Koopwoningen Molenpad, Leeuwarden
Ontdek het actuele aanbod koopwoningen in Molenpad en bekijk buurtdata, bewonersscores en marktcijfers om te bepalen of deze buurt bij jou past.
Huizenprijzen en marktcijfers Molenpad, Leeuwarden
De koopmarkt in Molenpad is relatief bescheiden van omvang. Van de 708 woningen in de buurt is 38% koopwoning, de overige 62% is huurwoning, waarvan een groot deel bij particuliere verhuurders. Dat maakt het aanbod aan koopwoningen beperkt, maar niet oninteressant. De gemiddelde WOZ-waarde in Molenpad ligt op €197.000, wat hoger is dan het gemiddelde van de wijk Oud-Oost (€175.000), maar duidelijk lager dan het gemeentegemiddelde van Leeuwarden (€234.000). Dat verschil zegt iets over het woningtype en de staat van het vastgoed hier.
Kijkend naar de daadwerkelijke transacties van het afgelopen jaar, dan geeft dat een genuanceerder beeld. Er werden 15 woningen verkocht met een gemiddelde koopprijs van €303.403. De bandbreedte was groot: van €199.000 tot €495.000, met een gemiddeld woonoppervlak van 102 m². Dat komt neer op ongeveer €2.974 per vierkante meter. Die spreiding laat zien dat er zowel instapwoningen als ruimere woningen van eigenaar wisselen. Bekijk het actuele aanbod en de gemiddelde vraagprijs bovenaan deze pagina voor de meest recente stand van zaken.
Wonen in Molenpad, Leeuwarden
Molenpad is een compacte stadsbuurt in het oostelijke deel van Leeuwarden, onderdeel van de wijk Oud-Oost. De buurt heeft een uitgesproken stedelijk karakter, maar voelt niet als een drukke centrumbuurt. De bebouwing bestaat grotendeels uit rijtjeswoningen en kleinere appartementen uit de tweede helft van de twintigste eeuw, met hier en daar oudere panden die de overgang naar de historische binnenstad markeren. Het straatbeeld is gevarieerd, niet gepolijst.
De bevolkingssamenstelling vertelt veel over de sfeer. Met 1.325 inwoners en een dominante leeftijdsgroep van 15 tot 25 jaar (465 personen) is Molenpad een jonge buurt. Meer dan de helft van de huishoudens bestaat uit één persoon (620 van de 708 woningen), en slechts 16% van de bewoners is gehuwd. Dit is geen gezinsbuurt in de traditionele zin, maar eerder een buurt voor studenten, jongeren en alleenstaanden die dicht bij de stad willen wonen zonder binnenstedelijke prijzen te betalen.
Qua voorzieningen scoort de buurt goed. Op loopafstand bevinden zich basisscholen en middelbare scholen, wat de hoge deelscore voor onderwijs (8.0) verklaart. Ook voor dagelijkse boodschappen hoef je de buurt nauwelijks uit. Supermarkten en kleine winkels zijn goed bereikbaar, en het stadscentrum van Leeuwarden ligt op fietsafstand van een paar minuten. Dat maakt Molenpad ook aantrekkelijk voor mensen die geen auto willen of kunnen missen.
De bereikbaarheid is een van de sterkste punten van de buurt, met een bewonersscore van 9.0. Het centraal station van Leeuwarden is goed bereikbaar per fiets of te voet, en meerdere buslijnen doorkruisen de omgeving. Voor automobilisten is de aansluiting op de N31 en de A32 relatief snel te bereiken. Wie dagelijks naar Groningen, Drachten of Sneek pendelt, zit hier gunstig.
Over de sociale sfeer is bewoonster Fenna eerlijk: "Een prima buurt maar wel onveilig soms." Ze geeft aan weinig contact te hebben met buren en andere bewoners, en ziet soms dingen die niet in de buurt passen. De deelscores voor veiligheid (6.0) en gemeenschap (6.0) bevestigen dat beeld. Molenpad is geen buurt waar iedereen elkaar kent bij de voornaam. Dat past bij de demografische mix van studenten en doorstromers, maar wie op zoek is naar een hechte buurtgemeenschap, moet daar rekening mee houden. Lees alle beoordelingen en buurtdata op de Molenpad buurthoofdpagina.
Vergeleken met naburige buurten als Oldegalileën en Bloemenbuurt heeft Molenpad een wat grilliger karakter. Oldegalileën heeft meer historische uitstraling, de Bloemenbuurt is gezinsgerichter. Ook Zamenhofpark biedt een iets groenere woonomgeving. Wie de dynamiek van een jonge, stedelijke buurt aantrekkelijk vindt, zal zich in Molenpad thuis voelen. Wie rust en groen zoekt, kijkt beter verder.
Voor wie is een koophuis in Molenpad interessant?
