Midden 51

Wapserveen midden, Westerveld

€ 399.500
Buurt Wapserveen midden, WapserveenBuurt
Sinds 13 dagen te koop
Nieuw in het aanbod
Populaire buurt voor doorstromers
30% van de bewoners is tussen 45 en 65 jaar
AI-samenvatting

Een royale twee-onder-één-kapwoning in het groen

Aan de rand van Wapserveen, in een bosrijke omgeving met vrij uitzicht, staat deze twee-onder-één-kapwoning uit 1950. Met een woonoppervlakte van 102 m² volgens de makelaar en een perceel van maar liefst 1.289 m², is er hier veel ruimte. De woning ligt aan een drukke weg, maar dat wordt gecompenseerd door de rust van het landelijke landschap eromheen. Met een vraagprijs van €399.500 is dit een scherpe prijs voor een woning met zoveel grond, zeker in vergelijking met andere twee onder een kapwoningen in Westerveld.

Een woning met karakter en potentie

De woning beschikt over zes kamers, waaronder vier slaapkamers en één badkamer, verdeeld over twee woonlagen. De inhoud is 387 m³. Rondom het huis liggen een voor-, zij- en achtertuin, met de achtertuin op het noordoosten bereikbaar via de achterom. Volgens de makelaar is de woning voorzien van dakisolatie, dubbel glas en muurisolatie, en wordt hij verwarmd door een cv-ketel. Het is een huis in volle eigendom. Over de oppervlakte is er een verschil tussen de BAG-registratie (92 m²) en de opgave van de makelaar (102 m²); beide worden genoemd, zonder uitsluitsel over welke klopt.

Wapserveen midden: een dorpse gemeenschap

Met 525 inwoners is Wapserveen midden een kleine, overzichtelijke kern. Een kwart van de bewoners is 65 jaar of ouder, wat bijdraagt aan een rustig karakter. Bewoners van de gemeente Westerveld geven hun leefomgeving gemiddeld een 7,4; een van hen zegt: "Fijne buurt met diverse leeftijden. Goede sfeer rustig tegen de natuur aan. Echt fijn wonen". Een ander noemt het "een gezellige groene buurt". Het aantal misdrijven is laag, met 4 geregistreerde incidenten. Dit is een plek waar je elkaar kent, midden in de natuur van de buurt Wapserveen midden.

Voorzieningen en bereikbaarheid

Voor de dagelijkse boodschappen moet je wel de auto pakken: de dichtstbijzijnde supermarkt, een Coop, ligt op 3,6 km afstand. Basisschool KC De Vuursteen zit gelukkig om de hoek, op 180 meter. De huisartsenpraktijk in Vledder is op 3,5 km, en voor de apotheek moet je naar Steenwijk, op 7,2 km. Het treinstation van Steenwijk is 7,9 km verderop. De natuur is hier nooit ver weg, met het bos direct om de hoek. Dit alles maakt het wonen in de gemeente Westerveld tot een bewuste keuze voor rust en ruimte.

WOZ en adresgegevens

De WOZ-waarde van de woning is vastgesteld op €415.000, met een peildatum van 1 januari 2025. De vraagprijs ligt 4% onder deze WOZ-waarde. Tussen 2020 en 2025 is de WOZ-waarde met 94% gestegen, van €214.000 naar €415.000. Wat betreft de omgeving: de geluidsbelasting van het wegverkeer is 59 dB Lden, boven de geluidsnorm. Het funderingsrisico is laag, mede door de zandbodem. De kans op wateroverlast bij hevige regen is gemiddeld, terwijl het overstromingsrisico laag is. Dit zijn indicaties op gebiedsniveau, geen inspectie van deze specifieke woning.

Bron en aanbod

Op het moment van schrijven wordt de woning via twee kanalen aangeboden, beide door Zandbergen makelaardij | NVM.

Deze samenvatting is met AI gemaakt en kan fouten bevatten. Controleer de gegevens altijd bij de aanbieder.

