Herenstraat 169B

Voorburg Oud zuid, Leidschendam-Voorburg

€ 375.000
Buurt Voorburg Oud zuid, VoorburgBuurt
Verkocht onder voorbehoud
De verkoop is nog niet definitief
Albert Heijn op 167m afstand
10 supermarkten binnen 1 km
Populaire buurt voor senioren
30% van de bewoners is 65 jaar of ouder
AI-samenvatting

Een bovenwoning in het hart van Voorburg

Deze bovenwoning aan de Herenstraat 169B ligt in het centrum van Voorburg, in de buurt Voorburg Oud zuid. Het is een appartement uit 1800 met energielabel C, dat volgens de makelaar op de tweede woonlaag ligt. Met een vraagprijs van €375.000 is de prijs marktconform, en ligt 45% onder de buurtgemiddelde vraagprijs van €687.063. Ter vergelijking: het aanbod van appartementen in Leidschendam-Voorburg laat een ander beeld zien.

De woning zelf

De woning heeft 2 kamers, waarvan 1 slaapkamer, en 1 badkamer, verdeeld over 1 woonlaag. De inhoud is 194 m³ en de woning is in volle eigendom. De verwarming gaat via een cv-ketel. Volgens de BAG-registratie is de woonoppervlakte 67 m², terwijl de makelaar 58 m² opgeeft. De prijs per m² is berekend op basis van de makelaar-opgave en komt op €6.466.

Een buurt met karakter

Met bijna 3.000 inwoners, waarvan 30% 65 jaar of ouder, is dit een buurt met een gemêleerde bevolking. Bewoners van de wijk geven hun leefomgeving gemiddeld een 6,38, op basis van drie beoordelingen. Een bewoner zegt: "Het is wel een mooie buurt. De mensen zijn echte volksmenser." Een ander noemt het "onrustig" en wijst op parkeerproblemen en geluid van school en verbouwingen. De buurt Voorburg Oud zuid heeft een woningvoorraad van ruim 1.400 woningen, waarvan 64% koop.

Voorzieningen en bereikbaarheid

De dagelijkse boodschappen doe je bij Albert Heijn op 167 meter of Hoogvliet op 270 meter, beide om de hoek. Basisschool De Lusthof ligt op 341 meter, en voor voortgezet onderwijs is Gymnasium Novum op 697 meter een optie. De huisarts en apotheek zitten op ongeveer 250 meter afstand. Buslijnen 45 en 46 stoppen op 213 meter, en treinstation Voorburg ligt op 179 meter. De gemeente Leidschendam-Voorburg biedt daarmee een complete infrastructuur.

Risico-indicaties

Wel zijn er openbare risicodata op adresniveau, die indicaties op gebiedsniveau geven en geen inspectie van deze woning zijn. De geluidsbelasting van wegverkeer is 63 dB Lden, boven de geluidsnorm, terwijl spoorweglawaai en vliegverkeer onder de norm blijven. Het funderingsrisico is gemiddeld, mede omdat het pand uit 1800 op kleigrond is gebouwd. Wateroverlast bij hevige regen is verhoogd, het overstromingsrisico is laag en hittestress is gemiddeld.

Bron en aanbod

Op het moment van schrijven wordt de woning via meerdere kanalen aangeboden, waaronder Van Lieshout Kruize NVM makelaars op Funda.

Deze samenvatting is met AI gemaakt en kan fouten bevatten. Controleer de gegevens altijd bij de aanbieder.

Kenmerken

Details van deze woning

Overdracht

StatusVerkocht onder voorbehoud
EigendomssituatieVolle eigendom
Aangeboden sinds25 september 2026
Datum ontdekt26 september 2026

Prijs

Vraagprijs€ 375.000
Prijs per m²€ 5.597
WOZ-waardepeildatum 01-01-2025€ 290.000

Energie

EnergielabelC
VerwarmingCv-ketel
Bespaar tot € 400 op je energierekeningVergelijk nu

Oppervlakten en inhoud

Woonoppervlakte58 m²
ObjectoppervlakteKadaster67 m²
Inhoud194 m³
Verzeker je huis en spullenVerzekeren

Indeling

Kamers2
Slaapkamers1
Badkamers1
Woonlagen1
Gelegen op2e woonlaag

Bouw

Soort woningBovenwoning (appartement)
Bouwjaar1800
Type omgevingIn centrum

Veelgestelde vragen

Over Herenstraat 169B, Voorburg

Hoe verhoudt de vraagprijs zich tot de buurt?

De vraagprijs van €375.000 ligt 45% onder de buurtgemiddelde vraagprijs van €687.063. Per vierkante meter is de prijs echter 13% hoger dan het buurtgemiddelde, omdat de woning met 58 m² relatief klein is. De prijs is als marktconform beoordeeld.

Wat is de indeling van deze bovenwoning?

De woning heeft 2 kamers, waarvan 1 slaapkamer, en 1 badkamer, verdeeld over 1 woonlaag. De inhoud is 194 m³ en de woning ligt op de tweede woonlaag. De verwarming gaat via een cv-ketel en het is volle eigendom.

Waarom verschilt de woonoppervlakte tussen BAG en makelaar?

De BAG-registratie geeft een woonoppervlakte van 67 m², terwijl de makelaar 58 m² opgeeft. Beide waarden worden genoemd, maar er wordt geen uitspraak gedaan over welke juist is.

Wat is het energielabel en wat betekent dat?

De woning heeft energielabel C. Dit label zegt iets over de energieprestatie van de woning, maar zegt niets over de bouwkundige staat. Het is een van de middenklasse labels, maar de exacte positie op de schaal is niet verder gespecificeerd.

Hoe is het gesteld met geluidsoverlast in de buurt?

De geluidsbelasting van wegverkeer is 63 dB Lden, boven de geluidsnorm. Spoorweglawaai is 45 dB Lden en vliegverkeer 24 dB Lden, beide onder de norm. Dit zijn indicaties op gebiedsniveau, geen metingen aan deze specifieke woning.

Wat is het funderingsrisico van deze woning?

Het funderingsrisico is gemiddeld. Het pand is gebouwd in 1800 op kleigrond, wat kan duiden op houten palen of een ondiepe fundering. Daarnaast valt het postcodegebied in een KCAF-aandachtsgebied, waar 90% van de panden vóór 1970 is gebouwd. Dit is een gebiedsindicatie, geen inspectie van de woning.

Welke voorzieningen zijn dichtbij?

Albert Heijn ligt op 167 meter en Hoogvliet op 270 meter. Basisschool De Lusthof is op 341 meter, en Gymnasium Novum op 697 meter. De huisarts en apotheek zitten op ongeveer 250 meter. Treinstation Voorburg ligt op 179 meter en bushaltes met lijnen 45 en 46 op 213 meter.

Hoe beoordelen bewoners de wijk?

Bewoners van de wijk geven gemiddeld een 6,38, op basis van drie beoordelingen. Een bewoner noemt het "een mooie buurt" met "echte volksmenser", terwijl een ander het "onrustig" vindt en wijst op parkeerproblemen en geluidsoverlast. De beoordelingen gaan over de wijk, niet specifiek over deze buurt.

Wat is de samenstelling van de buurt?

De buurt heeft bijna 3.000 inwoners, waarvan 30% 65 jaar of ouder is. Ongeveer 43% van de huishoudens is eenpersoons, en 29% heeft kinderen. De woningvoorraad bestaat uit ruim 1.400 woningen, waarvan 64% koopwoningen zijn.