Molenpad spreekt vooral starters aan die een betaalbare eerste koopwoning zoeken in een goed bereikbare Leeuwarder buurt. Met een instapprijs vanaf €199.000 en een gemiddelde van €303.403 liggen de koopprijzen lager dan het gemeentegemiddelde, wat ruimte biedt voor mensen die net de stap naar kopen zetten. Ook alleenstaanden of koppels zonder kinderen die dicht bij het centrum willen wonen zonder de prijzen van de binnenstad te betalen, vinden hier hun plek. Gezinnen met jonge kinderen kunnen hier terecht vanwege de scholen, maar de buurtsfeer is minder op gezinsleven gericht. Houd er rekening mee dat het aanbod aan koopwoningen beperkt is door het hoge aandeel huurwoningen. Wie meer opties wil verkennen, kan ook kijken naar de huurwoningen in Molenpad als tijdelijk alternatief.
Wat bewoners zeggen over Molenpad
De buurt krijgt een gemiddelde bewonersscore van 7.1 uit 10. De bereikbaarheid springt er positief uit met een 9.0, gevolgd door onderwijs (8.0) en voorzieningen (8.0). Veiligheid en gemeenschapsgevoel scoren lager, beide een 6.0. Fenna omschrijft haar ervaring zo: "Een prima buurt maar wel onveilig soms. We hebben weinig contact met de buren en andere bewoners. Soms zie je wel dingen die niet in de buurt passen." Een eerlijk beeld van een buurt die veel te bieden heeft, maar ook zijn rauwe kanten kent. Bekijk alle beoordelingen op de buurtpagina van Molenpad.
Koopwoningen vergelijken in en rond Molenpad
Buurtje.nl bundelt het aanbod van meer dan 1.500 bronnen op één plek, inclusief buurtscores en bewonersreviews die je nergens anders vindt op een kooppagina. Zo kun je niet alleen woningen vergelijken, maar ook buurten. Wil je breder zoeken? Bekijk dan de koopwoningen in Oud-Oost of oriënteer je op het volledige aanbod via koopwoningen in Leeuwarden. Andere buurten in de omgeving die het vergelijken waard zijn, zijn Cambuursterpad en Zeeheldenbuurt. Voor meer informatie over de gemeente kun je ook terecht op de website van gemeente Leeuwarden.
Veelgestelde vragen
Wat kost een koophuis in Molenpad?
De gemiddelde koopprijs in Molenpad lag het afgelopen jaar op €303.403, op basis van 15 verkochte woningen. De bandbreedte liep van €199.000 tot €495.000. Met een gemiddeld woonoppervlak van 102 m² komt dat neer op ongeveer €2.974 per vierkante meter. Er zijn dus zowel instapwoningen als ruimere koopwoningen beschikbaar.
Wat is de WOZ-waarde in Molenpad?
De gemiddelde WOZ-waarde in Molenpad bedraagt €197.000. Dat is hoger dan het gemiddelde van de wijk Oud-Oost (€175.000), maar lager dan het gemeentegemiddelde van Leeuwarden (€234.000). De WOZ-waarde geeft een indicatie van de waarde van het vastgoed, maar de daadwerkelijke verkoopprijzen liggen hoger.
Hoe is het wonen in Molenpad?
Molenpad is een jonge, stedelijke buurt in het oosten van Leeuwarden met een mix van rijtjeswoningen en appartementen. De buurt scoort goed op bereikbaarheid (9.0), onderwijs (8.0) en voorzieningen (8.0), maar lager op veiligheid (6.0) en gemeenschapsgevoel (6.0). De totale bewonersscore is 7.1 uit 10. Het is een buurt met karakter, maar niet zonder uitdagingen.
Is Molenpad geschikt voor starters die een woning willen kopen?
Molenpad is zeker interessant voor starters. De instapprijs ligt vanaf €199.000, en de buurt heeft een jong profiel met veel eenpersoonshuishoudens en bewoners in de leeftijd 15 tot 25 jaar. De goede bereikbaarheid en nabijheid van het centrum maken de buurt aantrekkelijk voor mensen die net beginnen met kopen. Het aanbod is wel beperkt door het hoge aandeel huurwoningen (62%).
Hoe is de bereikbaarheid van Molenpad?
De bereikbaarheid van Molenpad is uitstekend en krijgt van bewoners een score van 9.0. Het centraal station van Leeuwarden is per fiets of te voet goed bereikbaar, en meerdere buslijnen bedienen de omgeving. Voor automobilisten is de aansluiting op de N31 en A32 snel te bereiken, handig voor pendelaars richting Groningen, Sneek of Drachten.
Welk type woningen staan er te koop in Molenpad?
Het woningaanbod in Molenpad bestaat voornamelijk uit rijtjeswoningen en kleinere appartementen, grotendeels gebouwd in de tweede helft van de twintigste eeuw. Het gemiddelde woonoppervlak van verkochte woningen lag op 102 m². Wie een appartement wil kopen in Molenpad heeft opties, maar het totale koopwoningaanbod is beperkt omdat 62% van de woningvoorraad in de verhuur zit.
Is Molenpad een veilige buurt om in te wonen?
Veiligheid is een aandachtspunt in Molenpad. Bewoners geven de buurt een 6.0 op veiligheid. Bewoonster Fenna omschrijft het als 'een prima buurt maar wel onveilig soms' en geeft aan soms dingen te zien die niet in de buurt passen. Het is geen onveilige buurt in absolute zin, maar wie veiligheid hoog in het vaandel heeft, doet er goed aan dit mee te wegen in de keuze.
We hebben weinig contact met de buren en andere bewoners. Soms zie je wel dingen die niet in de buurt passen.
