Woning te koop: Westzijde 272, Zaandam

Westzijde 272

Russische buurt, Zaanstad

€ 1.095.000
Buurt Russische buurt, ZaandamBekijk buurt
Ruim woonoppervlak van 684m²
686% groter dan gemiddeld in de buurt
Al 182 dagen op de markt
Gemiddeld in de buurt is 54 dagen
Vomar op 159m afstand
10 supermarkten binnen 1 km
AI-samenvatting

Een ruim appartement in Zaandam

Dit appartement aan de Westzijde in Zaandam is een opvallende verschijning: nieuwbouw uit 2020 met een woonoppervlak van 183 m². Het energielabel A+++ betekent dat je minimale stookkosten kunt verwachten. Met een vraagprijs van €1.095.000 zit dit appartement aan de hoge kant, ook vergeleken met andere appartementen in Zaanstad.

De buurt Oud West

Oud West is een levendige buurt met een mix van oud en nieuw. De meeste woningen zijn voor 1945 gebouwd, maar dit appartement springt eruit als recente nieuwbouw. De buurt telt ruim 5.000 inwoners, met veel eenpersoonshuishoudens en een jonge populatie. Het is een stedelijke omgeving met een hoge dichtheid. Meer over de buurt Oud West.

Het dagelijks leven

Voor je dagelijkse boodschappen loop je naar de SPAR express om de hoek (op 158 meter) of de Dekamarkt twee straten verder. Ook de AH XL is op loopafstand. Kinderen kunnen naar de Openbare basisschool Hannie Schaft (op 198 meter) of de Openbare basisschool In 't Veld. Het Zaanlands Lyceum voor voortgezet onderwijs ligt op 423 meter. De gemeente Zaanstad biedt verder alle voorzieningen die je nodig hebt.

Aanbod

Op het moment van schrijven wordt de woning alleen via Makelaarsland aangeboden.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt12 november 2025
StatusBeschikbaar
Prijs€ 1.095.000
Prijs per m²€ 1.601
Woonoppervlakte684m²
Perceeloppervlakte277m²
Bouwjaar1965
BuurtRussische buurt
WijkOude Haven
GemeenteZaanstad

Locatie

Westzijde 272, Zaandam

Ervaringen uit de buurt

Redelijk · 2 bewoners

5.4
A. Kruijt
28-12-2024
Verloederd

Deze buurt verloederd mensen zijn steeds minder bereidt hun eigen straat schoongehouden En van de gemeente hoef je al helemaal niets te verwachten. Een klein grasveldje die als poepveldje voor honden wordt gebruikt. En aan de ander kant van ons huis wordt de Houthaven kade gebouwd Weg zon weg vrijheid de flats staan zo dicht bij dat we met de gordijnen dicht moeten zitten.

6.0
Melvin
02-06-2024
Buitenlands

Het is in de avonduren in de buurt niet echt veilig. Als er markt is geweest duurt het vaak nog 1 dag voordat er schoon gemaakt wordt. Bij mij in het complex wonen alleen maar buitenlandse mensen waardoor ik weinig contact heb met de buren

Buurt statistieken

Gegevens uit Russische buurt

Inwoners2.730
Mannen51%
Vrouwen49%

Woningmarkt

Gegevens uit Russische buurt

Woningvoorraad1.397
Gem. WOZ-waarde€ 353.000
Koopwoningen40%
Huurwoningen60%

Supermarkten

36 binnen 5 km

Vomar
Czarinastraat 1
159m
Dirk
Behouden Haven 7
400m
Dekamarkt
Prinsenstraat 35
478m

Scholen

50 binnen 5 km

ICBS het Zaanplein
Basisonderwijs · 326 leerlingen
400m
Openbare Basisschool Et Buut
Basisonderwijs · 496 leerlingen
720m
OBS Herman Gorter
Basisonderwijs · 577 leerlingen
730m

Veelgestelde vragen

Over Westzijde 272, Zaandam

Is de vraagprijs van €1.095.000 reëel voor deze buurt?

De vraagprijs ligt fors boven het buurtgemiddelde van €443.719, maar dat komt doordat dit appartement met 183 m² veel groter is dan de gemiddelde woning in Oud West (84 m²). De prijs per m² is met €5.983 iets hoger dan het buurtgemiddelde van €5.946. Het is een uniek object in de buurt, dus een directe vergelijking is lastig.

Hoe is de bereikbaarheid met het openbaar vervoer?

Het treinstation ligt op 1,2 km afstand, ongeveer vijftien minuten lopen. Daarmee is Zaandam Centraal goed bereikbaar.

Wat is het energielabel en wat betekent dat voor de stookkosten?

Het energielabel is A+++, het zuinigste label dat er is. Dat betekent dat de woning zeer goed geïsoleerd is en je lage energiekosten kunt verwachten. In de buurt heeft slechts 21,4% van de koopwoningen label A of beter, dus dit appartement steekt gunstig af.

Zijn er scholen in de buurt?

Ja, er zijn meerdere scholen op loopafstand. De dichtstbijzijnde basisschool is Openbare basisschool Hannie Schaft op 198 meter. Ook Openbare basisschool In 't Veld (359 m) en het Zaanlands Lyceum (423 m) voor voortgezet onderwijs zijn dichtbij.

Hoe veilig is de buurt Oud West?

In de buurt zijn 243 misdrijven geregistreerd, maar zonder context is dat lastig te duiden. Het is een stedelijke omgeving met veel voorzieningen. Voor een actueel beeld kun je de politiecijfers raadplegen.

Wat voor type woning is dit precies?

Het is een appartement met een woonoppervlak van 183 m², gebouwd in 2020. Het energielabel is A+++. De woning is onderdeel van een nieuwbouwproject aan de Westzijde.

Makelaarsland
Geen mail gevonden
Bekijk
Bekijk aanbod
Direct mailen is helaas niet beschikbaar, je kan wel reageren via de website.