Studio te koop: Klaverstraat 54, Utrecht
KopenUtrechtStudio'sKlaverstraat 54

Klaverstraat 54

Wittevrouwen, Utrecht

€ 349.000
Buurt Wittevrouwen, UtrechtBekijk buurt
Energiezuinige woning met label A
Lagere energiekosten dan het merendeel van de woningen
Populaire buurt voor starters
37% van de bewoners is 25-45 jaar
AI-samenvatting

Een studio met karakter in Wittevrouwen

Deze studio van 36 m² in een 19e-eeuws pand combineert historische charme met een modern energielabel A. De woning ligt in de levendige buurt Wittevrouwen, waar je om de hoek het Wilhelminapark vindt. Met een vraagprijs van €349.000 is dit een scherpe optie vergeleken met andere studios in Utrecht.

Wittevrouwen: een wijk met twee gezichten

De buurt Wittevrouwen is een van de oudste wijken van Utrecht, met veel vooroorlogse bebouwing. Op basis van één beoordeling is de sfeer gemengd: een bewoner zegt: "Te dure afgetakelde witte buurt, een fascistische Buurt, die zegt links te zijn." De buurt telt veel eenpersoonshuishoudens en jonge volwassenen, met een gemiddeld inkomen dat boven het landelijk gemiddelde ligt.

Dagelijks leven in de straat

Voor je dagelijkse boodschappen loop je twee straten verder naar de Albert Heijn of Jumbo. Basisscholen zoals de Openbare Jenaplanschool Wittevrouwen en Basisschool De Wissel zijn op loopafstand. De gemeente Utrecht biedt een uitgebreid voorzieningenniveau, met parken, restaurants en een treinstation op tien minuten lopen.

Aanbod en makelaar

Op het moment van schrijven wordt de woning alleen via Huispedia aangeboden.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt3 mei 2026
StatusBeschikbaar
Prijs€ 349.000
Prijs per m²€ 9.694
Woonoppervlakte36m²
Perceeloppervlakte75m²
Bouwjaar1895
EnergielabelA
BuurtWittevrouwen
WijkNoordoost
GemeenteUtrecht

Locatie

Klaverstraat 54, Utrecht

Ervaringen uit de buurt

Matig · 1 bewoner

2.1
Eelco
16-01-2026
Te dure afgetakelde witte buurt,

Een fascistische Buurt, die zegt links te zijn. Slecht onderhouden straten. overal ligt kots, glas, en troep. Vieze trottoirs, overal graffiti, elke straat heeft enorme overlast van studenten. Studenten overbevolken de wijk. Geen diversiteit, Te dure winkels. Alleen rijke witte mensen. Sociale ongelijkheid is hier goed te zien. 1000 meter verderop in overvecht hebben mensen niets, hier in overvloed. Zit vol snobs. Sociale huur is nog maar 6 procent, opzettelijk verkocht, alle woningen worden gesplitst: onleefbaar, teveel herrie, en opgeschaald met extra verdiepingen. Mensen verdienen gemiddeld 6-10.000 per maand en lijken er bij te lopen als zwervers. Er is geen cohesie, mensen zijn bezig met zichzelf, allemaal eilandjes. Sfeer is weg. Was ooit een prachtige wijk, maar kutyuppen en kutstudenten en kut expats hebben de wijk tot een witte enclave van cokesnuivende egotrippers gemaakt.

Buurt statistieken

Gegevens uit Wittevrouwen

Inwoners6.730
Mannen47%
Vrouwen53%

Woningmarkt

Gegevens uit Wittevrouwen

Woningvoorraad3.006
Gem. WOZ-waarde€ 555.000
Koopwoningen61%
Huurwoningen38%

Supermarkten

67 binnen 5 km

Albert Heijn
Biltstraat 90 96
510m
Jumbo
Biltstraat 74
533m
Albert Heijn
Willem van Noortplein 6
748m

Scholen

125 binnen 5 km

Openbare Jenaplanschool Wittevrouwen
Basisonderwijs · 638 leerlingen
383m
Basisschool De Wissel
Basisonderwijs · 201 leerlingen
504m
KBS Montessori Buiten Wittevrouwen
Basisonderwijs · 307 leerlingen
600m

Veelgestelde vragen

Over Klaverstraat 54, Utrecht

Welk energielabel heeft Klaverstraat 54?

De woning aan Klaverstraat 54 in Utrecht heeft energielabel A.

Is €349.000 een realistische prijs voor deze studio?

De vraagprijs van €349.000 ligt 17% onder de gemiddelde vraagprijs in de buurt (€418.100). De gemiddelde prijs per m² in Wittevrouwen is €7.024, terwijl deze studio uitkomt op €9.694 per m². Dat is hoger, maar de oppervlakte is met 36 m² ook fors kleiner dan het buurtgemiddelde van 102 m². De prijs is marktconform voor een studio met energielabel A in deze gewilde buurt.

Hoe is de buurt Wittevrouwen om in te wonen?

Wittevrouwen is een levendige, dichtbevolkte wijk met veel vooroorlogse panden. De buurt heeft een hoge stedelijkheidsgraad en veel voorzieningen op loopafstand. Uit één buurtreview komt een kritisch geluid over overlast van studenten en sociale ongelijkheid. De buurt telt veel eenpersoonshuishoudens en jonge volwassenen.

Wat is het energielabel en wat betekent dat?

Deze studio heeft energielabel A, wat betekent dat de woning zeer zuinig is. In de buurt heeft 36,4% van de koopwoningen label A. Een A-label zorgt voor lagere energiekosten en een beter wooncomfort.

Zijn er parken of groen in de buurt?

Ja, op drie minuten lopen ligt het Wilhelminapark, een groot stadspark. Ook zijn er andere groene plekken in de omgeving. De afstand tot een park of plantsoen is 0,3 km.

Hoe is het openbaar vervoer in Wittevrouwen?

Het treinstation Utrecht Centraal ligt op 2,1 km afstand, ongeveer 25 minuten lopen of een korte busrit. De buurt heeft een hoge omgevingsadressendichtheid, wat duidt op goede OV-verbindingen.

Wat voor type woning is dit precies?

Het is een studio, een zelfstandige woning met één leefruimte die ook als slaapkamer fungeert. De woning heeft een oppervlakte van 36 m² en is gebouwd in 1895. Het is een koopwoning, geen huurwoning.

Zijn er scholen in de buurt?

Ja, er zijn meerdere basisscholen op loopafstand, zoals de Openbare Jenaplanschool Wittevrouwen (383 m) en Basisschool De Wissel (504 m). Ook is er voortgezet onderwijs op 1,5 km afstand.