Een appartement met karakter in de Bouwmeestersbuurt
Dit appartement uit 1905 staat in de Bouwmeestersbuurt Noord, een buurt waar je het stadsleven van Tilburg direct om je heen hebt. Met een vraagprijs van €299.500 ligt de prijs 24% onder de buurtgemiddelde vraagprijs van €396.500, en daarmee is dit een opvallend betaalbaar aanbod vergeleken met andere appartementen in Tilburg. Het energielabel is E, het minst zuinige label, dus je kunt hoge stookkosten verwachten.
De woning zelf
De makelaar omschrijft dit als een volledig geïsoleerd appartement op de eerste woonlaag, met drie kamers, één slaapkamer en één badkamer verdeeld over twee woonlagen. De woonoppervlakte verschilt per bron: volgens de BAG-registratie is die 45 m², de makelaar geeft 62 m² op. Het appartement heeft een beschutte ligging, in het centrum en in een woonwijk, en is in volle eigendom. De VvE-bijdrage is €79,91 per maand.
De buurt om je heen
Met ruim 2.100 inwoners is dit een levendige buurt waar veel alleenstaanden wonen, zo'n 55% van de huishoudens. Bewoners geven de buurt gemiddeld een 6,7 op basis van drie beoordelingen. Een bewoner noemt het "rustig wonen" met "winkels op loopafstand", terwijl een ander het heeft over "een diverse buurt" met veel studenten. De buurt Bouwmeestersbuurt Noord kent een mix van leeftijden, met relatief veel 65-plussers.
Voorzieningen en bereikbaarheid
De dagelijkse boodschappen zijn zo gedaan: Coop ligt op 170 meter, AH XL en Aldi op 188 meter. Basisschool Tiliander vind je op 407 meter, en de dichtstbijzijnde huisarts is Huisartsenpraktijk Binnenstad op 779 meter. De BENU Apotheek Jan Heijns zit om de hoek op 240 meter. Buslijnen 5, 6 en 7 stoppen op 237 meter bij de Jan Heijnsstraat, en treinstation Tilburg ligt op 566 meter. De gemeente Tilburg biedt daarmee een prima uitvalsbasis.
Risico-indicaties op adresniveau
Wel zijn er openbare risicodata op adresniveau, als indicatie op gebiedsniveau en geen inspectie van deze woning. De geluidsbelasting van wegverkeer is 64 dB Lden, boven de geluidsnorm, terwijl spoorweglawaai met 48 dB Lden onder de norm blijft. Het funderingsrisico is laag, met zand als bodemsoort. Wateroverlast bij hevige regen is gemiddeld, het overstromingsrisico is laag, en hittestress is nu laag maar wordt in 2050 gemiddeld.
Aanbod en bronnen
Op het moment van schrijven wordt de woning via meerdere kanalen aangeboden, waaronder Kin Makelaars.
Deze samenvatting is met AI gemaakt en kan fouten bevatten. Controleer de gegevens altijd bij de aanbieder.
Kenmerken
Details van deze woning
Overdracht
Prijs
Oppervlakten en inhoud
Indeling
Bouw
Veelgestelde vragen
Over Gasthuisring 19F, Tilburg
Hoe verhoudt de vraagprijs zich tot andere woningen in de buurt?
De vraagprijs van €299.500 ligt 24% onder de buurtgemiddelde vraagprijs van €396.500. Het gemiddelde aanbod in de Bouwmeestersbuurt Noord is €396.500, met een bandbreedte van €249.000 tot €589.000. De gemiddelde prijs per m² in de buurt is €4.062, terwijl deze woning op €4.831 per m² komt op basis van de makelaar-opgave van 62 m².
Wat is de indeling van dit appartement?
Volgens de makelaar heeft dit appartement drie kamers, waarvan één slaapkamer, en één badkamer. De woning is verdeeld over twee woonlagen en ligt op de eerste woonlaag. De inhoud is 218 m³. De woonoppervlakte wordt verschillend opgegeven: de BAG-registratie noemt 45 m², terwijl de makelaar 62 m² vermeldt.
Hoe zit het met de geluidsbelasting op dit adres?
De openbare risicodata geven een geluidsbelasting van wegverkeer van 64 dB Lden, wat boven de geluidsnorm ligt, peiljaar 2022. Spoorweglawaai is 48 dB Lden, niet boven de norm, peiljaar 2023. Dit zijn indicaties op gebiedsniveau, geen meting aan deze specifieke woning.
Welke voorzieningen zijn er in de buurt?
Coop ligt op 170 meter, AH XL en Aldi op 188 meter. Basisschool Tiliander is op 407 meter, en de huisarts zit op 779 meter. De BENU Apotheek Jan Heijns is op 240 meter. Buslijnen 5, 6 en 7 stoppen op 237 meter bij de Jan Heijnsstraat, en treinstation Tilburg ligt op 566 meter.
Wat zeggen bewoners over de Bouwmeestersbuurt Noord?
Op basis van drie beoordelingen geven bewoners de buurt gemiddeld een 6,7. Een bewoner zegt: "Rustig wonen" en noemt "winkels op loopafstand". Een ander omschrijft het als "een diverse buurt" met veel studenten en studentenhuizen. Er is ook kritiek: een bewoner vindt het "rommelig" en noemt dat veel mensen dingen laten slingeren.
Wat is het funderingsrisico voor deze woning?
De indicatie voor het funderingsrisico is laag, met zand als bodemsoort. De toelichting vermeldt dat het gebouw vóór 1970 is opgericht, namelijk in 1919. Dit is een gebiedsindicatie op basis van openbare data, geen inspectie van deze specifieke woning.
Hoe zit het met het energielabel en de stookkosten?
Het energielabel is E, het minst zuinige label. Dat betekent dat je hoge stookkosten kunt verwachten. De makelaar vermeldt dat de woning volledig geïsoleerd is. Het label zegt niets over de bouwkundige staat, alleen over de energieprestatie.
Is er een VvE en wat betaal ik maandelijks?
Ja, er is een VvE-bijdrage van €79,91 per maand. De woning is in volle eigendom. Verder staat in de advertentie dat het appartement op de eerste woonlaag ligt en een beschutte ligging heeft, in het centrum en in een woonwijk.





