Kopen›Haarlem›Appartementen›Olmenstraat 26ZW

Olmenstraat 26ZW

Bomenbuurt-west, Haarlem

€ 375.000
Buurt Bomenbuurt-west, HaarlemBuurt
Exclusief bij de makelaar
Nog niet gezien op de grote platforms
Sinds 3 dagen te koop
Woningen staan ± 32 dagen te koop in deze buurt
Coop op 277m afstand
10 supermarkten binnen 1 km
AI-samenvatting

Een appartement uit 1931 in de Bomenbuurt-west

Dit appartement aan de Olmenstraat in Haarlem ligt in de Bomenbuurt-west, een buurt met ruim tweeduizend inwoners. De woning is gebouwd in 1931 en heeft een woonoppervlak van 64 vierkante meter. De vraagprijs is 375.000 euro, wat volgens de berekening scherp is ten opzichte van het buurtgemiddelde. De advertentie vermeldt geen energielabel, daardoor is niet bekend hoe zuinig de woning is. Ter vergelijking: appartementen in Haarlem hebben een gemiddelde vraagprijs van 617.375 euro.

De woning zelf

De makelaar heeft geen details over de indeling of kenmerken van deze woning gepubliceerd. Het gaat om een appartement uit 1931, maar over het aantal kamers, de staat van het onderhoud of de aanwezigheid van bijvoorbeeld een balkon is niets bekend. De woonoppervlakte van 64 vierkante meter komt uit de BAG-registratie.

Een rustige buurt met veel groen

De Bomenbuurt-west is een rustige buurt, waar bewoners van de wijk Ter Kleefkwartier hun leefomgeving gemiddeld een 6,59 geven. Een bewoner zegt: "rustig straat gebeurt niks ze willen niks". Een ander noemt het "stil rustig buurt onrustig" en wijst op overlast van hondenpoep en slechte stoepen. De buurt telt relatief veel gezinnen met kinderen, 41 procent van de huishoudens. Meer over de buurt Bomenbuurt-west vind je op de buurtpagina.

Voorzieningen en bereikbaarheid

De Marnix apotheek zit om de hoek, op 110 meter, en de huisartsenpraktijk Schoterpoort ligt twee straten verder. Voor boodschappen kun je terecht bij de Coop op 277 meter of de Albert Heijn op 671 meter. Basisschool De Wilgenhoek is op 388 meter, en de Zaanenschool op 395 meter. Buslijn 2 stopt op 203 meter bij het Stuyvesantplein, en treinstation Bloemendaal ligt op 694 meter. De gemeente Haarlem heeft verder alle stedelijke voorzieningen.

Risico-indicaties op adresniveau

Wel zijn er openbare risicodata op adresniveau, die indicaties op gebiedsniveau geven en geen inspectie van deze woning zijn. De geluidsbelasting door wegverkeer is 48 dB Lden, door spoorweglawaai 34 dB Lden en door vliegverkeer 41 dB Lden, alle drie niet boven de geluidsnorm. Het funderingsrisico is gemiddeld, mede omdat het pand uit 1931 stamt en in een KCAF-aandachtsgebied ligt. Het overstromingsrisico is laag, zowel nu als in 2050, maar wateroverlast bij hevige regen is gemiddeld en ook hittestress is gemiddeld.

Bron

Op het moment van schrijven wordt de woning alleen via Mooijekind Vleut Makelaars aangeboden.

Deze samenvatting is met AI gemaakt en kan fouten bevatten. Controleer de gegevens altijd bij de aanbieder.

