Grachterstraat 11
Gracht, Kerkrade
Een tussenwoning met karakter in Kerkrade-West
Aan de Grachterstraat 11 in Kerkrade staat een tussenwoning uit 1918, een huis met een verleden en een eigen gezicht. Met vier woonlagen en een inhoud van 1360 m³ biedt het meer ruimte dan je op het eerste gezicht zou denken. De vraagprijs van €228.000 ligt 33% boven de WOZ-waarde, wat deze woning aan de hoge kant maakt. Wie op zoek is naar een tussenwoningen in Kerkrade vindt hier een optie met potentie.
De woning zelf
De woning telt vier kamers, waaronder drie slaapkamers en één badkamer, verdeeld over vier woonlagen. De makelaar geeft een woonoppervlakte van 77 m² op, terwijl de BAG-registratie 507 m² vermeldt. Het perceel is volgens beide bronnen 396 m². De woning heeft een inpandige garage en wordt verwarmd via een c.v.-ketel. Het energielabel is F, het een na minst zuinige label, dus je kunt hoge stookkosten verwachten.
De buurt Gracht
Met ruim 2.000 inwoners en een kwart 65-plussers is dit een buurt met een gemêleerde bevolking. Bewoners van de wijk geven hun leefomgeving gemiddeld een 5,66, op basis van drie beoordelingen. Een bewoner noemt het "een lekker rustige buurt", terwijl een ander spreekt over "vervuilde onrustige buurt". De meningen lopen uiteen, maar de buurt Gracht heeft met 71 misdrijven per jaar een cijfer dat je zelf kunt duiden.
Voorzieningen en bereikbaarheid
De dagelijkse boodschappen kun je doen bij Jumbo op 423 meter of Aldi op 534 meter, en voor een grotere supermarkt is er Lidl op 892 meter. Basisschool de Spoorzoeker ligt op 102 meter, en het kinderdagverblijf is ook dichtbij. De huisarts zit in Medisch Centrum West Kerkrade op 933 meter, de apotheek ernaast. Buslijn 5 stopt op 60 meter bij de Sint Eugeniusstraat, en het treinstation Kerkrade Centrum ligt op 2,3 kilometer. De gemeente Kerkrade biedt zo de nodige voorzieningen binnen handbereik.
WOZ en adresgegevens
De WOZ-waarde is vastgesteld op €171.000 met peildatum 2025-01-01, en de vraagprijs ligt 33% boven die waarde. Tussen 2020 en 2025 is de WOZ-waarde met 28% gestegen, van €134.000 naar €171.000. Wat betreft risico's: de geluidsbelasting van wegverkeer ligt op 51 dB Lden, boven de norm, terwijl vliegverkeer en industrie daaronder blijven. Het funderingsrisico is gemiddeld, een gebiedsindicatie omdat het pand vóór 1970 is gebouwd. Bij hevige regen is wateroverlast verhoogd, maar het overstromingsrisico is laag, zowel nu als in 2050. Hittestress is nu laag, maar wordt in 2050 gemiddeld. Dit zijn indicaties op gebiedsniveau, geen inspectie van deze woning.
Bron
Op het moment van schrijven wordt de woning via meerdere kanalen aangeboden, waaronder Fer Haas Makelaardij.
Deze samenvatting is met AI gemaakt en kan fouten bevatten. Controleer de gegevens altijd bij de aanbieder.
Kenmerken
Details van deze woning
Overdracht
Prijs
Oppervlakten en inhoud
Indeling
Bouw
Buitenruimte
De WOZ-waarde wordt jaarlijks door de gemeente vastgesteld met 1 januari als peildatum, en loopt daarmee ongeveer een jaar achter op de markt. Het is een geschatte marktwaarde, geen verkoopprijs.
Veelgestelde vragen
Over Grachterstraat 11, Kerkrade
Hoe verhoudt de vraagprijs zich tot de WOZ-waarde?
