliusstraat
  • Holtenbroekerdijk
  • Von Weberhof

Voorzieningen

Huisarts
0,5 km
Apotheek
0,5 km
Ziekenhuis
3,9 km
Supermarkt
0,6 km
Treinstation
2,5 km
Dagverblijf
0,2 km
Basisschool
0,6 km
Middelbare school
1,1 km
Bekijk woningen in Holtenbroek I

Vind gemakkelijk beschikbare woningen, scholen en supermarkten op onze kaart.

Bekijk koopwoningen Bekijk huurwoningen
Beoordeel Holtenbroek I

Deel je mening en help bij het verbeteren van de buurt.

  • Minder dan 2 minuten tijd
  • Help woningzoekenden
  • Verbeter je buurt
Schrijf een beoordeling
–
Holtenbroek I heeft nog geen beoordelingen
Beoordelingen kunnen worden gegeven via de knop hieronder
Schrijf een beoordeling
Veiligheid
Woningen
Hygiëne
Voorzieningen
Onderwijs
Gemeenschap
Groen
Bereikbaarheid

Statistieken over de inwoners

Leeftijden

Inwoners per leeftijds categorie

Huishoudensverhouding

Huishoudens per categorie
425Eenpersoonshuishoudens
200Huishoudens zonder kinderen
280Huishoudens met kinderen

Geslacht

Inwoners per geslacht
Mannen
Vrouwen

Burgerlijke staat

Inwoners per burgerlijke staat
Gehuwd
Ongehuwd
Gescheiden
Verweduwd

Herkomst

Inwoners per categorie herkomst
Nederland
Europa
Buiten Europa

Arbeid & inkomen

Arbeidsparticipatie en gemiddeld inkomen
€31.200 P.J.gemiddeld per inwoner11% onder landelijk gemiddelde
€38.900 P.J.gemiddeld per inkomstenontvanger8% onder landelijk gemiddelde
88%van de werkenden is in loondienst
12%van de werkenden is zelfstandig
76%
van de inwoners heeft werk
72%
is het landelijk gemiddelde

Opleidingsniveau

Inwoners per opleidingsniveau
VMBO, MBO 1
HAVO/VWO, MBO 2-4
HBO-WO

Vermogen

Mediaan vermogen per huishouden
Holtenbroek I
Nederland

Uitkeringen

Inwoners per uitkering
Bijstand
AO
WW

Woningmarkt in Holtenbroek I

Koopmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
42 dagen ▲ 371,9%
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
58
verkopen in afgelopen jaar
118 m²
gemiddelde woonoppervlakte
-16%
goedkoper dan landelijk gemiddelde

Bouwjaar

Leeftijd van de woningvoorraad

Energielabels

Duurzaamheid van de woningvoorraad

Woonoppervlakte

Verdeling van woninggroottes

Statistieken over de woningen

Type woningen

Adressen per type woning

Bouwperiodes

Adressen per bouwperiode

Labels

Adressen per energielabel

Energieverbruik

Gemiddeld per adres, vergeleken met Nederland
Aardgas (m³)
Holtenbroek I
380
Nederland
800
Elektriciteit (kWh)
Holtenbroek I
2.260
Nederland
2.550

Veelgestelde vragen over Holtenbroek I

Welk type woningen overheerst in Holtenbroek I?

De woningvoorraad is relatief jong — 82% is van na 1990. Daarnaast is het meest voorkomende type is appartementen (50%).

Hoe duur zijn huizen in Holtenbroek I?

Een koopwoning in Holtenbroek I werd afgelopen jaar gemiddeld aangeboden voor €442.078 (€3.937 per m²). Daarmee ligt het 16% onder het Nederlands gemiddelde.

Hoe is de bevolking van Holtenbroek I samengesteld?

Buurt Holtenbroek I telt 1.875 inwoners. De grootste leeftijdsgroep is 25 tot 45 jaar (33%).

Wat zijn de energielabels in Holtenbroek I?

Het woningaanbod in Holtenbroek I is opvallend zuinig: 84% heeft een label A, A+ of B. Het gemiddeld aardgasverbruik per huishouden ligt op 380 m³ per jaar.

Hoe ver zijn voorzieningen vanuit Holtenbroek I?

Vanuit Holtenbroek I bereik je gemiddeld een supermarkt op 0,6 km, een huisarts op 0,5 km, een treinstation op 2,5 km, een basisschool op 0,6 km (hemelsbreed, bron: CBS).

Buurtje.nl
Buurtje.nl in de appSneller zoeken en als eerste reageren
Openen