Huurwoningen Molenpad, Leeuwarden
Zoek je een huurwoning in Molenpad? Bekijk het actuele aanbod huurwoningen in Molenpad hieronder, inclusief buurtdata en bewonersscores.
Huurprijzen en marktcijfers Molenpad, Leeuwarden
Molenpad is overwegend een huurbuurt: 62% van de woningvoorraad bestaat uit huurwoningen, tegenover 38% koopwoningen. Binnen dat huuraandeel is een duidelijk onderscheid te maken: 19% van alle woningen is in handen van een woningcorporatie (sociale huur), terwijl 43% bij overige verhuurders zit (vrije sector en particuliere verhuur). Wie een huurhuis in Molenpad zoekt via de vrije sector, betaalt gemiddeld €1.095 per maand, op basis van 26 verhuurde woningen in de afgelopen twaalf maanden. De bandbreedte loopt van €550 tot €4.995 per maand, met een gemiddeld oppervlak van 109 m². Dat komt neer op ongeveer €10 per m². Let op: dit zijn vrije sector cijfers, exclusief sociale huur. De WOZ-waarde in Molenpad ligt op gemiddeld €197.000. Dat is hoger dan het wijkgemiddelde van Oud-Oost (€175.000), maar lager dan het Leeuwarder gemiddelde van €234.000. Molenpad zit daarmee in een middenpositie: betaalbaarder dan de stad als geheel, maar relatief aantrekkelijk geprijsd binnen de wijk. Voor de actuele huurprijzen en het actuele aanbod te huur in Molenpad, zie het overzicht bovenaan deze pagina. Overweeg je kopen? Bekijk ook het aanbod koopwoningen in Molenpad.
Wonen in Molenpad, Leeuwarden
Molenpad is een compacte, stedelijke buurt in de wijk Oud-Oost, direct ten oosten van de Leeuwarder binnenstad. De buurt heeft een gemengd karakter: oudere portiekflats en rijtjeswoningen uit de naoorlogse periode staan naast kleinere particuliere huurpanden. Het straatbeeld is functioneel en weinig opzichtig, maar de ligging maakt veel goed. Je woont hier op fietsafstand van het centrum van Leeuwarden, met alle dagelijkse voorzieningen binnen handbereik.
De bevolkingssamenstelling is veelzeggend: van de 1.325 inwoners is de grootste groep tussen de 15 en 25 jaar (465 personen), gevolgd door de 25-45 groep (370 personen). Meer dan de helft van de huishoudens bestaat uit één persoon (620 van de 708 woningen). Dat vertelt iets over het type buurt: Molenpad trekt studenten, jongeren en alleenstaanden. Slechts 16% van de bewoners is gehuwd. Het gemiddeld inkomen ligt op €27.100, gelijk aan het wijkgemiddelde maar duidelijk onder het Leeuwarder gemiddelde van €32.600.
Voorzieningen in Molenpad
De buurt scoort goed op voorzieningen (8,0 van bewoners) en onderwijs (8,0). Dat klopt met de ligging: basisscholen en middelbare scholen in de directe omgeving zijn goed bereikbaar, mede dankzij de nabijheid van het stadscentrum. Voor dagelijkse boodschappen kun je terecht in de nabijgelegen winkelstraten richting de binnenstad, waar supermarkten als Albert Heijn en Jumbo op korte fietsafstand liggen. Sport- en recreatiemogelijkheden zijn te vinden in de omliggende wijken, waaronder zwembaden en sportparken die vanuit Molenpad goed bereikbaar zijn. De horeca van het centrum is op loopafstand.
Bereikbaarheid
Bereikbaarheid is de sterkste troef van Molenpad: bewoners geven dit een 9,0. Station Leeuwarden ligt op korte fietsafstand, met directe treinverbindingen naar Groningen, Sneek en Harlingen. Meerdere buslijnen doorkruisen de omgeving en verbinden de buurt snel met andere stadsdelen. Per auto is de A32 en A31 goed bereikbaar, wat ritten naar Groningen of Sneek relatief vlot maakt. Fietsen is in Molenpad de norm: het centrum is binnen vijf à tien minuten per fiets te bereiken. Parkeren kan in sommige straten lastig zijn en is deels vergunningplichtig, iets om rekening mee te houden als je een auto hebt.