Kenmerken

Details van deze woning

Overdracht

StatusBeschikbaar
Datum ontdekt19 augustus 2026

Prijs

Vraagprijs€ 399.500
Prijs per m²€ 4.342
WOZ-waardepeildatum 01-01-2025€ 415.000

Oppervlakten en inhoud

Woonoppervlakte102 m²
ObjectoppervlakteKadaster92 m²
Perceeloppervlakte1.092 m²
Inhoud387 m³
Verzeker je huis en spullenVerzekeren

Indeling

Kamers6
Slaapkamers4
Badkamers1
Woonlagen2

Bouw

Soort woningHuis
Bouwjaar1950
Waardeontwikkeling
WOZ-waarde van dit adres · 2016 – 2026
WOZ-waarde Huidige vraagprijs

De WOZ-waarde wordt jaarlijks door de gemeente vastgesteld met 1 januari als peildatum, en loopt daarmee ongeveer een jaar achter op de markt. Het is een geschatte marktwaarde, geen verkoopprijs.

Veelgestelde vragen

Over Midden 51, Wapserveen

Wat is de vraagprijs en hoe verhoudt die zich tot de WOZ-waarde?

De vraagprijs is €399.500. De WOZ-waarde is vastgesteld op €415.000 met een peildatum van 1 januari 2025. De vraagprijs ligt daarmee 4% onder de WOZ-waarde. Het is een feitelijke constatering die je zelf kunt wegen bij je beslissing.

Hoe is de woning ingedeeld?

De woning heeft zes kamers, waaronder vier slaapkamers en één badkamer, verdeeld over twee woonlagen. De inhoud is 387 m³. Rondom het huis liggen een voor-, zij- en achtertuin, met de achtertuin op het noordoosten bereikbaar via de achterom. De woning is in volle eigendom.

Wat is de WOZ-ontwikkeling van deze woning?

De WOZ-waarde is tussen 2020 en 2025 met 94% gestegen, van €214.000 naar €415.000. De meest recente waarde is vastgesteld op 1 januari 2025. Dit is een forse stijging in vijf jaar tijd, wat iets zegt over de waardegroei van het vastgoed in deze omgeving.

Hoe zit het met het funderingsrisico en geluid op dit adres?

Het funderingsrisico is laag, mede door de zandbodem. De geluidsbelasting van het wegverkeer is 59 dB Lden, wat boven de geluidsnorm ligt. Dit zijn indicaties op gebiedsniveau, geen inspectie van deze specifieke woning. De woning ligt aan een drukke weg, dus het geluid is een punt om in je overweging mee te nemen.

Wat is er in de buurt te vinden?

Basisschool KC De Vuursteen ligt op 180 meter afstand. Voor boodschappen moet je naar de Coop op 3,6 km. De huisartsenpraktijk in Vledder is 3,5 km verderop. Het treinstation van Steenwijk ligt op 7,9 km. De woning ligt in een bosrijke omgeving met vrij uitzicht, landelijk gelegen.

Hoe is de buurt Wapserveen midden?

Wapserveen midden telt 525 inwoners, waarvan een kwart 65 jaar of ouder is. Bewoners van de gemeente Westerveld geven hun leefomgeving gemiddeld een 7,4. Een bewoner zegt: "Fijne buurt met diverse leeftijden. Goede sfeer rustig tegen de natuur aan. Echt fijn wonen". Het aantal misdrijven is laag met 4 geregistreerde incidenten.

Wat is het energielabel en wat zegt dat over de woning?

Het energielabel is C. Het label zegt iets over de energieprestatie van de woning, maar niet direct over de bouwkundige staat. Volgens de makelaar is de woning voorzien van dakisolatie, dubbel glas en muurisolatie, en wordt hij verwarmd door een cv-ketel. Deze gegevens geven een beeld van de isolatie.

Hoe groot is het perceel en wat is de oppervlakte van de woning?

Het perceel is volgens de makelaar 1.289 m² groot, terwijl de BAG-registratie 1.092 m² aangeeft. De woonoppervlakte is volgens de makelaar 102 m², maar de BAG-registratie noemt 92 m². Het is een ruim perceel, dat is zeker.

Waarom staan er geen woningdetails in deze advertentie?

Deze advertentie vermeldt geen details over bijvoorbeeld de staat van het onderhoud of specifieke installaties. Daardoor is het lastig om een volledig beeld te krijgen. De woning wordt via twee kanalen aangeboden door Zandbergen makelaardij | NVM. De beschikbare gegevens over indeling en perceel staan in de advertentie.