Hoekwoning te koop: Breedeweg 18, Castricum
KopenCastricumHoekwoningenBreedeweg 18

Breedeweg 18

Centrum-Zuid, Castricum

€ 679.000
Buurt Centrum-Zuid, CastricumBekijk buurt
Ruim woonoppervlak van 128m²
128m² woonoppervlakte
Aldi op 347m afstand
10 supermarkten binnen 1 km
Populaire buurt voor senioren
31% van de bewoners is 65+
AI-samenvatting

Een hoekwoning met karakter in het centrum van Castricum

Deze hoekwoning uit 1937 ademt de sfeer van een klassieke jaren-dertigwoning, met een royale oppervlakte van 128 m² en een flinke tuin van 265 m². Het energielabel E betekent dat je rekening kunt houden met hogere stookkosten, maar de woning biedt volop mogelijkheden om naar eigen inzicht te verduurzamen. Met een vraagprijs van €679.000 is dit een marktconform aanbod voor een hoekwoning in deze buurt. Bekijk ook het aanbod van hoekwoningen in Castricum.

Centrum-Zuid: een levendige buurt met een dorps karakter

De woning staat in de buurt Centrum-Zuid, een gemengde wijk met veel eenpersoonshuishoudens en ouderen. De buurt telt ruim 2.400 inwoners en kent een bovengemiddeld aantal koopwoningen. Het is een stedelijke omgeving met een hoge dichtheid, maar toch voelt het dorps aan door de nabijheid van voorzieningen. Er zijn geen bewonersreviews beschikbaar voor deze buurt.

Het dagelijks leven: boodschappen en scholen om de hoek

Voor je dagelijkse boodschappen kun je terecht bij de Aldi, op twee straten verder, of bij de Ekoplaza en Dekamarkt, die op loopafstand liggen. Ook de Albert Heijn is binnen tien minuten lopen te bereiken. In de buurt vind je diverse scholen: de Vrije school Castricum (basisonderwijs) op vijf minuten lopen, en het Bonhoeffercollege (voortgezet onderwijs) op nog geen zeven minuten. De gemeente Castricum biedt een compleet voorzieningenniveau.

Aanbod en makelaar

Op het moment van schrijven wordt de woning alleen via Hopman woonmakelaars Castricum aangeboden.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt3 mei 2026
StatusBeschikbaar
Prijs€ 679.000
Prijs per m²€ 5.305
Woonoppervlakte128m²
Perceeloppervlakte265m²
Bouwjaar1937
EnergielabelE
BuurtCentrum-Zuid
WijkCentrum
GemeenteCastricum

Locatie

Breedeweg 18, Castricum

Buurt statistieken

Gegevens uit Centrum-Zuid

Inwoners2.480
Mannen48%
Vrouwen52%

Supermarkten

20 binnen 5 km

Aldi
Bakkerspleintje 77
347m
Ekoplaza
Torenstraat 34
424m
Dekamarkt
Torenstraat 48
528m

Scholen

31 binnen 5 km

Vrije school Castricum
Basisonderwijs · 189 leerlingen
455m
Bonhoeffercollege
Voortgezet onderwijs · 1443 leerlingen
502m
Supreme College
Voortgezet onderwijs · 114 leerlingen
620m

Veelgestelde vragen

Over Breedeweg 18, Castricum

Welk energielabel heeft Breedeweg 18?

De woning aan Breedeweg 18 in Castricum heeft energielabel E.

Is de vraagprijs van €679.000 reëel voor deze woning?

De vraagprijs van €679.000 voor een hoekwoning van 128 m² met een perceel van 265 m² in het centrum van Castricum is marktconform. De woning heeft energielabel E, wat invloed heeft op de maandlasten. Vergelijkbaar aanbod in de buurt laat zien dat prijzen voor dit type woning rond dit niveau liggen.

Wat betekent energielabel E voor mijn energiekosten?

Energielabel E geeft aan dat de woning minder zuinig is. Je kunt hogere stookkosten verwachten dan bij een woning met een beter label. Het is gebruikelijk om bij een woning uit 1937 te denken aan isolatiemaatregelen, maar concrete bedragen zijn niet te geven zonder een energieadvies.

Hoe is de bereikbaarheid van deze woning met het openbaar vervoer?

Het treinstation van Castricum ligt op ongeveer 800 meter afstand, goed beloopbaar. Vanaf daar vertrekken treinen richting Alkmaar en Amsterdam.

Zijn er voldoende voorzieningen in de buurt?

Ja, de buurt Centrum-Zuid heeft een uitgebreid aanbod aan voorzieningen. Binnen loopafstand vind je meerdere supermarkten, waaronder Aldi, Ekoplaza en Dekamarkt. Ook zijn er basisscholen en een middelbare school op korte afstand. Het centrum van Castricum is vlakbij.

Wat is de sfeer in de buurt Centrum-Zuid?

Centrum-Zuid is een gemengde wijk met veel eenpersoonshuishoudens en ouderen. Het is een stedelijke omgeving met een hoge dichtheid, maar door de ligging nabij het centrum en voorzieningen heeft het een dorps karakter. Er zijn geen bewonersreviews beschikbaar om een specifiek beeld te schetsen.

Hoe groot is de tuin en is deze onderhoudsintensief?