Appartement te koop: Museumplein 46, Drachten
KopenSmallingerlandAppartementenMuseumplein 46

Museumplein 46

Drachten centrum, Smallingerland

€ 575.000
Buurt Drachten centrum, DrachtenBekijk buurt
Ruim woonoppervlak van 171m²
13% groter dan gemiddeld in de buurt
Dirk op 147m afstand
10 supermarkten binnen 1 km
Populaire buurt voor senioren
40% van de bewoners is 65+
AI-samenvatting

Een ruim appartement op het Museumplein

Dit appartement aan het Museumplein in Drachten is met 171 m² een van de grotere koopwoningen in de buurt. Het bouwjaar 1997 en energielabel C geven een solide basis. De vraagprijs van €575.000 is aan de hoge kant vergeleken met andere appartementen in Smallingerland, maar de oppervlakte is uitzonderlijk.

Drachten centrum

De buurt Drachten centrum scoort een 9,0 uit één beoordeling. Een bewoner zegt: "Een kindvriendelijke, rustige en sociale buurt en dat terwijl deze buurt in het centrum is!" De buurt telt 1.365 inwoners, met veel 65-plussers (540) en eenpersoonshuishoudens (510). Het is een stedelijke omgeving met een omgevingsadressendichtheid van 2.435.

Leven in de straat

Voor dagelijkse boodschappen loop je naar de Dirk om de hoek (147 m) of de Albert Heijn twee straten verder (300 m). Basisschoolkinderen gaan naar de Katholieke Jenaplan Basisschool St. Lukas, op loopafstand (187 m). Voor voortgezet onderwijs is het Gomarus College Drachten (316 m) dichtbij. De gemeente Smallingerland biedt verder een restaurant op 200 m en een park op 300 m.

Bron

Op het moment van schrijven wordt de woning alleen via Dijkstra Makelaars aangeboden.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt3 mei 2026
StatusBeschikbaar
Prijs€ 575.000
Prijs per m²€ 3.363
Woonoppervlakte171m²
Perceeloppervlakte1180m²
Bouwjaar1997
EnergielabelC
BuurtDrachten centrum
WijkCentrum
GemeenteSmallingerland

Locatie

Museumplein 46, Drachten

Ervaringen uit de buurt

Uitstekend · 1 bewoner

9.0
Anna van der Kooi - de Wagt
10-04-2025
Een kindvriendelijke, rustige en sociale buurt en dat terwijl deze buurt in het centrum is!

Mensen groeten elkaar hier eigenlijk altijd. Veel kinderen die hier buiten op straat leuk spelen! Dat geeft een vertrouwd en veilig gevoel. Daarom een ruim voldoende op veiligheid en gemeenschap! En de straten zien er ook altijd netjes uit en daarom vind ik de hygiëne ook ruim voldoende! Winkels, scholen en andere voorzieningen allemaal op loop/fiets afstand en goed bereikbaar, daarom daar ook een ruim voldoende op onderwijs, huisvestiging, voorzieningen en bereikbaarheid. Groen heb ik iets later, wel voldoende. Maar omdat wij natuurlijk in het centrum wonen heb je minder groen. Er staan hier wel bomen en een paar parkjes, maar ik kom zelf van het platteland en dan is dit wel heel anders. Maar vind het wel voldoende! Het is gewoon heerlijk wonen in onze buurt!

Buurt statistieken

Gegevens uit Drachten centrum

Inwoners1.365
Mannen45%
Vrouwen55%

Woningmarkt

Gegevens uit Drachten centrum

Woningvoorraad917
Gem. WOZ-waarde€ 241.000
Koopwoningen39%
Huurwoningen61%

Supermarkten

16 binnen 5 km

Dirk
De Marke 51
147m
Albert Heijn
De Marke 33
300m
Albert Heijn
Kiryat Onoplein 87
332m

Scholen

43 binnen 5 km

Katholieke Jenaplan Basisschool St. Lukas
Basisonderwijs · 374 leerlingen
187m
Gomarus College Drachten
Voortgezet onderwijs · 400 leerlingen
316m
OSG Singelland - Drachtster Lyceum
Voortgezet onderwijs · 1180 leerlingen
690m

Veelgestelde vragen

Over Museumplein 46, Drachten

Welk energielabel heeft Museumplein 46?

De woning aan Museumplein 46 in Drachten heeft energielabel C.

Is €575.000 een realistische prijs voor dit appartement?

De vraagprijs ligt 66% boven de gemiddelde vraagprijs in de buurt (€346.667). Maar met 171 m² is het een stuk groter dan het buurtgemiddelde van 151 m². De prijs per m² is €3.362, terwijl het buurtgemiddelde €2.589 per m² is. Het is dus aan de hoge kant, maar de oppervlakte is uitzonderlijk voor de buurt.

Hoe is de buurt Drachten centrum om in te wonen?

Op basis van één beoordeling krijgt de buurt een 9,0. Bewoners waarderen de rust, sociale sfeer en kindvriendelijkheid, ondanks dat het centrum is. Voorzieningen als winkels, scholen en parken zijn op loopafstand. De buurt heeft veel 65-plussers en eenpersoonshuishoudens.

Wat is het energielabel en wat betekent dat?

Het energielabel is C. Dat is gemiddeld voor een woning uit 1997. In de buurt heeft 33,3% van de koopwoningen label A+ en 33,3% label B. Label C betekent dat de woning redelijk zuinig is, maar niet top. Je kunt verwachten dat de stookkosten gemiddeld zijn.

Zijn er scholen in de buurt?

Ja, er zijn meerdere scholen op loopafstand. De dichtstbijzijnde basisschool is Katholieke Jenaplan Basisschool St. Lukas op 187 m. Voor voortgezet onderwijs is het Gomarus College Drachten op 316 m en OSG Singelland - Drachtster Lyceum op 690 m.

Hoe veilig is de buurt?

In de buurt zijn in totaal 257 misdrijven geregistreerd. De bewoner in de review geeft een ruime voldoende voor veiligheid en noemt een vertrouwd en veilig gevoel. Het is een centrumlocatie, dus er is wat meer reuring, maar de sfeer wordt als prettig ervaren.

Wat is de gemiddelde verkooptijd in de buurt?

In de buurt staan momenteel 3 koopwoningen te koop. Afgelopen periode werden 15 woningen verkocht met een gemiddelde looptijd van 70 dagen. Dat is iets langer dan het landelijke gemiddelde, maar de markt is hier rustig.