Kenmerken

Details van deze woning

Overdracht

StatusBeschikbaar
Datum ontdekt12 oktober 2026

Prijs

Vraagprijs€ 375.000
Prijs per m²€ 5.859
WOZ-waardepeildatum 01-01-2025€ 414.000

Oppervlakten en inhoud

ObjectoppervlakteKadaster64 m²
Verzeker je huis en spullenVerzekeren

Bouw

Soort woningAppartement
Bouwjaar1931
Waardeontwikkeling
WOZ-waarde van dit adres · 2016 – 2026
WOZ-waarde Huidige vraagprijs

De WOZ-waarde wordt jaarlijks door de gemeente vastgesteld met 1 januari als peildatum, en loopt daarmee ongeveer een jaar achter op de markt. Het is een geschatte marktwaarde, geen verkoopprijs.

Veelgestelde vragen

Over Olmenstraat 26ZW, Haarlem

Waarom is de vraagprijs zo laag voor deze buurt?

De vraagprijs van 375.000 euro ligt 39 procent onder de buurtgemiddelde vraagprijs van 617.375 euro. Dat komt vooral doordat het appartement met 64 vierkante meter 35 procent kleiner is dan het buurtgemiddelde van 98 vierkante meter. Per vierkante meter ligt de prijs 8 procent onder het buurtgemiddelde. Het is een scherpe prijs, maar de woning is ook aanzienlijk compacter dan veel andere woningen in de Bomenbuurt-west.

Hoeveel kamers heeft dit appartement?

De makelaar heeft geen informatie over het aantal kamers, slaapkamers of badkamers gepubliceerd. Ook over de indeling of de aanwezigheid van bijvoorbeeld een balkon is niets bekend. De enige beschikbare maat is de woonoppervlakte van 64 vierkante meter, afkomstig uit de BAG-registratie. Voor details over de indeling zul je contact moeten opnemen met de verkopende makelaar.

Hoe zit het met het funderingsrisico op dit adres?

Het funderingsrisico op dit adres is gemiddeld, volgens openbare risicodata van KCAF en de Klimaateffectatlas. Het pand is gebouwd in 1931, vóór 1970, en in dit postcodegebied is 100 procent van de panden vóór 1970 gebouwd. In de buurt heeft 1 procent van de panden een verhoogd paalrot-risico. De bodemsoort is zand. Dit zijn indicaties op gebiedsniveau, geen inspectie van deze specifieke woning.

Welke voorzieningen zijn er in de buurt?

De Marnix apotheek zit op 110 meter, de huisartsenpraktijk Schoterpoort op 486 meter. De dichtstbijzijnde supermarkt is de Coop op 277 meter, gevolgd door een Albert Heijn op 671 meter. Basisschool De Wilgenhoek ligt op 388 meter en de Zaanenschool op 395 meter. Buslijn 2 stopt op 203 meter bij het Stuyvesantplein, en treinstation Bloemendaal ligt op 694 meter.

Hoe is de buurt Bomenbuurt-west om in te wonen?

Bewoners van de wijk Ter Kleefkwartier geven hun leefomgeving gemiddeld een 6,59, op basis van tien beoordelingen. Een bewoner zegt: "rustig straat gebeurt niks ze willen niks". Een ander noemt de buurt "stil rustig buurt onrustig" en wijst op overlast van hondenpoep en slechte stoepen. De buurt telt 2.060 inwoners, waarvan 41 procent van de huishoudens uit gezinnen met kinderen bestaat.

Waarom staan er geen woningdetails in deze advertentie?

De makelaar heeft geen details over de woning gepubliceerd, zoals het aantal kamers, de staat van het onderhoud of het energielabel. Het adres zelf is wel volledig, dus de locatie- en buurtgegevens kloppen. Voor informatie over de indeling of de bouwkundige staat zul je contact moeten opnemen met Mooijekind Vleut Makelaars.

Wat is het energielabel van deze woning?

Het energielabel staat niet in de advertentie. De makelaar heeft dit veld niet gepubliceerd, dus het is niet bekend hoe zuinig of onzuinig deze woning is. In de buurt heeft 44,4 procent van de koopwoningen energielabel B en 44,4 procent label D of lager, maar dat zegt niets over dit specifieke appartement uit 1931.