Sfeer en veiligheid
Bewoners geven Molenpad een totaalscore van 7,1 op 10, op basis van een review. De hoogste score gaat naar bereikbaarheid (9,0) en voorzieningen en onderwijs (beiden 8,0). Veiligheid en gemeenschapszin scoren lager, beiden een 6,0. Bewoner Fenna omschrijft het als volgt: "Een prima buurt maar wel onveilig soms. We hebben weinig contact met de buren en andere bewoners. Soms zie je wel dingen die niet in de buurt passen." Dat beeld past bij een buurt met veel eenpersoonshuishoudens en een jonge, doorstromende bevolking: de sociale cohesie is beperkt, en dat heeft ook een keerzijde voor het gevoel van veiligheid. Wie hechte buurtcontacten zoekt, kan beter elders kijken. Wie bereikbaarheid en stedelijk gemak voorop stelt, zit hier goed.
Vergeleken met naburige buurten als Oldegalileën en Bloemenbuurt heeft Molenpad een vergelijkbaar stedelijk karakter, maar de huurprijzen en WOZ-waarde liggen hier iets hoger dan het wijkgemiddelde suggereert. Ook populair onder huurders is Cambuursterpad, een buurt die net iets rustiger van karakter is. Bekijk de volledige buurtpagina van Molenpad voor alle bewonerscijfers en wijkdata.
Past huren in Molenpad bij jou?
Molenpad is het meest geschikt voor studenten, jonge starters en alleenstaanden die stedelijk willen wonen zonder de hoogste huurprijzen van de Leeuwarder binnenstad te betalen. De combinatie van een hoog aandeel vrije sector verhuur (43%), goede bereikbaarheid en nabijheid van voorzieningen maakt een appartement huren in Molenpad aantrekkelijk voor wie flexibel wil wonen. Gezinnen of mensen die rust en een sterke buurtgemeenschap zoeken, zullen hier minder op hun plek zijn. Voor sociale huur geldt dat je je tijdig moet inschrijven bij een Leeuwarder woningcorporatie zoals WoonFriesland, gezien de wachtlijsten in populaire stedelijke buurten. In de vrije sector gaan woningen snel: reageer snel op nieuw aanbod en zorg dat je inkomensbewijzen en referenties bij de hand hebt. Wil je een breder beeld? Bekijk ook het aanbod van huurwoningen in Leeuwarden als geheel.
Wat bewoners zeggen over Molenpad
Op basis van beschikbare bewonerservaringen scoort Molenpad een 7,1 uit 10. De bereikbaarheid springt er positief uit met een 9,0, net als voorzieningen en onderwijs (beiden 8,0). Veiligheid en gemeenschapszin worden minder hoog gewaardeerd, elk een 6,0. Bewoner Fenna schrijft: "Een prima buurt maar wel onveilig soms. Soms zie je wel dingen die niet in de buurt passen." Dat is eerlijk en herkenbaar voor een buurt met veel jonge, wisselende bewoners. Wil je meer ervaringen lezen en de volledige scores per categorie bekijken? Ga dan naar de reviews en buurtdata van Molenpad op Buurtje.nl.
Huurwoningen vergelijken in en rond Molenpad
Twijfel je of Molenpad de juiste keuze is? De omliggende buurten bieden elk een eigen karakter. Zamenhofpark en Zeeheldenbuurt zijn rustigere alternatieven binnen dezelfde wijk Oud-Oost. Wie meer stedelijke dynamiek zoekt, kan kijken naar Binnenstad of Sonnenborgh en omgeving. Voor een volledig overzicht van beschikbare huurwoningen in de wijk, zie huurwoningen in Oud-Oost. Buurtje.nl combineert actueel woningaanbod uit meer dan 1.500 bronnen met bewonersscores en wijkdata, zodat je niet alleen een woning vindt, maar ook weet of de buurt bij je past. Meer weten over de gemeente? Bekijk de pagina van Leeuwarden of de gemeentelijke informatie op leeuwarden.nl.
