Vrijstaande woning te koop: Gentenerf 9, Ermelo

Gentenerf 9

Tonsel, Ermelo

€ 1.095.000
Buurt Tonsel, ErmeloBekijk buurt
Ruim woonoppervlak van 203m²
148% groter dan gemiddeld in de buurt
Vrijstaande woning
Geen directe buren
Populaire buurt voor doorstromers
34% van de bewoners is 45-65 jaar
AI-samenvatting

Een royale vrijstaande woning in een rustige buurt

Deze vrijstaande woning uit 1991 staat op een ruim perceel van maar liefst 1518 m², midden in de groene buurt Tonsel in Ermelo. Met 203 m² woonoppervlak is er volop ruimte voor een gezin. De woning heeft energielabel C, wat betekent dat de stookkosten redelijk zijn. De vraagprijs van €1.095.000 is aan de hoge kant, maar past bij het formaat en de ligging. Vergelijk je met andere vrijstaande woningen in Ermelo, dan zie je dat dit een forse woning is.

Tonsel: een groene, rustige buurt

Tonsel is een kleinschalige buurt met veel groen en een dorpse sfeer. De meeste woningen zijn eengezinswoningen (94%) en koopwoningen (76%). Het is er rustig, met een lage stedelijkheidsgraad (4 op een schaal van 5). De bewoners zijn gemiddeld wat ouder: de grootste groep is tussen de 45 en 65 jaar. Er zijn geen buurtreviews beschikbaar, maar de cijfers spreken voor zich: een rustige, groene woonomgeving. Ontdek meer over de buurt Tonsel.

Dagelijks leven in de straat

Voor de dagelijkse boodschappen kun je terecht bij Jumbo op 1,5 km afstand, of bij Aldi op 1,6 km. Ook zijn er meerdere basisscholen in de buurt, zoals Christelijke Daltonschool Willem Alexander (op 834 m) en Basisschool de Wegwijzer (op 1,4 km). Voor het voortgezet onderwijs is RSG Slingerbos op 1,3 km een optie. Het treinstation ligt op 3 km afstand. De gemeente Ermelo biedt verder alle voorzieningen die je nodig hebt.

Aanbod en makelaar

Op het moment van schrijven wordt de woning via meerdere kanalen aangeboden, waaronder Drieklomp Makelaars en Funda.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt9 mei 2026
StatusBeschikbaar
Prijs€ 1.095.000
Prijs per m²€ 5.394
Woonoppervlakte203m²
Perceeloppervlakte1518m²
Bouwjaar1991
EnergielabelC
BuurtTonsel
WijkTonsel en Veldzicht
GemeenteErmelo

Locatie

Gentenerf 9, Ermelo

Buurt statistieken

Gegevens uit Tonsel

Inwoners610
Mannen49%
Vrouwen51%

Woningmarkt

Gegevens uit Tonsel

Woningvoorraad156
Gem. WOZ-waarde€ 573.000
Koopwoningen76%
Huurwoningen23%

Supermarkten

18 binnen 5 km

Jumbo
Nassaulaan 10
1497m
Jumbo
Triasplein 83
1626m
Aldi
Tonselsedreef 349
1626m

Scholen

43 binnen 5 km

Christelijke Daltonschool Willem Alexander
Basisonderwijs · 164 leerlingen
834m
StartCollege Internationale Schakelklas (ISK) Harderwijk
Voortgezet onderwijs · 295 leerlingen
1279m
RSG Slingerbos
Voortgezet onderwijs · 1442 leerlingen
1286m

Veelgestelde vragen

Over Gentenerf 9, Ermelo

Welk energielabel heeft Gentenerf 9?

De woning aan Gentenerf 9 in Ermelo heeft energielabel C.

Is de vraagprijs van €1.095.000 reëel voor deze woning?

De vraagprijs ligt fors boven het buurtgemiddelde van €367.455, maar dat komt doordat deze woning veel groter is (203 m² versus gemiddeld 82 m²) en een enorm perceel heeft van 1518 m². De maximale vraagprijs in de buurt is €1.495.000, dus deze woning zit daar nog onder. Het is een uniek object in Tonsel.

Hoe is de buurt Tonsel om in te wonen?

Tonsel is een rustige, groene buurt met veel eengezinswoningen en koopwoningen. De stedelijkheidsgraad is laag, dus je woont er landelijk maar toch dicht bij Ermelo. De bevolking bestaat vooral uit 45-plussers, en er zijn weinig voorzieningen op loopafstand, maar met de auto ben je snel in het centrum.

Wat is het energielabel en wat betekent dat?

De woning heeft energielabel C. Dat is redelijk zuinig voor een woning uit 1991. Je kunt verwachten dat de energiekosten meevallen, maar niet zo laag zijn als bij een A-label. In de buurt hebben alle woningen energielabel D of lager, dus dit is bovengemiddeld.

Zijn er scholen in de buurt?

Ja, er zijn meerdere scholen op fietsafstand. De dichtstbijzijnde basisschool is Christelijke Daltonschool Willem Alexander op 834 meter. Voor voortgezet onderwijs kun je naar RSG Slingerbos op 1,3 km. Ook zijn er kinderdagverblijven in de omgeving.

Hoe ver is het naar het treinstation?

Het treinstation van Ermelo ligt op 3 km afstand. Dat is ongeveer 7 minuten met de fiets of een korte autorit. Vanaf daar kun je rechtstreeks naar Amersfoort en verder.

Wat is de gemiddelde verkooptijd in deze buurt?

In Tonsel staan gemiddeld 11 koopwoningen te koop. De gemiddelde verkooptijd van verkochte woningen is 120 dagen, wat aangeeft dat woningen er niet extreem snel weggaan. Deze woning is wel bijzonder vanwege het formaat, dus de verkooptijd kan afwijken.