De vraagprijs van €228.000 ligt 33% boven de WOZ-waarde van €171.000, die is vastgesteld op peildatum 2025-01-01. Dat betekent dat je boven de gemeentelijke taxatie betaalt. De WOZ-waarde is echter geen marktwaarde, maar een indicatie van de gemeente. Tussen 2020 en 2025 is de WOZ-waarde met 28% gestegen, van €134.000 naar €171.000.
Hoe is de woning ingedeeld?
De tussenwoning heeft vier kamers, waaronder drie slaapkamers en één badkamer, verdeeld over vier woonlagen. De makelaar geeft een woonoppervlakte van 77 m² op, terwijl de BAG-registratie 507 m² vermeldt. Het perceel is 396 m². Er is een inpandige garage en de verwarming gaat via een c.v.-ketel.
Wat is het energielabel en wat betekent dat?
Het energielabel is F, het een na minst zuinige label op de schaal van A++++ tot G. Dat betekent dat je hoge stookkosten kunt verwachten. Het label zegt niets over de bouwkundige staat van de woning, alleen over de energieprestatie. De woning is uit 1918, maar het label is geen diagnose van de isolatie of het onderhoud.
Hoe is de buurt Gracht?
De buurt Gracht heeft ruim 2.000 inwoners, waarvan 26% 65 jaar of ouder is. Bewoners van de wijk geven hun leefomgeving gemiddeld een 5,66, op basis van drie beoordelingen. Een bewoner noemt het "een lekker rustige buurt", terwijl een ander spreekt over "vervuilde onrustige buurt". De meningen lopen uiteen, dus het is aan jou om te bepalen of dit jouw plek is.
Welke voorzieningen zijn er in de buurt?
Boodschappen kun je doen bij Jumbo op 423 meter, Aldi op 534 meter en Lidl op 892 meter. Basisschool de Spoorzoeker ligt op 102 meter, en het kinderdagverblijf is ook dichtbij. De huisarts zit in Medisch Centrum West Kerkrade op 933 meter, de apotheek ernaast. Buslijn 5 stopt op 60 meter bij de Sint Eugeniusstraat, en het treinstation Kerkrade Centrum ligt op 2,3 kilometer.
Wat is het funderingsrisico van deze woning?
Het funderingsrisico is gemiddeld, een indicatie op gebiedsniveau. Dit komt omdat het pand vóór 1970 is gebouwd, net als 84% van de panden in dit postcodegebied. De bodemsoort is zand. Het is een openbare risicodata, geen inspectie van deze specifieke woning. Het zegt iets over de kans op funderingsproblemen in de omgeving, niet over de staat van dit huis.
Hoe zit het met geluidsoverlast in de omgeving?
De geluidsbelasting van wegverkeer ligt op 51 dB Lden, boven de geluidsnorm. Vliegverkeer zit op 33 dB Lden en industrie op 47 dB Lden, beide onder de norm. Dit zijn indicaties op gebiedsniveau, geen metingen aan deze woning. Het geeft een beeld van de geluidsomgeving rondom het adres, maar de daadwerkelijke ervaring kan verschillen.
Wat is het risico op wateroverlast en overstroming?
Bij hevige regen is het risico op wateroverlast verhoogd, een gebiedsindicatie. Het overstromingsrisico is laag, zowel nu als in 2050. Hittestress is nu laag, maar wordt in 2050 gemiddeld. Dit zijn openbare risicodata op adresniveau, geen inspectie van deze woning. Het geeft een beeld van de klimaatrisico's in de omgeving.
Waarom is er een verschil in woonoppervlakte?
De makelaar geeft een woonoppervlakte van 77 m² op, terwijl de BAG-registratie 507 m² vermeldt. Het is aan jou om te bepalen welke oppervlakte voor jou het meest relevant is. De prijs per m² is berekend op basis van de makelaar-opgave.
Hoeveel bronnen vermelden deze woning?
De woning wordt op het moment van schrijven via meerdere kanalen aangeboden, waaronder Fer Haas Makelaardij. In totaal zijn er vier bronnen die deze woning vermelden. Dat betekent dat je dezelfde woning op verschillende platforms kunt tegenkomen, maar het gaat om dezelfde aanbieding.