Veelgestelde vragen
Wat is de gemiddelde huurprijs in Molenpad, Leeuwarden?
In de vrije sector (exclusief sociale huur) lag de gemiddelde huurprijs in Molenpad de afgelopen twaalf maanden op €1.095 per maand, op basis van 26 verhuurde woningen. De prijzen liepen uiteen van €550 tot €4.995 per maand, met een gemiddeld woonoppervlak van 109 m², wat neerkomt op ongeveer €10 per m². Sociale huurwoningen via een woningcorporatie zijn doorgaans aanzienlijk goedkoper, maar daarvoor gelden wachtlijsten.
Zijn er sociale huurwoningen in Molenpad?
Ja, ongeveer 19% van de woningvoorraad in Molenpad is in handen van een woningcorporatie, wat neerkomt op sociale huurwoningen. Voor een sociale huurwoning in Molenpad kun je je inschrijven bij WoonFriesland, de grootste corporatie actief in Leeuwarden. Houd rekening met wachtlijsten, die in stedelijke buurten als Molenpad kunnen oplopen. Inschrijven doe je via de website van WoonFriesland of via het regionale toewijzingssysteem.
Hoe is het om in Molenpad te wonen?
Molenpad is een stedelijke, jonge buurt direct bij het centrum van Leeuwarden, met een hoog aandeel studenten en alleenstaanden. Bewoners geven de buurt een 7,1 uit 10. Bereikbaarheid scoort uitstekend (9,0), maar veiligheid en gemeenschapszin worden lager gewaardeerd (beiden 6,0). Bewoner Fenna omschrijft het als 'een prima buurt maar wel onveilig soms', met weinig contact tussen buren. De buurt is praktisch en goed gelegen, maar niet de meest hechte woonomgeving.
Is Molenpad geschikt voor studenten en starters?
Molenpad is bij uitstek een buurt voor studenten en jonge starters. De grootste leeftijdsgroep is 15 tot 25 jaar (465 van de 1.325 inwoners) en meer dan de helft van de huishoudens bestaat uit één persoon. De nabijheid van het stadscentrum, station Leeuwarden en voorzieningen maakt wonen in Molenpad aantrekkelijk voor wie stedelijk en flexibel wil wonen. Gezinnen of senioren die rust en ruimte zoeken, zullen zich minder thuis voelen in deze buurt.
Hoe is de bereikbaarheid van Molenpad?
Bereikbaarheid is de sterkste eigenschap van Molenpad: bewoners geven dit een 9,0 uit 10. Station Leeuwarden ligt op korte fietsafstand en biedt directe verbindingen naar Groningen, Sneek en Harlingen. Meerdere buslijnen rijden door de omgeving. Per fiets ben je in vijf à tien minuten in het centrum. Met de auto zijn de A32 en A31 goed bereikbaar. Parkeren is in sommige straten vergunningplichtig, dus controleer dit voor je een woning huurt.
Welke voorzieningen zijn er in Molenpad?
Bewoners beoordelen de voorzieningen in Molenpad met een 8,0 uit 10. Dankzij de ligging nabij het stadscentrum zijn supermarkten, winkels en horeca op korte fiets- of loopafstand bereikbaar. Ook scholen in de buurt scoren goed (8,0 voor onderwijs). Sport- en recreatiemogelijkheden zijn aanwezig in de omliggende wijken, waaronder sportparken en zwemgelegenheden die vanuit Molenpad makkelijk te bereiken zijn.
Is Molenpad een veilige buurt in Leeuwarden?
Veiligheid is een aandachtspunt in Molenpad: bewoners geven dit een 6,0 uit 10, wat lager is dan de andere deelscores. Bewoner Fenna schrijft dat ze soms dingen ziet die niet in de buurt passen. Dat past bij het karakter van de buurt: een jonge, wisselende bevolking en beperkte sociale cohesie. Het is geen onveilige buurt in absolute zin, maar wie veiligheid hoog op de prioriteitenlijst heeft staan, doet er goed aan dit mee te wegen bij de keuze voor een huurhuis in Molenpad.
We hebben weinig contact met de buren en andere bewoners. Soms zie je wel dingen die niet in de buurt passen.
